24 Saatte 10 Kg Alıp Aynı Sürede Geri Vermek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bahadir90 tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Bahadir90

Bahadir90 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Herkese merhaba, konuyu buraya uygun olduğunu düşünerek açtım. Aşağıda linklerde vereceğim haberi okuyan, duyan, gerçekçiliğine inanan var mı merak ediyorum. Body building'e ve beslenme konularına kendisini vermiş, ciddi bilgi sahibi kısaca ileri seviye spor ve diyetler yapan arkadaşlardan bu konu hakkında yorumlarını bekliyorum. Haber ilk 2 sitede ingilizce alttaki sitede ise Türkçe. Burda kısaca açıklamak gerekirse hem spor bilimcisi ingiliz bir antrenör uyguladığı sıcak sauna tuz banyosu gibi yöntemlerle 24 saatte tam 10 kilo veriyor ve 1 gün sonra karbonhidratlı, mineral ve vitaminler ve bol miktarda TUZ içeren normal bir su ve besleyici değeri çok yüksek waffle gibi yiyeceklerle ve hiç hareket veya spor yapmadan 9.9 kiloyu tekrar alıyor. Haberi birçok yerde araştırdım türkçe sayfalar da var doğruluğundan kesin olarak emin olamayabiliriz ama insan ya olmuşsa diye de merak ediyor. Sporcu en sonda da ekliyor sakın bunu denemeyin ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz diyor.

Sorum şu: Haberi iyice okuyup anlayan birisi bunun doğruluğuna inanabilen ileri seviye diyet yapanlar ve vücutçular var mı? Varsa ve evet büyük bir titizlikle yapılırsa başarılabilir diyorsa bunun benzer ama çok hafif bir versiyonunu sporla birlikte deneyip 70 kg dan 1 aylık süre içinde yağ miktarını artırmadan 10 kilo alıp mümkün olduğunca da kas kütlesi olarak almaya çalışarak 80 kg olmak istiyorum.

Bütün bunları yazarken ve sorarken diyet ya da bodybuilding hakkında kendi çapımda bilgisi olan birisinin yazdığını düşünerek cevaplar verirseniz çok sevinirim. Ben 2 yıl önce kilo alma amaçlı spora başladım ve çok yoğun antrenmanlar ve çok katı diyetler uygulamama rağmen 2 yılda 57 kilodan 70 kiloya geldim ve %10 civarı yağ oranım var oldukça güzel bir fiziğe kavuştum fakat boyuma göre hala zayıf olduğumu düşünüyorum ve 2 yıldır hiç bu tarz çok ağır bir program yapmadığım için bazen pişmanlık duyuyorum yani acaba antrenmalarıma ara vermeden yaptıgım diyetleri daha sıkı uygulayarak belki de şu an 80-85 kiloda daha hacimli bir vücudum olabilirdim diye düşünüyorum kısaca konuyu fazla uzatmadan: "Hacmimi bozmadan, 1 aylık gibi bir sürede antrenmanıma devam ederek ve bu sporcunun yaptığı tarzda ama karbonhidrat ve protein, belli miktarda L-arginine içeren ve normal bir beslenmeyle de birlikte 30 günde 10 kilo alabilir miyim?

Bunun dışında yukardaki sorularıma da cevap verebilirseniz güzel olur.
    Ve evet buyrun haberin linkleri burada...
    'I lost nearly 2 stone in 24 HOURS': Sport scientist proves rapid weight loss IS possible (if you're prepared to exercise wearing bin bags, eat no carbs and drink nothing) | Mail Online

Ross Edgley lost 2 stone in 24 hours and put it back ON within a DAY | Mail Online

1 günde 10 kilo verip geri aldı / 1 - Foto Analiz Haber

Saygılar,
    Bahadır Kaya

Sayfayı Paylaş