21 Günlük Değişim :/ (Ölçü)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Dmrgrbz tarafından 9 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Dmrgrbz

Dmrgrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar, arkadaşımla beraber fitness salonuna yazıldık :) ikimizdede yağ yok zaten yani kardiyo vb uğraşmadık direk başladık fitnesse..
    İlk ay ölçülerimi aldım (sabırsızlıktan 21. gün :D)
    Açıkçası pek memnun değilim
    Boy 1.90
    Yaş 15
    Kilo 71.4-73
    Omuz 106-110
    Göğüs 91-94 (nefessiz)
    Kol 31.5-32.5 (ikiside aynı)
    Bel 81-81
    Kalça 98-97
    Bacak 51-53
    Ölçüler soğuk fakat gördüğünüz gibi göğüs ve kolu görünce pek motive olamadım, haftanın 6 günü split çalışıyoruz (1-Omuz-Sırt 2-Ön-Ara Kol 3- Göğüs-Bacak)
    Elimden geldiğince kilo almaya çalışıyorum yan bölgelerdeki kemikli görünüm yok oldu fakat belirttiğim gibi göğüs ve kolda sıkıntım var, ne önerebilirsiniz şimdiden teşekkürler..

2. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Daha 1 ay bile dolmamış , acaba ne olmasını bekliyodun ?

Pink Zeppelin, Dmrgrbz ve Jacc0 bunu beğendi.
  3. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    İlk ayda bu hızda giderseniz, sakatlanıp haftada 1 gün bile zor gidersiniz. Ne kadar çok antreman, o kadar çok gelişim diye bir olay yok. İlk birkaç ay full body öneririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dmrgrbz bunu beğendi.
  4. Dmrgrbz

Dmrgrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yorumlarınız için teşekkürler
    Açıkçası kaç cm iyi kaç cm kötü bilmiyorum fakat iyi kötü kolu 1.5-2 göğüsü 4-5 cm artar sanıyordum :/

İlk ay splitle bölgesel güç kazanmaya çalışıyordum malum boy kiloyuda görüyorsunuz, yüksek kalori alarak kilo almayı hedefliyorum o yüzden fullbody yapıp çokça kalori yakmak pek aklıma yatmadı ama şu rakamları arttırır diyorsanız hocamla görüşim ikinci ayın programını ona göre versin ?

5. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Haftada 6 gün fazla bence . Split yapıyosan bacak - omuz , göğüs - ön kol , sırt - kanat - arka kol en uygunu gibi . Haftada 4 veya 5 gün gidersin 3 gün bu kombinasyonı yaparsın veya kendi programını çıkar 1 günde karın , oblik yaparsın .

Dmrgrbz bunu beğendi.
  6. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Bence programdan ziyade hocayı değiştir. İlk aydan split veren hocaya ilk defa rastlıyorum.

7. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence de en azından ilk 3 ay full body tarzı çalışın .

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kardeş bura türkiye salona her başlayana split verirler nasıl şaşırıyon :D

9. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Haftada 6 gün giderek bu ölçüleri aldığına bile şükret. Dua et ölçülerde düşmemişsin.

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    adam rambo olucak :D

11. Dmrgrbz

Dmrgrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Açıklarmısın konuyu, zararlımı ?

12. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Yav sizdeki bu egolar bu herseyi bilmislik ne olacak bilmiyorum. Tamam herkes biliyor ilk baslayanlara haftanin 3 bilemedin 4 gunu full body yaptirilir. Bana gore uzunca sure yapmasi lazim hatta.. Ama split baslayip haftanin 6 gunu yapinca direk tamamen yanlis mi olur ? Burasi turkiye ne bekliyon mu olur ? Sen ne biliyorsun da her zaman boyle ustten bakip uzman gibi yaziyosun ? Valla sinirleniyorum ya. Adam yeni baslar split girer haftanin 6 gunu girer sana da atlarsa gorurum. Olmaz diye birsey yok. Direk bura turkiye soyle boyle diye aptalca yorumlar yapmayin yok neymis rambo olacakmis. Yazma o zaman daha iyi.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aynen sen olmuşsun mesela. kaç yılını vermişsin spora karın kasından başka birşeyin yok o yüzden , her yaptığım yoruma salça olmaktan başka işin yok mu senin? overload olmaktan ne göğsü gelişmiş ne kolu sürekli aynı yeri çalışmaktan sadece yüzde 10 yağ oranı ile kas gösterisi mi yapıyon sen :D sorsan en az 2 yıl spor geçmişi vardır ama o mantıkla yapabileceğinin maksimumu bu zaten o yüzden yeni başlayan insanlarada 2 yıl sonra en fazla senin gibi olucağı şekilde öneriler yapma boş yere.

14. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Adam yapmış koymuş. Bi de seni görelim?

15. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen kardesim benim vucudum baya kotu naparain iste bitek karin Kasim var oda adam akilli cikmamis iste. Sen 3 ayda uzman oldun ya aydinlat bizi de ogrenelim. Hic yok o eski resmimdi simdiki fotomu atiyim istersen diye muhabbete girmicem cunku senin gibi uzman bir 3 aylik abinin yaninda ezilirim. Affet beni
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2016 ---
    Ayrica yag oranim suan yuzde 15 :)

ersaydin bunu beğendi.
  16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    senin gibi bilinçsiz bir şekilde 2 sene çalışcağıma herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıp 5 ayda hayal edemiceğin bir şekilde bir çok değişiklik yaşadım aklının ucundan bile geçemez benim 5 ay içinde yaşadığım değişimleri o yüzden kafanı yorma sen. dalga geçmeye çalışıp kendini ezik gibi göstermeye çalışıyorsun ya öyle gösteriş yapmana gerek yok karşımda öylesin zaten boşsun çünkü hiç birşey bilmiyorsun o yüzden beni sorguluyacağına git neden göğsüm çıkmıyor diye ağırsağlamın veya egenin yaptığı videoyu izle al hatta fullbody çalışan egenin videosunu izle de senle aynı geçmişi olan adamla arandaki farkları gözlemle

NOT: ayrıca egenin her videoda bahsettiği muhallebi çocuğu teriminin canlı örneği olmayın.

17. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Allaha sukur overleodluk durum yok:) kilom 84 omuz 127 gogus 110 kol 39.5 bel 82 cm. Yani tabiki bunlar senin yaninda fis kalir. Ama iste naparsin kendi capimda egleniyorm. Ayrica ben sana benim vucudum cok iyi benim bilgim mukemmel mi yazdim ? Ama sen bunu iddia ederek herkese yorum yapiyorsun. Tek derdim millet seni dinleyerek biseyler yapmasin . dogru yazsan dahi uslubunu haddini bilmeden yaziyorsun. Neyse allah akil fikir versin
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2016 ---
    Haha surekli video izleyerek ogreniyorsun demi biseyleri :)) benim gogsum yok demi ? Nerden biliyorsun yahu ? Allaha sukur bilgilerim bos degil fullde degil tabiki ogreniyoruz zaten bildim ben cok iyiyim diyen insandan korkacan.. Spor bilimleri fakultesinde okuyorum surekli arastirma icerisindeyim. Senin gibi sadece video izleyerek biryerlere biseyler yazmiyorum. Herneyse konu niye buralara geldiyse ben zaten kendimi ovmedim cok iyiyim de demedim neyse :) ayrica o profildeki vucudum benim 8.ayimdaki vucudumdu yemin ederim :) simdi 1.5 yil falan oldu

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kaç yıldır spor yaptığını söylesene arkadaşa sen. senin gibi o kadar yıl uğraşsa sadece bu sonucu alıcağını bilsin benim isteğim o. ayrıca benim söylediğimi türkiyenin en büyük ve en yararlı 2 kanalı ağırsağlam ve egefitnessın tavsiyeleri. ege amerikada kas bilimi okuyan bir türk ve ondan daha iyi bildiğini iddaa ediyor fullbodye kötü bir işe yaramaz diyenler. adam bu işin en baba kısmında eğitim alıyor kardeş sen ne desen boş .

19. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Sen
    Kardes :) pardon abi ya :) 1.5 nerdeyse 2 yil oluyor .. Ayrica fullbodye kotu yapma dedigimi nerden cikardin ? Ilk basta split yapcaksin ben oyle yaptim dedigimi nerden cikardim. Sen olaylari cok farkli takip etmissin:) cik bi oku istersen. Insanlara sadece yukaridan bakmadan yorum yapmayi ogren ki buna hakkin da yok vucudun olsa da olmasa da.. Sende vucut da yok .. Sen benim ilk yorumumu bi oku istersen fullbodyi kotuleyen birsey demis miyim :)

20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    gör dostum benim bir iddaam yok bu konuda bende vücudumu beğenmem istediğim seviye bu değil.
    şu spora başladığımda 88 kilo yüzde 30 kusur yağ oranım vardı. 2 ayım sadece yağ yakmakla geçti 77 kiloya kadar düştüm. ondan sonraki ay beslenmeyi bir tık yükseltip güç kazanmaya çalıştım ve bende split çalışıyordum o esnada o yüzden kas artışı oldu ama fazla değil 1 kg filan . 4. ay fullbodye başladım günlük kalori alımımı 2700 2800 civarına kadar yükselttim 1 ayda 2 kg kas kütlesi arttı. definasyondan sonra 32 cm kalan kol ölçüsü son 1 aya girerken 34 cmdi son 1 aydan sonra 37 cme ulaştı. haftada 3 gün yoğun bir antreman uyguluyorum 1 2 günde kardiyo yapıyorum. şuan kilom 81 2 ay daha bulka devam edip 86 kiloya ulaşana kadar devam edicem.
    1 ay öncesi [​IMG]
    dün-[​IMG] söylediğim gibi çok bir kas kütlem yok ama bundan 2 ay öncesi daha kötüydü 5 ay öncesi ise çok çok daha kötüydü.
    benim sana kızdığım nokta geçen günde buna benzer bir yorum attın görmezdem geldim. benim her salona giden herkese split antreman veren hocalara lafım vardı o konuda. adam ne yapıcaksa yapsın ne hedefi olursa olsun herkese kopyalama aynı programı veriyorlar. arnold bile 5x5 ile başlayıp yarışma zamanı split yapan bir adam olduğu söyleniyor kendine ait kitabında. adam salona başlar gider orda mr.olimpiaya ıfbb ye hazırlanan ünlü sporcuların yaptığı antremanı verirler al bakalım bunu çalış 1 ay 2 ay derler. adam iner orda garibim hiç birşeyden haberi yok 55 kilo kupkuru birşeydir programda yazdığı için gider orda göğüs sıkıştırma yapar tek günde gider 5 tane biceps triceps omuz egzersizi yapar sonra kilo alamıyorum diye ağlar. olay bu. mantıklımı sence bu tarz şeyler. bu bahsettiğim durumlar benim gördüğüm şeyler. yağ yakmak isteyen adamada split veriyorlar. splitte ne kadar kalori harcıcaksın ki. fullbody yapcaksın mesela 5 tane birleşik egzersizle kalori yakımı da öyle daha iyi olur daha çok bölgeyi çalıştırdığı için. türkiyede ki hocalar dalga geçiyor milletle. geçen gün salonda arkadaşıma yağ oranı ölçümü yaptılar ve senin yağ oranın yüzde 2 demiş bunları mı örnek alıyosunuz siz.

Benim ego filan da yaptığım yok. sadece insanlara yardımcı olmak için bu forumdayım.Kendi bilgilerimle değil bu işin uzmanlarının bilgileriyle. onlarda bu işi hayal bile edemeyeceğin yerde öğreniyorlar.

Sayfayı Paylaş