26 Eylülden Sonraki Yeni Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berent tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    Selamlar , yaşım 18 kilo 71 boy 177 , ölçülerimi bilmiyorum fakat 3. ayımı doldurdum ve supplementlara başladım. Bunların yanında bir beslenme programı hazırladım kendimce , eksiklerim fazlalarım nelerdir ? teşekkürler

ayrıca bu 3 ayın ardından malum hem kışın gelmesi hemde belli ağırlıkların altına girmeye başlayışımla haftada 6gün 1.5 saati aşmayan antrenmanlara girmeyi planlıyorum , ağır bir dönem olacak.

Uyanış : 7.00
    Uyanır uyanmaz 2 kaşık bal , sonrasında yemeğimi hazırlıyorum :
    3 tam ve 3 sadece beyaz yumurtadan omlet , 60 gram yulaf gevreği , 1 bardak süt , 2 multivitamin , 2 balık yağı , 1 b vitamini , 30 gram whey+5 gram glutamin

9.30 ara öğün
    1 elma , 10 badem , ufakça bir tavuk göğüsü haşlama

12.30 öğle yemeği
    2 tavuk göğüsü kızartma(az yağlı) , 1 tabak salata(domates salatalık marul..evde yeşil ne varsa) , 1 bardak üzüm suyu

14.00 antrenmandan 15-20dk önce
    15 gram bcaa , 60 gram yulaf , 1 kaşık bal

16.00 antrenmandan sonra
    45 gram whey 60 gram üzüm suyu 5 gram kreatin 5 gram glutatin 5 gram bcaa mix

18.00 akşam yemeği
    2 kutu ton balığı , salata , 1 bardak icetea | ton balığı yerine palamut yediğim günlerde oluyor

20.30
    1 tam 4 beyazdan omlet , 1 bardak su , 2-3 mandalina

22.30
    yatmadan 10dk önce 30 gram kazein , 5 gram glutamin

kısaca antrenman programım:
    ptesi : göğüs kalf karın
    salı : sırt karın
    çarş : bacak kalf karın
    perş : omuz karın
    cuma : biceps triceps kalf karın
    ctesi : bacak karın
    pazar : ya off ya da kalf ve karın

yorumlarınız benim için çok değerli , teşekkürler kolay gelsin

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Sabah yumurta ve sütten aldığın proteinin üstüne whey cok gereksiz illa içicem diyorsan baska bir öğüne koyabilirsin

Proteine çok odaklı olmus lafım yok ama haftada 6 gün antreman icin karbonhidrat az

Ben ice tea ve meyve sularını çıkartırdım yerinde olsam yağlanma riskine değmez

Birde 15 gr bcaa naptın sen 3 aylık bir sporcu için fazla ,ha demiyorum ki zararlı ama gereksiz israf

Onun dışında gayet düzenli bir program bence

Berent bunu beğendi.
  3. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    yorumların için çok teşekkür ederim , sen söyleyince farkettim karbonhidrat cidden çok az kalmış :)

4. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    konu güncel up up up. ayrıca programıma şunu ekledim : sabah sütün içine birazcık tarçın . "brhmcr" abinin programında vardı ve dikkatimi çekti , muhakkak bi bildiği vardır diye düşünüyorum.

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bence sen sevgili brhmcr'nin dediklerini yap,yaptıklarını yapma.:)

mehmetanil, Berent ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Daha 3. ayda gelişimin mi durdu, platoya mı ulaştın? Bu kadar supplement neden? Ara öğünlerde o tozlar yerine ceviz, badem koyup programına biraz da bakliyat eklesen daha iyi olur diye düşünüyorum.

Berent bunu beğendi.
  7. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    maddiyat bakımından sıkıntı olmadığı için koydum supplement'ları , ama diyorsanızki zararı olur ? kuruyemiş ve bakliyatta uygulayabilirim :)

8. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Gelişime faydası mutlaka olacaktır ama ben daha sonra kullanılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Glutamine i günde iki defa alman yeterli bence sabah ve akşam, ille de alacaksan antrenman öncesi daha uygun olur diye düşünüyorum. Ayrıca kreatin biraz fazla olmuş. BCAA, whey, glutamine, balık yağı, multivitamin vs... yeterli. Hatta bu kadar yumurta yiyorsan bence BCAA ya da gerek yok.

Bunların haricinde her gün mide çalışmanı tavsiye etmem, gün aşırı çalışman yeterli. Antrenmandan 15-20 dk önce yediğin o öğünün de yararından fazla zararı olur. Çok ağır antrenman giriyorsan pekmez/bal ve suyu karıştırıp kendine bir antrenman içeceği hazırlayabilirsin. Yediğin yulafın sindirim ve dolaşım sistemine vereceği zarar ve sindirimi yüzünden kaslarına gidemeyecek olan kan sıkıntı yaratabilir.

Başarılar dilerim...

Berent bunu beğendi.
  9. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    duke nukem değerli yorumun için çok teşekkür ederim , antrenman öncesi yulaf tüketimini ve carmelo114'ün dediği gibi kahvaltıdan sonraki whey glutamin karışımını çıkarttım programımdan. o nedenle günde 2 kere glutamin kullanmış olacağım. karbonhidrat ihtiyacı için 12.30daki öğle yemeğime 1 tabak makarna ekledim. yumurtanın içeriğini pek bilmediğimden bcaa ile bağlantısını pek bilmiyorum, bu yüzden bir açıklama daha bekliyorum sizden :) ayrıca programı 1 haftadır uyguluyorum ve kreatinin etkisini çok gördüm bilemiyorum ? devam etmeli miyim veya zararı olur mu ?

10. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Kreatin yüksek dozlarda bile güvenirliliği kanıtlanmış bir supplementtir bence etkisi tartısılmaz kullanmaya devam et.

Yumurtanın amino asit profili cidden çok güzeldir forumda birkaç konu açıldı bcaa akımından zengindir çok doğru ama ant. Öncesi bcaa'yı supplement olarak almak daha doğrudur(şart değildir ant. Şiddeti beslenme mevcut kas kütlen yağ oranın vsvs) ama kullanırsanda antremanda ki yıkım daha az olur dolayısıyla toparlanmanda daha hızlı olur.

Glutamin konusunda kullanım sana kalmış antreman öncesi,sonrası ve yatmadan önce kullanımı en çok tercih edilendir benim tavsiyem ant.sonrası ve yatmadan önce

Antreman sonrası 5 gr bcaa ve glutamin alıyosun üstüne birde 45 gr whey gereksiz 25-30 protein sana yetecektir ama tercih senin :)

kombinasyonun benim çok hosuma gitti aynı kombinasyonu yakında bende yapıcam :))

İyi forumlar

Berent bunu beğendi.
  11. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    180gr kadar ton balığı ve yanında bolca tere, hata mümkünse spirulina da kullanarak kullandığından fazla bcaa dan çok daha zengin bir aminoasit profili yakalayabilirsin.

Berent bunu beğendi.
  12. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    inanın yorumlarınız bana çok yardımcı oldu , gramajlarda hata yaptığımı hissediyordum zaten. tam o noktalara değinmeniz deyim yerindeyse cuk oturdu :) çok çok teşekkür ederim :)

13. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Sana gene brhmcr nin bir lafı ile cevap vereyim.
    Ustanın dediğini yap yaptığını yapma der :D

Ciddi anlamda listeni düzelmelisin bazı öğünlerde aşırı protein var kimisinde eksik karbonhidrat var vs vs.

Beslenme düzeni çıkarmadan önce yeniden forumdaki sabit başlıkları oku ona göre düzenlemelerini yap.

Saygılarımla...

Berent bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş