24 satte 1 inç(2.54cm) Kol Gelişimi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Darrell tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Darrell

Darrell Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    24 saatte kollarda 1 inçlik(2,54cm) ölçü artışı almak kulağa inanılmaz geliyor. Aşağıda açıklayacağım program Muscletech firmasının "Bodybuilding Trilogy Volume 2: Onyl The Strong Survive" isimli dvd'sinde Mat Duvall tarafından açıklanıyor.
    Başlıktan da anlaşılacağı üzere bir gün süren bir antrenman zinciri sonunda kollarda 2.5 cm lik ölçü artışı alınacağını ileri süren bir program bu.
    Merak ettiğim bu program acaba gerçekten işe yarayabilir mi? Daha önce deneyen ya da duyan var mı? bodybuilding.com forumlarında da tartışılmış daha önce. Orada okuduğum kadarıyla saçma bir program veya overtraining olacağı yönünde yorumlar yoğunluktaydı.
    Şahsen bu sporda henüz pek tecrübeli olmadığım için bu konuyu açıp ,üyelerimizin bilgi ve tecrübeleri ışığında cevap almak istedim.

Kendi yorumum veya görüşümle hiçbir ekleme yapmadan tamamen Dvd den izlediğim şekilde çevirerek tarif etmeye çalışacağım. Cümlesi cümlesine bir çeviri değil bu ancak önemli hiçbir noktayı atlamamaya özen gösterdim. Umarım yeterince açıklayıcı olur
    İşte Program:

Öncelikle bu programın yeni başlayanlar için değil ileri seviyedekiler için olduğu belirtiliyor. Hatta şöyle de bir uyarı var: Bu program yüksek yoğunlukta egzersiz içerir ve yeni başlayanlara uygun değildir.
    Mat Duvall'ın kendi yorumu ise bu programın muhtemelen tecrübe edebileceğimiz en yorucu ve sert programlardan biri olduğunu yönünde. Ardından hepimizin zaten bildiği üzere programın yarısının egzersiz yarısının da beslenmeye dayalalı olduğu belirtiliyor. Tavsiye edilen diyet ise bilindiği üzere karbonhidrat ve protein yönünde zengin bir beslenme programı. Her kg için en az 3gr lık protein alımı da belirtiliyor. Program boyunca supplementler de beslenmeye eklenmiş ve haliyle bunlar Cell-Tech ve Nitro-Tech gibi Musletech ürünleri.
    Programın yapılma sıklığı olarak ise en kısa dönem olarak 1 ay ara ile yapılabileceği, bundan daha sık uygulamalarla sonuç almanın çok zorlaşacağı söyleniyor. Ardından ise program detaylı bir şekilde açıklanıyor.
    Programdan önceki ve sonraki 4 gün boyunca egzersiz yapmadan dinlenme ve yüksek enerjili beslenme tavsiye ediliyor. Programdan sonraki 4 gün dinlenmenin ardından da ölçü alın ve inanılmaz gelişmeyi görün deniliyor.

Program ise tam olarak şöyle:

6:00 - Kalkış ve ardından 1 ölçek Cell-Tech(su ile)
    6:30 - 1 ölçek Nitro-Tech(su ile)
    7:00 - 2 tam yumurta ve 6 yumurta beyazı, 4 dilim tam buğday tost ekmeği ve reçelden oluşan kahvaltı.
    7:30 - Salona varışla beraber Egzersiz öncesi Ölçü alımı ve Stretching ardından 2 şer ısınma seti olarak Barbell Curl(ayakta) ve Triceps Pushdown.

8:00 - Egzersiz 1: Maksimum 10 nizami tekrar çıkarabileceğiniz kadar ağırlık ile 8 tekrar Barbell curl ve hemen ardından yine maksimum 10 nizami tekrar yapabileceğiniz bir ağırlık ile 8 tekrar Triceps Pushdown. Böylece 1 süperset oluyor. Aralarda 30 ar saniye dinlenerek bu şekilde 3 süperset yapın. Egzersiz toplamda yaklaşık 5 dakika sürmeli.

8:30 - Egzersiz 2: Maksimum 12 nizami tekrar çıkarabileceğiniz kadar ağırlık ile 10 tekrar Seated Dumbell Curl (alternating) ve hemen ardından yine Maksimum 12 nizami tekrar çıkarabileceğiniz kadar ağırlık ile 10 tekrar Lying French Press(curl bar). Bu şekilde bir süperseti yine 30 saniye aralarla 3 süperset olarak uygulayın. Egzersiz yaklaşık 5 dakika sürmeli. Ardından 9 a kadar dinlenme.

8:45 - 1 ölçek Nitro-Tech (su ile) ve 1 muz.

9:00 - Egzersiz 1
    9:30 - Egzersiz 2
    10:00 - Egzersiz 1
    10:30 - Egzersiz 2
    11:00 - Egzersiz 1
    11:30 - Egzersiz 2
    12:00 - Egzersiz 1
    12:30 - Egzersiz 2

12:45 - Tavuk veya yağsız kırmızı et, pilav veya patates, sebzeden oluşan büyük bir öğün.

13:00 - Egzersiz 1
    13:30 - Egzersiz 2
    14:00 - Egzersiz 1
    14:30 - Egzersiz 2
    15:00 - Egzersiz 1
    15:30 - Egzersiz 2

15:45 - 1 ölçek Nitro-Tech(su ile) ve 1 muz

16:00 - Egzersiz 1
    16:30 - Egzersiz 2

16:45 - Bir ölçü Cell-Tech(su ile)

17:45 - 1 ölçek Nitro-Tech(su ile) ve 1 muz

18:30 - Tavuk veya yağsız kırmızı et, pilav veya patates, sebzeden oluşan büyük bir öğün.

19:45 - 1 ölçek Nitro-Tech(su ile) ve 1 muz

ve son olarak yatmadan önce yine 1 ölçek Nitro-Tech(su ile) ve 1 muz

Evet program bu şekilde. Eğer yazıda bir hata yaptıysam belirtmeniz üzerine memnuniyet duyarım.
    Kendi görüşüme gelirsem; pek fazla bilgi ve tecrübe sahibi değilim ama bu program bana mantıklı gelmedi. Muscletech'in daha çok supplement satmak için uydurduğu bir program gibi geldi. Ancak imkanım(ve tabii ki sabrım) olursa bir gün denemek isterim. Özellikle tecrübeli üyelerimizin bu konu hakkındaki yorumlarını çok merak ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Morphling, CeL ve Rpac bunu beğendi.
  2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    İmkanım olduğunda bunu gerçekten deneyeceğim. Bu ölçü aldırma doğru olabilir çünkü sadece bir günlük bir süreç ve yapması oldukça kolay. Eğer uzun bir süreç olsaydı o zaman yeteri kadar dikkat edilememiş gibi biir bahane öne sürülebilirdi fakat bunda bir bahane bulunabileceğini sanmıyorum. Ayrıca gelişme olsa dahi çok kısa süreli olabilir uzun süreli olmaz bence. Yoksa bunca zamandır boşa çalışıyoruz demektir.

3. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    merakla bekliyorum yapılacak yorumları bu antrenman kaç inch aldırır bilmiyorum ama feleğini şaşırtır adama.sürantrenman olma riski çok yüksek.

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bana cok falso geldi, bu 1 ayda olsa tamam derdim, ama 1 gün cok saçma..2.54 cm ne demek küçük kas grubu için biliyor musunuz???..pumping halinizle bile 1-1,5 cm artış saglayabilirsiniz kolunuzda..kasları 1 günde nasıl ekstradan bu kadar ölçü kazandırablecek acaba merak ediyorum?..tamamen reklam işi..nitrotech cok kaliteli bir ürün olabilir, ama bu kadar kısa vade de bu iş mantıksız..başta baktım belki celltech gibi ileri seviye bir creatin le antrenman sonrası yüklenip, miktarını artırıp + nitrotechteki dışarıdan alınan özel aminoasit profiliyle kasları şaşırtıp, kasları dolgun gösterebilir diye düşündüm, ama 2.54 cm olacak kadar değil..

Son düzenleme: 31 Ekim 2008
    zigbog bunu beğendi.
  5. BIROL

BIROL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bende o siteyi okdum aylar önce 31 gün diyiyorlardı birdaha bak sen. tskler

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    İlginç, herşeyden önce şöyle "şu kadar kilo alırsınız, şu kadar ölçü alırsınız" türevinden yazıların vaatlerine asla bakmam. Hadi bakalım o zaman 48 cm kollu bir adam yapsında bunu alsın 2,54 cm?
    Programa gelecek olursak, bütün günü salonda mı geçireceğiz onu anlamadım. Yani ayda bir olduğundan denenebilir sorun değil ama yarım saat ara var herbirinde, dirsekler mahvolur bu kadar soğuma ve antreman şeklinde. Sakatlanma ihtimali yüksek. 8.5 saat salonda kalmayı gerektiyor.

