2007 Dünya Kupası Antalya da !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 8 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    FILA Başkanı, önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Kupası organizasyonunu Türkiye'de yapılmasını istedi..

Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın, Macaristan'daki Dünya Kupası'nın ardından, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da birinciliği kazanması üzerine, FILA'nın önümüzdeki yılın Dünya Kupası organizasyonunu Türkiye'ye verme kararı aldığı öğrenildi.

Güreş Federasyonunun, daha önce bu önemli organizasyonu Trabzon'da gerçekleştirmek için yaptığı başvuruyu şiddetle reddeden FILA Başkanı Raphael Martinetti'nin, Moskova'da görüştüğü FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık ve Federasyon Başkanı Recai Ustaoğlu'na, "Dünya Kupası'nı İstanbul, İzmir, Ankara ya da Antalya'da yapmak isterseniz, organizasyonu Türkiye'ye verebiliriz" dediği, Türk yetkililerin de Dünya Kupası'nı Antalya'da düzenleme kararı aldığı bildirildi.

Bu arada, FILA Genel Sekreteri Michel Dusson'un, hem Ekim ayında düzenlenecek Dünya Plaj Güreşi ve Sambo Şampiyonası hem de 2007 Dünya Kupası organizasyonu için, incelemelerde bulunmak üzere önümüzdeki günlerde Antalya'ya geleceği bildirildi.

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bence antalya gayet güzel bir tercih olmuş..hem bu şehrin güreşe olan ilgisinden hemde turist potansiyelinden dolayı müsabakaya olan ilgininde diğer şehirlere oranla daha yüksek olacağı kanısındayım..ne diyelim hayırlı uğurlu olsun.

3. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    bence çok önemli bir karar olacak.Zaten turist çekme yönünden oldukça önemli bir şehrimiz daha da tanınacak..İnşallah daha bir çok organizasyon Türkiye'de gerçekleşir...

4. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çok sevindim ben de bu habere. Ülkemizin spor organizasyonlarına ev sahipliği yapması bana gurur veriyor.

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bende yaklasık 4- 5 yıl güreş yaptım. 18 yaş altı gençler milli takımında sofia da ve bükreşte turnuvalara katıldım. Ama hiç biri antalya kadar güzel diğildi. bari gelsinlerde adam gibi bi şehir görsünler. Cennet gibi vatan deniz kum güneş doğa yeşillik+ eğlence yerleride cabası..

Sayfayı Paylaş