27.03.2014'de Başlayan Yağ Yakımı Programım

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Louisian tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tyler1xx4

tyler1xx4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ne kadar doğru sonuç vereceğinden emin değilim o tartıların açıkçası bu arada azmini kutluyorum umarım bırakmazsın

2. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Doğru sonuç vermese de aşağı yukarı bir yakın oran verecektir, ölçümünüde eve alacağın bir cihaz ile takip edersen zaten iniş ve çıkışlarını ve sonuçlarını haftalık takip edebilirsin. Önemli olan aynı cihazı kullanarak devam etmek çünkü hatalı bile olsa sonuçları takip edebilirsin bu sayede. :)
    Programım hafif yani pek diyetlik bir durumum yok gibi hatta o sebeple bırakmam :)

3. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    5. Hafta
    77.4 KG
    %16.9 Yağ Oranı
    %43.3 Kas Oranı

5. Haftada hiç kardiyo yapmadım. Haftalık 3 gün olan Ağırlık antremanımı sadece gerçekleştirdim. 1 KG verdim. Yağ oranımı düşürürken, Kas oranımı korudum ve yükselttim.

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    1.82 boy,77.4 kg ve %16.9 yag orani,bana pek dengeli bir oran gibi gelmedi bu kiloyla bu yag orani(boyla orantilayinca cok fazla,yani ölcüm cihazinda bir yanlislik var diye düsünüyorum.Gerci bir resim olsa cok daha kolay olurdu.

Louisian bunu beğendi.
  5. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Boyda sapma olabilir eski boyum o yaşlandık 3-4 cm azalmış olabilirim, güncel boy değil. Tahminim 178 - 180 gibi. Yaş 31 :)

6. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    :D 31 yaşında boy mu küçülür ya. Omurga baskılanması oluşturacak bir hastalığınız yoksa imkansız. Ha gün boyu insanların boyu değişir ama o sürekli ayakta olunmasıyla alakalı olup gece yatıp uyandığınızda geçecek bir durum.

Neyse mevzu bu değil biliyorsunuzdur ama ben gene de belirteyim; (Gerçi lisedeyken matematiğim baya iyiydi şimdi güvenmiyorum ama)

Yağ yakımınıza başladığınız günden itibaren 1,29 kg yağ yakmışssınız. Fakat bununla beraber 1,16 kg kas da gitmiş. yağ tekrar almak kolaydır ama kas zordur. Bu süreçte kas kaybınızı önlemek ve desteklemek için bir takım destekler almanızı öneririm (yahut besleyici protein artırmalısınız.)

İyi çalışmalar.

Bekci ve Louisian bunu beğendi.
  7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ben kendimle kiyasladim,1.80 boydayim 100 kg ve %23 civari yag oranim,yani benim bu kiloyla %23 ise senin o kiloyla daha asagida sevilerde olman gerekir diyerek yorum yaptim.Bu arada yas 44

Louisian bunu beğendi.
  8. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Alet yanlış dahi ölçse, hep aynı alet kullanıldığında sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Önemli olan aletin aynı olması @Bekci.

Louisian bunu beğendi.
  9. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Kas kayıpları konusunda hemfikirim. Bunun için Optimum Whey + Xtend BCAA ürününü sipariş gecicem elimdeki protein bittiğinde(Whey 3 Matrix). Önereceğiniz başka ürünler varsa sevinirim. Hep aynı cihazda ölçüm yapıyorum evet sonuç olarak hatalıda olsa bir fikir verecektir.
    Omurga problemleri yaşadım evet onu açmadan 2-4 cm arası oynama olmuştur dedim, yakın zamana kadar dik duramama problemleri bile yaşadım ve atlatım. :)

10. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Geçmiş olsun o halde.
    Protein tozu Optimum Whey - Muscletech Nitro - Dynamitize iso kullandım. En uzun süre Whey kullandım. Hepsi de kendine göre iyi. Tek önemli nokta Muscletech kreatin vb. içerdiğinden siz tercih etmeyebilirsiniz. Optimum'un da geçende kampanyası vardı haberiniz olsun. Bir alana diğeri yarı fiyatına.

Louisian bunu beğendi.
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Alet yanlis ölcebilir,sen yag yaktikca ayni oranda eksiklik gösteriyorsa problem teskil etmez dedigin gibi ,fakat öyle aletler varki bu oran cok farkedebiliyor,atiyorum 10 kg kaybettin fakat ölcüm aleti sadece%1-2 oraninda yag kaybettigini yada hic kaybetmedigini söylüyor,diyet yapan kisinin üzerindeki piskolojik baskiyi düsünebiliyormusun?:)
    Bu arada hangi tartiya cikarsam cikiyim böyle ölcüm yapan,asiri derecede ilerlemis obezite teshisi koyuyor ve acilen bir doktora görünmem konusunda uyariyor:):)@Sisteki siluet

Louisian bunu beğendi.
  12. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Estagfurullah :) Gerçi Lou nin başlığını kirletmeyelim fakat benim en yakın arkadaşım boyu 188 cm, 107 kilo ve %21 yağ oranı var. Özel spor salonunda ölçtürüyor. Baya yağlı. O yüzden siz nasılsınız ancak çıplak fikir verebilirim :D Bir anatomist gözüyle ;) Ben kendimde hep vücudumu inceleyerek kararlar verdim çok şükür yanılmadım şu vakte kadar. Zaten hedefim abartı bir şey değil. Önemli olan hedefler.

Ha bu arada bence alet sıkıntılı değil Lou'nin. Yani tabi ki emin olamam ama ölçüm değerleri abartı farklılık göstermiyor. Kendisi de anladığım kadarıyla özen gösteriyor.

Louisian ve Bekci bunu beğendi.
  13. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Kirletebilirsiniz üstadlar lafımı olur, hem kirlilik değil bilgi akışı var :D Bu arada sonuç olarak ben tartıdaki sonuçları pek önemsemiyorum, aynadaki görüntüme göre karar veriyorum. Tartıdaki sonuçlardaki ciddiye aldığım tek nokta sisteki siluet üstadın dediği gibi hep aynı cihaz ile hep aynı zamanda ( sabah aç karnına ) ölçüm aldığım için haftalık durumumu takip etmeme yarıyor, yoksa sonuçlar konusunda pek güvencim yok :)

Programa girmeden önce üst karın bölgemde aşırı bir yağ vardı bu alt karın ile birleşince fena bir görüntü oluşuyordu ee bellerde yağlı, şu an üst karın epey gitti, alt karında ayva göbeği gibi kaldı bellerde yağ azaldı ama hala var before - after fotoları hiç almadım doğrusu alsam fena olmazdı, bir gün aç karnına karın-bel bölgemin fotosunu ekliyim daha net yorumlanır. :) ( Yemek yedim mi bu karın şişiyor da :D )

Bekci ve Sisteki siluet bunu beğendi.
  14. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Neredeyse yil gecti ben bu konuyu veri girmemisim.
    71.2 KG
    %9.8 Yag orani = 7.0 KG
    Kas kutlem 36.6 KG

Definasyondan cikis halim, simdi bulk donemimdeyim. :)

Sayfayı Paylaş