2006 mr olimpia markus ruhl e yazık etmişler...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gariban tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. gariban

gariban Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyolog
    Arkadaşlar zaten epeydir bu markus ruhl ün dışlanma olayını anlayamamıştım fakat şu 2006 mr . olimpia nın 3 dk lık videosunu izleyince gerçekten de markus un bir çok noktada jay ve ronniyi ezdiğini görüyorum elbetteki bir kaç aşağa kalan noktasıda mevcuttu mesela bacaklar ve sırttan bakıldığında özellikle trapez kasının arkasındaki belirginlik noktasında biraz gerideydi fakat işi bilen arkadaşlar... göz var nizam var yani göğüs,biceps,omuz,kanat,önkol,karın bölgelerinde ve toplam hacim ve genişlikte ikisinide geride bırakmıyor mu? markus ruhl ne dersiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=QUT2StfmoFk

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Kullanici yorumlarindan biri bence de her seyi acikliyor, katiliyorum;

"markus´s back isnt that good to be honest. but he got jay in nearly all the front poses in my opinion"

3. gariban

gariban Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyolog
    ingilizcem olmadığı için anlayamadım kusura bakmayın :) tam olarak ne demiş ki kullanıcı?

4. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Gercekci olmak gerekirse markusun sirti okadarda iyi degil fakat tum onden verilen pozlarda jayden daha iyidi demis.Fakat olayda bu zaten mr olympiada ilk bakilan kas grubunun sirt sonra bacak oldugunu söylemisdi bayagi bilgili bir hocam ayni zamanda vucut gelistirme jurisi.

khephnes bunu beğendi.
  5. 45_Burak

45_Burak Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    markus gerçektende diğerleriyle kıyaslanınca farklı olduğu anlaşılıyor gerçektende fark var yani

6. gariban

gariban Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyolog
    D.y peki sizce bu önem sıralamasında bir sakatlık yok mu? Şimdi işin doğrusu bu spor denildiğinde dünyada akla ilk gelen kas grupları hangileri oluyor açıkcası sırt bölgesinin ön bölgeye göre daha önemli olduğu bilgisi dediğiniz gibi resmi bir bilgiymiş fakat aklım almıyor herşeyi bir tarafa bıraktım bu sporda kol hatta dahada ileri giderek sadece biceps kası başlı başına bir fenomendir Yaa adam kanatlarda göğüste kollarda(ki iki üst düzey vg ciyi yan yana koyuyorum jay cutlerin kolu markusunkinin yanında sırıtıyor yani...) omuzlardaki bu kadar bariz farkı bırakıpta sırttaki kasların daha az parçalı oluşu ve baçaklardaki az bir fark yüzünden adamı sallayıp attılar. Kişisel kanaatim 2006 daki yarışmacıların arasında mr. olimpia unvanını taşıyabilecek en bariz adam markus ruhl dür herşeyi bıraktım o omuz genişliği ve göğüs hacminin hakkını vermiş adam. Birde farklı fotolara bakıyorum mesela amatör bodycilere falan foto çektirmek için şampionların yanına geliyorlar eğer adam biraz hayvani bir genetiğe sahipse jay cutler,philip heat gibi adamlar cücük gibi kalıyo yanlarında oysa markus...... adamın takım elbise giydiğinde omuzları kadraja girmiycek nerdeyse:)

7. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Her turlu vucut gelistirme musabikasinda bakilan ilk sey hacimdir evet fakat diger ozellikleri eksikse hacimi digerlerinden yuksek olsada kisinin derecesini ciddi etkileyebilir.Kanat ve bacak vucudun en buyuk 2 kasi kisinin hacminin ozetini 2 sinden alabiliyosun genelde.Su diger amator vucutcular konusuna gelince bu sporun %90 i reklam reklamini yapan akilli olan adam yoluna devam ediyor philden daha hacimli vucutcu yok okadar fakat diger vucutcularin yaninda daha hacimli durup 35 li yaslarda hala pro card alamamislar var.Bu sporda sadece genetik ve antrenman beslenme ilac bilgisi yetmiyor bence ilk gelen karizma-akil ve reklam yoksa yalansin.

8. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    rühl'ün tek amacı ölçü ve hacim açısından çok büyük görünmek ve irilikti bu yüzden birçok yarışmada ve olympiada keskin hatlara-kuruluğa ulaşamadı.

mr_dblue bunu beğendi.
  9. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bence jayin hakkıymış zaten sırt ve bacak ta markusa fark takmış markus öyle geniş gözükebilir çünkü çatısı çok geniş, köprücük kemiği uzun yane, tabi sadece kemikten değil kütlesel bi büyüklüğüde var ama jay çok daha iyi bence

mr_dblue bunu beğendi.
  10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    En azından 2. olmalıydı Ronnie'den iyi göründüğü kesin orda. Jay'e bence suratı çok şey katıyor diğerlerinden çok farklı ve sempatik, çizgi film karakteri gibi adam :D

11. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    markusu ben niyeyse insan olarak göremiyorum ya sanki bu sporu yapması için üretilmiş bi robot gibi geliyor bana ve bi videoda denk gelmişti salonun ortasında osurup geğiriyordu.almanları oldum olası sevmem zaten o videosundan sonra tamamen tiksinmiştim ya.

12. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Evet belki 2. olabilirdi ronnie jayden de ufak gözüküyor o yarışmada

13. gariban

gariban Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyolog
    Yalnız ruhl biceps te ve kanatlarda jay cutleri fena ezmiş karın kasları da daha iyi fakat favorim bicepsleri kötü fark atmış; hani 38cm lik kolun bicepsiyle 44cm lik kolun bicepsi gibi bir fark olmuş:)

14. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    jayin kolu mu 38cm?????:confused:

15. brhmcr

brhmcr Guest

Ornek vermis, "gibi" kullanarak, karsilastirma yani...

16. gariban

gariban Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyolog
    brhmcr arkadaşında dediği gibi teşbih yaptım biraz :)

Sayfayı Paylaş