2011 mr olympia galibi kim olacak?

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve R10 tarafından 27 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

2011 mr olympia favoriniz kim?

1. jay cutler

59,5%
  2. kai greene

10,7%
  3. phil heath

20,2%
  4. toney freeman

1,2%
  5. dexter jackson

2,4%
  6. hideta yamagishi

oy sayısı 0
    0,0%
  7. frank mcgrath

1,2%
  8. joel stubbs

oy sayısı 0
    0,0%
  9. dennis wolf

1,2%
  10. victor martinez

1,2%
  11. troy alves

oy sayısı 0
    0,0%
  12. michael kefalionos

oy sayısı 0
    0,0%
  13. marc lavoie

oy sayısı 0
    0,0%
  14. edward nunn

oy sayısı 0
    0,0%
  15. shawn rhoden

1,2%
  16. ben white

oy sayısı 0
    0,0%
  17. roelly winklaar

1,2%
  18. brandon curry

oy sayısı 0
    0,0%
  19. brach warren (tendonlarından sakatlandı)

oy sayısı 0
    0,0%
  20. diğer(belirtiniz)

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    favorim kai greene :D tercihlerinizi sebepleriyle birlikte açıklarsanız sevinirim.

2. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Jay cutler

3. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    jay cutler gene alır kuvvetle muhtemel.

4. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    jay cutler alır

5. JOKER08

JOKER08 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    kai kaybettiği her zaman kütleden değil kondüsyondan kaybetti kondüsyonu iyi olduğu zaman arnold classici aldı geçen yıl ii değildi hayal kırıklığı oldu bu yıl yeniden kendine geldi diyetini değişti diyet süresini uzattı su yüklemesini erken yaptı(kainin vücudu çok çabuk su tutuyor) new york proyu kolay aldı ve eğer kai iyi haliyle gelirse cutler onun karşısında duramayacak kainin yakın takipçisi olarak böyle düşünüyorum..kai sahnede poz esnasında deilde yarı relax konumda iken bacakları birbirine çok yakın duruyor ve kısa gözüküyor jurinin bundan çok puan kırdığının farkındadır heralde yani anlıyacağınız kai gerçekten isterse o gün mr olympia kaidir

6. serkanaktas

serkanaktas Özel Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    bursa
    kai greene formda olursa 2jay gelse geçemez onu , inş.ta formda olur

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kai'nin en ciddi rakibi kendisi bence. en azından önceki yıllarda kendisini zorlamıyor gibi bir görüntü veriyordu.bir de new york prodaki formunun üstüne biraz daha detay katabilirse on numara olur.

8. VücutcuÇocuk

VücutcuÇocuk Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Jay Cutler diyorum.

9. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Jay Cutler inanılmaz hacmi 1. olmasında ki en büyük etken..Ancak Dexter ın da definasyonu ve kas yapısı çok düzgün.Branch Warren ın tendonlarından sakatlanması kötü olmuş o da baya iddalıydı 1 hafta önce son halini görmüştüm.Kai greene in de çok düzgün şekli var ama bence hacim olarak Jay den küçük olması belki 1. olmasını engelleyebilir.

Benim favorim kesinlikle Phil Heath.2010 mr olimpia da da bence 1. olmalıydı diye düşünüyorum.Ama son halini görmedim uzun süredir.Eğer geçen senenin üzerine bir şeyler eklemeyi başardıysa bu sene 1. lik gelebilir.Hayırlısı :)

Saygılar.

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    son halini https://www.bodyforumtr.com/vbforum/2011-olympiaya-4-hafta-kala-t41917.html den görebilirsin. bir de 2010 olympia'da jay baba gibi hak ediyordu yalnız orda dur derim :D

11. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Bilemiyorum da bana Jay sürekli hacimden götürüyor gibi geliyor.Adamın hacmine bakınca insanı gerçekten etkiliyor.Ama bence 2009 Mr olimpia formu daha iyidi Jay in.Phil Heath in geçen sene ki formu çok iyiydi ve bu sene daha da iyi geldi bana :)

Saygılar.

Not:Jay i çok çok severim.

12. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Yine buna benzer bi konuya da yazmıştım buraya da yazıyorum robert burneika ilk defa mr. olympia ya katılacak ve iyi bir çıkış bekliyorum ondan haciminde pek problem yok kalfları ve bacakları onun için büyük avantaj birde bacakalrını iyi parçalarsa ondan iyi bir çıkış bekliyorum 1.lik fln tabiki değil ama ilk5e ilk7ye girebilir..

onun dışında Phil heat bommba gibi geliyor çok sağlam bir şekilde.. Jayin, ronn gibi bir imparatorluk kuracağına inanmıyorum ve bu yıl mr olympia olacağına da yarışma yaklaşıyor inşallah haksız çıkarım..

https://www.youtube.com/watch?v=P7BBRbggqvY

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bu saatten sonra imkansız. jay o şansı 2008'de tepti bir kere. araya dexter'ı sokmayacaktı. şu ana kadar üst üste şampiyon olan hiç bir olympia serisini bozdurmadı ki bu durumla en ciddi biçimde karşı karşıya kalan kişi herhalde 1974 olympia'da arnolddu. o yarışmada özellikle lou ferrigno'ya kaybetme ihtimali çok yüksekti diye hatırlıyorum.

