21 Günlük Değişim :/ (Ölçü)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Dmrgrbz tarafından 9 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Neyse amacim tartismayi devam ettirmek degil ki tartismalari da cok severim ama sen tartismayi bilmiyorusn surekli farkli konulara giriyorsun. Bizim oyle hoclari ornek aldigimizda yok. Splitle yagda yakarsin gir super set drop set cok yag yakarsin yakmazsin diye bir sey de yok. Senin ogrenecek cok seyin var antrenmanla ilgili, ki ondan once insanlara saygiyla ilgili. Neyse bundan sonra ne sana yorum yaparim ne de baska bisey. Zaten anlasiliyor bazi seyler rastgele
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2016 ---
    Neyse amacim tartismayi devam ettirmek degil ki tartismalari da cok severim ama sen tartismayi bilmiyorusn surekli farkli konulara giriyorsun. Bizim oyle hoclari ornek aldigimizda yok. Splitle yagda yakarsin gir super set drop set cok yag yakarsin yakmazsin diye bir sey de yok. Senin ogrenecek cok seyin var antrenmanla ilgili, ki ondan once insanlara saygiyla ilgili. Neyse bundan sonra ne sana yorum yaparim ne de baska bisey. Zaten anlasiliyor bazi seyler rastgele. Bide ayda 2kg kas nasil aldin anlatda ogrenelim :) :)

Falldown bunu beğendi.
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    öyle hocaları örnek aldığın yok ama onların sistemini savunuyorsun olay bu işte. neyse atma yorum bende sana atmıcam. ayda 2 kg aldığımda basit. ilk defa bulk yapıyorum hep - kalorilerde olduğum için olan kastan da bir miktar kaybetmiştim. ve bulktaki ilk ayım olduğu için ciddi ölçüde hacim artışıda oldu her bölgemde,güçlenmede oldu ve bu sporda ilk yıl aldığın verim kadar ileride verim alınmıcaktır yani 1 seneden az tecrübesi bulunan insanların hacim ve kütle artışı çok daha kolay oluyor ve mantıken 1 yıl da doğal yol ile 7 8 9 kg kas almak mümkün

3. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Aydinlattigin icin tesekkurler :) yine soyluyorum don basi oku benim kimseyi savundugum yok split programi basta yaptiranlari savundugum yok. Sana da birsey soyliyim basta cok cabuk hacim alinir istedigin kadr yanlis calis yine alirsin ama ayda 2 kg kas kutlesi alamazsin sen o beslenme ve takviyelerle hadi allaha emanet.

Falldown bunu beğendi.
  4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    valla beslenmem benim çok kusursuz. bide bu aralar yeni bir işe girdim günde 30 adet yumurta akı geliyor elime elimde bcaa + kreatin de var bir arkadaşdan hediye geldi ama henüz onları kullanmadım. 3 kilo aldım son 1 1.5 ayda 2 kg si kastır çünkü yağ oranımda hiç değişme olmadı henüz kardiyoyu da sıkı tuttuğum için vücut yağlanmıyor su olma ihtimalide düşük çünkü haftada 2 gün sadece kardiyo yapıyorum saolasın yinede

yusufincikli bunu beğendi.
  5. rating

rating Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    1,5 ayda kas kütlesi almak mümkün değil, tabi kürlere girersen o ayrı.

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Saçmaladın.

7. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    1 ayda 2 kg kas kutlesi almak imkansiz o takviyelerle. Ama 1.5 ayda kas kutlesi kazanilmaz diyemeyiz kazanilir tabiki

8. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Spor geçmişine bağlı bu durum bence. Sizin mesajları okumadım uzun geldiği için bilmiyorum konuyu. Kendimden örnek vermek gerekirse en son spor yapalı 2,5 sene felan oluyor 1,5 ay önce tekrar başladım 106'dan 117 omuza geldi 120 de felan platoya girecek gibi ama. Yani spor geçmişi önemli hiç spor yapmamış biriside bence alabilir 2 kilo kası tamam 2 kilo kas az değil ama ilk aylar zaten en çok gelişim olan aylar bilirsiniz.

9. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Gelisim tabiki cok olur ama bu sirf kas olarak gelmez malesef. Suan internete falan da yazdim veya forumda falan da goruyodum kur yapanlar ayda 2 kilo kasi alamiyormus. Normal yapanlar ayda yarim kilo ile 1 kilo arasi alinca mukemmel olur yani. Normal derken bir suru takviye ile. Ki arkadasta cok takviyr de yok yani
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2016 ---
    Ama tabiki gelisim ilk zamanlarda ust duzeyde olur

10. rating

rating Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Düzgün hitap edin, saygili olun. Bir konu hakkında fikir belirtmek ayrı birşey hitap etmek ayrı birşey.
    Herkes tutturmuş yok sen bilmezsin yok spor geçmişin ne diye. 1-2 yıl spor salonuna gidip supplement alarak belli bir kas oluşumu sağlamak bilgili olmak anlamına gelmez.
    Madem bir görüşün bilgin var anlat hepimiz faydalanalım.
    Spora yeni başlayan birinde baslarda illaki gelişme hızlı olur ama bu kısa sürede çok katlanır anlamına gelmez.

mrthr35 bunu beğendi.
  11. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben hiç 1-2 yıl spor yapmadım. 1,5 ayda kas kütlesi yapamazsın diyerek spora başlamayı düşünen kişileride daha baştan sogutabilirsiniz. Zira 1,5 ayda kas kütlesi kazanılır 500 gram veya 700 gram da olsa bu çok iyi bir orandır. İlk 3 ay vücudun temeli oturtulur ondan sonra kaslar temelin üzerine oturtulur ama bu demek değildir ki insan ilk 3 ay kas kütlesi almıyor. Spor yapmamış birisi yeni başladığında 1,5 ayda gayet güzel bir kas kütlesi alabilir ve süre geçtikçe bu oran düşer. İlk 1,5 ayda 500 gram alıyorsa insan 1 senelik geçmişi olan birisi kabaca 200 gram alıyordur. O yüzden senin dediğinin aksine ilk aylar daha çok kas kütlesi alınır.

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    dün bazı şeylerden yanlış bahsetmişim sizlere. bugün ölçüm günüydü geçen ay 33.5 muş kol ölçüsü t shirtle ölçüldüğü için fazla çıkmıştı bu ay 35 cm omuz 123 den 124 e göğüsde 103 den 104 e yükselmiş kiloda 79dan 80.5 a yani 1.5 kilo almışım son 1 ayda 1 er cm ortalama hacim artmış. ben t shirt olduğunu unutmuşum açıkçası 36 cm filan bekliyordum da bunada şükür ki bulka başlayalı daha 3. hafta belki olmuştur 3 aylık bir süreçte daha iyisi olur umarım . sizlere yanlış bilgi vermişim kendim hakkında kusura bakmayın.

13. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    kol cm lerine fazla takılmayın arkadaşlar öneri olarak çok uzun bir süre ölçü almamanızı öneririm sürekli ölçünüzü kontrol ederseniz iyi bile gidiyor olsanız sizi psikolojik olarak negatif etkileyebilir

14. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    çok doğru. benim merak ettiğim ilk kez bulk yapıyorum ne derece etkisi olucak diye merak ediyordum açıkçası sadece kol değil bütün bölgelerde 1er cm artış olmuş 3 haftada ölçüler önemli değil zaten artış olsun yeter

zzzxxz bunu beğendi.
  15. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    ben spor salonuna ilk başladığımda kolum 35 cm di daha öncesinde 1 yıla yakın evde çalıştım
    spora ilk başladığımda kolum 25 ile 28 cm arası bir şeydi
    spor salonunda 1 ay sonra ölçüm yapılmıştı 35.5 çıkmıştı yani sadece yarım santim artmıştı bu benim moralimi bozmuştu
    o günden sonra bir daha ölçüm yapmadım en son geçenlerde ölçtüm yani tam 1 yıl sonra ölçtüm 42 çıktı
    o zamanlar bunun farkında değildim ancak şunu fakettimki kolu ayda yarım santim büyütmek kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir başarıdır
    şuan ayda değil 2 hatta 3 ayda kolumu yarım santim büyütebilmek için her şeyi yaparım

mrthr35 bunu beğendi.
  16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    çok doğru zaten hem zaman geçtikte hem hacim arttıkça git gide zorlaşıyor, birde doğal yapıyorsan çok daha sabırla ve düzenli program ve beslenme ile ilerletebilirsin anca .

zzzxxz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş