22 yaş geciktim mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jackyboy tarafından 2 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. jackyboy

jackyboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 94 doğumluyum, geçenlerde Antalya'ya günü birlik yüzmeye gittik ve şaşırdım. Herkesin vücudumu şekilli olur? Yaşıtım insanların vücudu gayet şekilli duruyordu. Birden dedim spor yapacağım yeter bu nedir böyle dedim ve bir ezilmişlik hissi kapladı. Sonra kendi kendime vücut geliştirme sporu için geç kaldığımı söyledim. Yani bu saatten sonra hayalim de ki vücudu kendime oturtabileceğimi sanmıyorum. Çünkü hep 17-18 yaşında başlamışlar gibi(genel yorumlarda bu sporla ilgilenenler,diğer forumlarda da) hatta daha küçüklükten başlayanlar var. Çok az önceden bende uğraştım niyetlendim sonra bıraktım. Az derecede supplementler konusunda bilgi sahibiyim. Sizce geç mi? Eğer geç değilse Gebze'de öğrenci olduğum için MacFit'e gitmeyi düşünüyorum. Veya Gebze'de şuraya git dediğiniz bir yer varsa orasıda olabilir. Hep aklımda sorular vardı madem bu konuya da değineyim bu başlık altında. Bu işe spor salonunda yapmak isteyen ve gıda takviyesi alan herkes para veriyor. Ama ben düzgün bir şekilde ilk adımı atmak istiyorum yani paranın karşılığını almak istiyorum. Sizce spor salonuna kayıta gittiğim zaman neler sormalıyım ? Ben düşündüm yağ ölçümü yapıyor musunuz? Bu benim için önemli çünkü azda olsa göbeğimde yağlanma var yani şöyle tarif edeyim karın bölgemi bir elimin baş ve işaret parmaklarıyla sıkıştırdığımda işaret parmağındaki ilk çizgiye geliyor ve boyu 3 birleşik parmağım. Sizce bunu eritebilir miyim? Soruyorum çünkü araştırdığım kadarıyla göbek bölgesindeki yağların erimesi imkaansız gibi birşeymiş. Bazı yerlerde de l-carnitin kullan bak nasıl eriyor diye yorumlar okudum. Beslenme yönünden ise sanırım hergün tavuk göğsü yiyebilirim ve ek takviyeler alabilirim. Sigara falan kullanmadığım için maddi olarak burslarımla ek takviyeleri alabilirim. Başlangıç olarak bana ek takviye ne önerirsiniz veya önerir misiniz? Ağırlık ve gelişim konusunda sorularım ise şöyle haftada bir ağırlık mı artırmam gerek illa böyle bir şart var mı? Kendimi her antreman zorlamalı mıyım? Ağırlıkları artıracağıma ne zaman karar vermeliyim? Ve birde önyargım var şimdi başlasam 3 ay 6 ay uğraşsam sizinde tavsiye ettiğiniz bir beslenme programı uygulasam veya spor salonun söylediği(baklava, börek gibi lezzetlerden mahrum kalsam) ya gelişim gösteremessem senenin yarısı boşa gidecek gibi geliyor hele birde bahsettiğim o göbek yağı erimezse. Ek olarak eğer spora adım atarsan yine sorun olursa bana özel mesaj ile ulaşabilirsin kardeşim diyen birisi olursa mesajında belirtirse çok sevinirim. Bu arkadaşın kafasındaki vücutta neymiş neden böyle ümitsiz olmuş derseniz resimler ektedir. Bu arada boyum 174 kilom ise 75

Ekli Dosyalar:

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Resimdeki arkadaşların anatomisi gayet iyi, onun dışında 22 yaş geç değil, sabırla ve disiplinle yaparsan her şey mümkün. Ama sabır en önemlisi

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle sporun yaşı yoktur. 50 yaşındada olsanız yapabilirsiniz, değişen tek şey alcağınız verim :)
    Spor salonuna gidin kaydınızı yapınca zaten antrenörler size bir program verecektir. Programınızı isterseniz burdanda paylaşır, işin ehli kişilere yorumlatırsınız :)
    Onun dışında karın bölgesinin erimesi imkansız değildir. Onu diyen kişilerle de pek muhattap olmayın sadece aklınızı karıştırırlar :D günlük ihtiyacınızdan az kalori alırsanız kilo verirsiniz. Tabi gerekli proteini karbı karşılayınca da kiloyu yağ olarak verir kas kaybını min. seviyede tutarsınız :) genel mantık budur. İmkansız değildir düzenli şekilde beslenip çalışıldığı ve dinlenildiği takdirde istediğiniz yerlere gelebilirsiniz :)
    başlangıç için ek takviyeye gerek yoktur düzgün beslenmeniz kesinlikle yeterlidir. Salonda tavsiye etselerde en azından ilk zamanlarınızda dinlemeyin sadece kapitalist sistem :D :D
    protein tozundan aldığınız verimi tavukdanda alabilirsiniz yani. veya l carnitin felan (kullanmadım :) duydum sadece ) etkili olabilir belki ama gerekli değildir kullanmayan kişiler çoğunluktadır yani :D
    Ağırlıklar ise evet artmalıdır :D kendinizi zorlamalısınız. Unutmayın kasları yıpratın ki daha iyi bir şekilde gelişsin :D ne kadar zorlarsanız (aman yırtmayın) o kadar iyi :D tabi program çevresinde
    Özellikle ilk zamanlarda gelişim daha hızlı olur yani ağırlıklarda artışıda sizde farkedersiniz. Sonraki zamanlarda gelişim yavaşlar ancak yinede yavaş yavaşda olsa arttırmakda fayda var :)
    ve öncelikle salona gidin bi spora başlayın sonra aklınızda kalanları sorun :D öyle daha verimli olur :D

Constance bunu beğendi.
  4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hayir gecikmedin. Baslayabilirsin ve cok verim alirsin.

Fotosunu koydugun vucuda ulasmak disiplin ve irade gerektirir kolay degil hemen olmaz. Ama farki kisa surede hissedersin.

L.karnitine gerek yok. Basla gerisi gelir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim bak şimdi sporda 1 yıl içerisinde çok büyük mesafe kat edebilirsin bu yüzden bu sene geçti diyelim tatil için bir sonra ki tatlilde de bu eziklik hissiyatına sahip olmak ister misin yoksa şimdikinden daha iyi bir vücut ile insanları şaşırtmak mı istersin ?
    Bir çok vücut geliştirmeci senden sonra başlayan insanlar 25-26 da falan başlayanlar var onlar sanırım senden erken başlamış olmuyorlar :)

Sayfayı Paylaş