Sonuç olarak yapılmasını tavsiye etmem, yani "aman bir deneyelim" felan demeyin. Ama fikir ilginç olduğundan geliştirip farklı bir versyonunu deneyebilirsiniz...

7. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    mümkün mü ya imkansız herkezle de iddaya girrerim ben bunu hergün yaparım nolcak 100 cm mi olcak kolum hadi öle olmaz diceniz ayda 1 yaparım bende cık bu tip şeylere inanmıyorum

8. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Reklam kokan yazılar bunlar....

shownodese bunu beğendi.
  9. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    herşey bi yana bu şekilde çalışmanın mantığı nedir gün boyu inşaatta amelelik yapmaktan bi farkı yok

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bu tezini test etmek icin amelelere de nitrotech icirmemiz lazim :).

aayberkk bunu beğendi.
  11. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    peki ya 2 cm küçülürse napacaz:) denemeden bilinemez ama iyi yada kötü bir etkisinin olacağı kesin,kıyaslayabileceğim bi antreman seklım yok! ama şunu diyebilirim bu tarz sper setler kol büyütmek için etkili yinede bu kadar fazlası sanmıyorum. kas bir gün içinde tekrar gelişebilmek için kendini bu kadar kısa sürelerde tamir edemez bence!!! yani tüm gün kürek sallayan amelelik yapan insanları nıtroyla beslemek belki bi deney gözlem olabilir bu konuda, onlar hep sper set halındeler...... bolca vaktim ve nıtrom olduğu çılgın bi günümde deneyebilirim belki işe yararsa tüm bölgelere yapar bu işi burada bitiririz 3 ay sonrada yarışmaya:):)

12. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    konuyla alakalı iken sorayım.biri bana overtrained bir kol gösterebilirmi?

13. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    overtrain olmak kasın dinlenecek zaman bulamaması veya yetrsiz beslenme sonucu gelişiminin durması yada daha geriye gitmesi demektir.

Morphling bunu beğendi.
  14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yani öyle bir kolu ancak bir önceki halini görerek anlayabilirsin. Daha küçüktür o kadar.
    Ayrıca sanırım konuyu açan arkadaş yanlış yazmış, 24 saat değilde 31 günlük bir süre sonunda bu sonuca varılıyordur. Programı yazan kişi ise normal antremanlarıda hesaba katarak bu sonuca varmıştır. Ama tekrar diyorum "parmak izleriniz aynı olmadığı müddetçe vaatlere kanmayın, fikirle ilgilenin sadece..."

Morphling bunu beğendi.
  15. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    bence çok saçma.çünkü 1cm kol için neler yapıyoruz neler kullanıyoruz zor çıkıyor.d.wolf dediği gibi falso.bence denemeyin normal yolunuzda bildiğiniz yolda gidin.kaş yapacaz diye göz çıkarmayın.sakatlık çıkmasın....

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu ölçünün %kaçı kas sabitmi değilmi. ilerlemiştemi yeni başlayandamı.

eğer ilerlemişte ise eğer benim 1 yılda aldığım ölçüyü 1 günde alıyorlarmış :D
    yenide ise eğer zaten oksijen-glikojen-ve kan :D

17. Darrell

Darrell Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım süre konusunda bir yanlış anlaşılma olmuş. Yazıda belirttiğim nokta Dvd de belirtildiği üzere programın yapılma sıklığı olarak en sık ayda 1 olarak uygulanabileceği idi. Daha sık uygulamanın sonuç vermeyeceğini belirmişler. İddia edilen ölçü artışı ise 5 günde oluyor gibi düşünülebilir. Zira programa göre antrenmana başlamadan 1. ölçü alımı, antrenman gününü takiben 4 günlük dinlenmeden sonra 2. ölçü alımı yapılıyor.

18. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Benzer iddalar izometrik egsersizler icin de var, yakin zamanda bu konuyla ilgili bir yazi dizisi hazirlamayi dusunuyorum, iyi bir hatirlatma oldu bu baslik.

19. oceans166_

oceans166_ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    synthol olsa bısey deme de... bu nedır ya... hava mı basıosun 24 saatte 3 cm yakın olcu... ımkanı yok... 1 ayda bıle ımkansız bellı bı noktadan sonra...50 cm kola her ay 2.5 cm attıgınızı dusunursenız 1 senede 70 cm...:) dıger bolgelerı saymıyorum tabı... ahh keske bu kadar kolay olsaydı...

Sayfayı Paylaş