2400 civarıkalori alıyorum ancak kilo alamıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sergen turaman tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    arkdşlar 177 boy 58 kgyim.2300 2400 civarı kalori alıyorum ancak kg alamıyorum.yok yani alamıyorum.hard gainer falan bu heralde.napıcam artık 300 3500 kalori flanmı almalıyım yoksa zamanla alırmıyım sizce ?

2. sahnakyz1

sahnakyz1 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum alamiyorsan kalorini bulmussun demektir yada bir seyleri yanlis yapiyorsun demektir beslenme programini ve kac gun spor yaptigini yazarsan yardimci olabilirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

sergen turaman bunu beğendi.
  3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    abicim 2 günlü program çalışıyorum.1.gün göğüs biceps bacak. 2gün omuz arka kol kalf.
    kahvaltım 2 yumurta beyaz peynir tel peynir fıstık ezmesi büyük bir tamt tahıl ekmeğine salam ve süt
    öğleye doğru 11 gibi 1 adet okula ekmek arası peynir ve domatesli.2 gibi makarna. saat 6da eve gelince pilav bulgur makarna ve kesin bir et türü. budur
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2016 ---
    yani pazartesi salı. çarşamba dinleme perşembe cuma gidiyorum

4. sahnakyz1

sahnakyz1 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum oncelikle protein oranini elinden geldigince en az 120 den fazla tut karbo oranini ise en az 174 te tut kalorini bulduysan %10 ekle ustune kalori olarak 2550 den basla yavas yavas arttir benim tavsiyem bu arada sirt calismiyorsan sirtta calis buyuk kas gruplari testesteron uretimini arttirir yulaf ezmeside tavsiyelerim arasinda ve son olarak gunde en az 50 gr kaliteli yag almalisin buda hormon dengen icin cok onemli iyi gunler dilerim :)

5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    çok teşekkür ederim.dediklerinizi değerlendiricem.kilom az kilo almam gerek.sırtı yazmayı unuttum çalışıyorum programım şöyle lat pull down arkaaya çekiş pull down bide mideye çekiş bu kadar yeterlimi sizce? birde ters mekik

6. sahnakyz1

sahnakyz1 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bence deadlifte baslamalisin tabi sen bilirsin yasinda onemli tabiki ters mekik yerine deadlift baslayabilirsin

7. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    evet deadlift düşünüyorum yaşım 15 buarada.boyum uzuyor.spora başlamadan önce 165 dim.spora başladım üstten gelen ağırlık falanda oldu ancak boyum 12 cm uzadı.teşekkürler cevabınız için :)

8. sahnakyz1

sahnakyz1 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Rica ederim dostum bence suanlik beline cok yuklenme derim iyi gunler dilerim

fulltimeonline ve sergen turaman bunu beğendi.
  9. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Belki tiroid bezlerin hızlı çalışıyor olabilir yada bağırsaklarında problem olabilir.
    Benimde tiroid bezlerim hızlı çalışıyor kilo almakta güçlük çekiyordum doktora gittim tiroid bezlerimin hızlı çalıştığını öğrendim ilaç yazı sabahları aç karnına içiyorum 2 haftadır da spor yapıyorum bende 58 kiloydum şu an 59,5 kiloyum ortalama. Yani 2 haftada 1,5 kilo.

Belki bağırsaklarında da problem olabilir en iyisi doktora görünmek olabilir. Önce diyetisyene git durumu anlat o seni dahiliyeciye yönlendirebilir bu tür testler için oraları tam bilmiyorum.

10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    dostum diyet programın varmı ?

11. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Doktor tarafından hazırlanmadı ben diyetisyene gitmedim direk dahiliyeye gittim başka sorunlarımda vardı tiroid olduğunu tahmin ediyordum ki öyle çıktı. Kendi beslenme programımı yaptım şu an antremanımı yapıyordum set arasında bakıyım dedim ve şunu söyleyeyim gözle görülür bir gelişme var bende.

12. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ne şanslısınız abicim ya. Benim gibi kardiyo derdiniz yok. Ben kilo almamak için hergün ortalama 10 kilometre yürüyorum. Bir iki gün yürüyüş yapmazsam, daha sonraki gün 15 kilometre yürüyerek acısını çıkarıyorum. Ya metabolizmam yavaş çalışıyor ya da yemem gerekenden fazla yiyorum. Sizin yerinizde olmak isterdim. Boyum 172. Kilomu 65'de tutabilmek için nerdeyse hergün (haftada 5 ya da 6 gün) yürüyüş yapıyorum. Sizdeki hızlı metabolizmadan ben de istiyorum :(

13. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Öyle deme dostum tek sorun kilo almamak olsa can feda...
    Saç dökülmesi yapıyor
    Ellerde titreme yapıyor
    Aşırı derecede kabızlık yapıyor
    Kilo alamama yapıyor
    Aşırı derecede sinirlilik yapıyor
    İlaç kullanmaya başladım başlayalı saç dökülmesi kabızlık durdu şükür.

Bende ameliyat olmayı düşünüyorum.

14. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    aynen öyle saç dökülmesi yok eller titriyor keş gibi kabızlıkda var kilo alamamayı çözdüm gibi 1 hafta 500gr aldım aç karnına .günlük ve düzgün bes programıyla bakalım :)

15. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    2300-2400 kalori pek yüksek sayılmaz. bünyeye göre 3000 kaloriyle yağ yakmak bile mümkün. 7 bin kalorinin bir kilo ettiğini de hesaba kat. günde 1000 kalori ekstradan alırsan haftada bir kilo eder.

16. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    teşekürler abi yorum için kalorimi yükselttim 3000e 500 gr 600 gr kazandım 1.5 haftaa amacım lean gitmek zaten

Sayfayı Paylaş