14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Robert Burneika ölçüleri..

AD Soyad: Robert Burneika Doğum tarihi: July 8, 1978 Boyu: 179,95 cm
    Yarışma kilosu: 113,85 kg
    Sezon dışı kilosu: 130'5 kg
    İkamet ettiği yer: Las Vegas, NV Göğüs: 142cm
    Bacaklar: 81,28cm
    Kalflar: 54,59cm
    Kollar: 60,96cm
    Boyun: 54,59cm
    Bel:
    86,36cm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:54 ----------

unutmuşum..

Kaynak:www.robertburneika.net

Çeviren: Ben (rambo16)

Ayrıca jay cutler nasıl bu sporun babası Ronnie dir deyip saygı duyuyorsa..
    Robert da Jayin fiziğine hayran olduğunu gizlemiyor..

R10 bunu beğendi.
  15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Jay ile Phil foto-finiş yapar, jay alir :)

16. Mr. Olympia

Mr. Olympia Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul
    Jay Cutler olur. Her sene yeni antrenman ve beslenme programları uygulayıp kendini geliştiriyor. Bu senede alır. Ama isterse 10 kez Mr. O. olsun Ronnie yada Arnold gibi ismini yazdıramaz bu spora. Çok itici biri (kendi fikrim)... Hem şampiyon hem efsane olunmalı bence. Sadece şampiyonluk yetmez.
    1-Jay
    2-Phil
    3-Kai

17. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Jay Cutler'ı çok fazla zorlayacak isim yok gibi görünüyor.

İlk 5 için tahminim:

1. Jay Cutler

2. Phil Heath

3. Dennis Wolf

4. Dexter Jackson

5. Kai Green

18. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    phil hepsinin aksine yada diğerlerine oranla daha fazla olarak hala BÜYÜYOR..

Arkadaşlardan bazıları buna bende dahilim 2010'da da 1.liği philin hak ettiğini söylüyor.. Bu yılda jayin kesinlikle phil in önünde duramayacağını iddia ediyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=G6i_8NOJFhQ

videonun onunda phil biraz duygulanıyor karizmada ufak bi çizik var (:)

19. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle şunu belirteyim, phil heath'in sürekli büyümesinin sebebi aslında başlangıç kilosunun yetersiz olması. dolayısıyla her yıl büyümesi tabi ki normal, bana kalırsa. phil heath özellikle kolları sayesinde biraz da göz boyuyordu önceki turnuvalarda ancak bu turnuvada gerçek manada şansı var. biraz da branchin sakatlanması ile bağlantılı olarak.. favorim kai greene dir çünkü kai genel hacim olarak uçtu gitti, sırtı ve omuzları çok sıkı. bir de dennis wolf bana yüksek bir sırada olacakmış gibi gelmiyor, benim görüşüm tabi...

20. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Arnold Classic sonuçlarına bakıldığında Dennis Wolf 2.lik derecesi almıştır ve Arnold Classic, Night of the Champions, New York Pro yarışmaları Mr.Olympia sıralamasını tahmin etmekte etkili olacagının açık birer örnekleridir. Bu yüzden Dennis Wolf'un ilk 5 'te yer alacagından eminim.

Jay Cutler son 3 yılda definasyon olarak görünümüne çok artılar sağladı, güzel ama diğer yarışmacıların yanında detaysız bir sırtı var, ama geniş yapısı kütlesini sergilemekte çok etkili olduğundan + Mr.Olympia olma avantajından dolayı popularite etkisini kullanacagından, bu yarışmada da çok iyi bir ses getirecegi açık.

Kai Greene 'yi diğer yarışmacılarıdan ayıran çok göz alıcı kas büyüklüğüne sahip olmasıdır. Çok kalın ve genetik vergisi bir sırtı var, ama biraz kalın bir deriye sahip olmanın dezavantajını yaşıyor, bu yüzden üst bölgede yeterince su atamama sıkıntısını yaşayabilir..

Phil Heath, gelmiş geçmiş en güzel ve en kütleli kollara sahip bir profesyonel. Ayrıca kasları dikkatli inceleğinde ayrıntılı bir kas anatomisine sahip olduğu görülebilir. Çok güzel kütle kazanan ve bunu bel ölçüsüne yansıtmadan yapabilen birisi. Göğüslerinde biraz sorunlar yaşayan bir profesyonel ama bir yandan da yılları boyu bunu çok hızlı toparlayabilen birisi oldu. Genetik olarak derseniz, bence o sahada Victor Martinez, Phil heath, Kai Greene ve Dennis Wolf en iyi dörtlüdür.

Bana göre Phil Heath 1.liği alacaktır bu sefer çünkü şu anki durumu Ronnie Coleman'ın formda zamanlardaki duruşunu andırıyor ve Jay Cutler' ı bu sefer çok ciddi bir rakip bekliyor çünkü Phil Heath ta ciddi bir popülariteye sahip ve en iyi formunda sahneye çıkacak bu sefer.

Rambo16 ve legolas246 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş