23.04.2014'te başlayacak olan Zayıflama,Yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve CihanY tarafından 22 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. CihanY

CihanY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar;

Kendimden bahsedeyim birazcık 19 yaşında üni okuyan ve çalışan biriyim.Küçüklüğümden beri yakınlarım sürekli zayıf olmamdan şikayet ederdi 17 yaşında ideal kiloma ulaşmıştım ve bir yandan bb yapıyordum gayet sağlıklı idim.Malesef üniye hazırlanma dönemi ile sporu bıraktım ve kilo almaya başladım başlarda fazla almadım fakat işe başlamam ile birlikte 1.5 sene içerisinde 20-25 kilo aldım.Bu ani artışlar vucudumda çatlak oluşturdu.Diyetısyene gitme ve spora başlama kararı aldım çünkü artık nefes almamda bile sorunlar yaşıyordum zaten doktorum obez olduğumu söyledi...Kolestrolüm bulundugu için sebze yemeklerinden oluşan bir diyet verdi.İlk 3 gün diyeti uyguladım sonrasında sebze yemegı yıyemedıgım ıcın ton balıgı yemeye basladım onun yerıne(okulda oldugum zamanlar ton balıgı yıyebılecegımı soylemıstı) bende bunu dusunerek her sebze yemegını onunla degıstırdım :) Sonuc olarak 2 hafta sonunda 3 kg verdım bunun 2kg'ı su 1kg'ı yağ'imiş.Malesef bana böyle yapamayacagımı sebze yemegı yemem gerektıgını soyledı ve ton balıgımıda elımden aldı :)Burada konu açma sebebım benı motıve edecegını dusunmem cunku bırkac sene once gunde 1000 mekık ceken bırı ıken 50 taneye düşünce hevesim kaçıyor birkaç denemem olmuştu bu sene içerisinde başarısızlıkla sonuçlandı.Bu sefer bayağı kararlıyım ve birkaç senedir görmediğim arkadaşlarım görünce pek şaşırıyorlar insan garip oluyor :)
    Öncelikle;
    Boy:1.91
    Kilo:114.5
    Yağ Oranı:%27.9

Ulaşmak istediğim nokta;
    Doktorum 85 kiloya düşmemi söylüyor ama ben 90 kg'a düşmemin daha iyi duracağını düşünüyorum.Hedefim 85-90 kilo arasında olmak.Bunu yaklasık 5-6 ay içerisinde vermeyi düşünüyorum ilk ay 5+ kg daha sonrasında zaten bu hız düşecektir.

Diyet Listem;

Sabah(07.00-08.00)

3 Kibrit kutusu peynir
    Domates-Salatalık
    5 siyah zeytin
    4 ceviz içi
    3 İnce Dilim Ekmek

Ara (10.00)
    1 Meyve + 2 ceviz içi
    Öğle(12.00-13.00)
    10 Yemek Kaşığı sebze yemeği
    Yağsız salata
    1 Su bardağı Yoğurt +2 Yemek kaşığı yulaf
    2 ince dilim ekmek

Ara(14.30)
    1 Meyve
    Ara(16.30)
    3 Meyve
    Akşam(18.00)
    10 Yemek kaşığı sebze yemeği
    Yağsız Salata
    1 Su bardağı yoğurt + 2 yemek kaşığı yulaf
    2 ince dilim ekmek

Ara(21.00)
    2 Meyve + 2 Ceviz içi
    Günlük olarak normal yaşantımdada yaklaşık 1.5-2 litre su içiyordum bunu 3-3.5 litreye çıkaracağım

Spor Programım(Bir süredir programın bir kısmını yapıyorum ama beslenme düzgün olmadığı için pek etkisi olmuyor halilye.Kendimi zorlayacağım...)
    Sabah 06.00-07.00 arası Ormanda hafif tempolu koşu
    Haftada 2 Gün functional tranning.
    Haftada 2 Gün ağırlıklı olarak kardiyo çalışması ve ağırlık çalışması.(Önceki tecrubelerime ve bilir kişilerden öğrendiğim kadarı ile böyle daha fazla kilo veriliyor)
    Haftada 1 Gün ise tamamen kardiyo çalışması.

Antreman saatleri akşam 19.00 ile 21.00 arası değişiyor iş ve okul saatlerime göre ayarlamak durumundayım.Birde ek olarak lipo 6 Black,Universal Nox 3 veya Olimp L-Carnetine bu üçünden birini kullanmayı düşünüyorum biraz daha araştırıp almayı düşünüyorum.Tavsiye ve önerilerinize açığım günlük olarak yazmaya çalışacağım...Son olarak diyet listesi kolestrol olduğundan dolayı tavuk,kırmızı et gibi ürünler yiyemiyorum en azından düşene kadar düşünce arada bir yiyebileceğim.Ceviz ve yulafta bunda etkili imiş...

Sayfayı Paylaş