20 ytl /kg Çok Ucuz Protein ???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nicknick tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. nopeynnogeyn

nopeynnogeyn Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    ben de Tandem Gıda'dan Whey Konsantresi (%80) aldım. 1kg<=> 35 TL kdv dahil. Adamlar fiyat konusunda iyice gemi azıya almışlar... (Fiyat konusundaki son yorumum yazının sonunda)

Kalite konusuna gelince:
    Proteinin kimyasal analizini yaptırmadım (iddia edileni dogrulamak amaclı) ama 1 hafta boyunca sırf whey'den protein alarak antremanlara gidince toparlanma ve güç anlamında çıkarımlarım oldu. Bu anlamda normal wheylerden farkı yok.

Tad:
    Tadını sahsen iyi bulmadım. Kahve ile iyi gidebiliyor ama bir noktadan sonra artık daha mide kaldırmıyor. Sonra yatmadan once de kahve ile almaya kalkarsanız çarpıntı yaptığı da bir gerçek. Bu yüzden güzel bir uyku ve dinlenme de gerçekleşemeyebiliyor.

Diğer taraftan aroması olmadığından suyla karıştırıp içebileceğinizi sanmıyorum... Optimum Nutrition'dan aldıgım Whey'i suya katıp günde 10 bardak içebilirim ama buna 3ü bir arada katmak bile bir yere kadar...

Sindirim konusu:
    İçerisinde ciddi miktarda laktoz olduğundan normalde sütle ilgili problem yaşamayan ben bile ara sıra gaz problemi yaşadım. Ve ciddi bir problem. Bu problemi yaşamayan arkadaşlar da olabilir. Bünyeye göre değişir. Ancak gaz problemi yaşamanız çok muhtemel.

Satın Alınabilirlik

Adresi kolay bir yer olduğundan adres konusunda sorun yaşanacağını sanmıyorum ama adrese gidince gözleriniz bir tabela arıyor: Tandem Gıda diye. Aramayın bulamazsınız...

Adamlar bi tabela bile koymamışlar. Sorunca ordaki kargoya, "yan bina siyah kapı" diyorlar. Zillere bakıyorsunuz. Orda yazıyor Tandem Gıda... "Bir an ben nereye geldim lan" hissi oluşmuştu bende :)

Adresi bulunca satın alma konusunda sorun yaşamazsınız. 1 kglık paketler yapmışlar. 5kg da alsanız 10 kg da alsanız perakende fiyatı bu diyor ordaki hatun kişi.

Sonuç:
    Şahsi kanaatimdir. Bence aromalı kaliteli bir whey almak daha mantıklı. Bu paraya bu özellikte bir whey çok pahalı. Forumdan bazı arkadaşlarımız adamlardan talepte bulununca, adamların gözleri ellerindeki whey'in bir optimum nutrition whey'inkinden farkını göremez oldu ve fiyatları yükselttiler. Paranız varsa bu ürünü almanızı tavsiye etmem.

Selamlarımla

slymnasye ve tor-M1 bunu beğendi.
  2. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    forumda bir tarif okumuştum lor peynirinden toz yapıyorduk ve aroma katılabilceğinden bahsetmişti konuyu açan arkadaş,acaba öyle bi şansımız yokmu aroma katamazmıyız???bide sitede başka ürünlerde var bunlardan işimize yarıcak başka ürünlerde varmı?ve bunların analizlerini nerden bulabilriz?

Sayfayı Paylaş