20 ytl /kg Çok Ucuz Protein ???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nicknick tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Ben nasıl atlamışım u noktayı . Bende hemen değineyim biraz bu laktoz olayına . Ewet %80 lik olanında yüksek oranda laktoz var. eğer sütle içildiğinide düşünürsek inanılmaz bir laktoz oranına ulaşıyor. Çok sağlam bünyeler harici zor kaldırır mide bu oranı. Çok fazla köpürdüğüde doğrudur. bozokaydinin dediği gibi % 90 lık alabiliyorsanız onun laktoz oranı daha düşük % 80 liğe göre.

nicknick proteinin fiyatı 30 ytl dir. yaklaşık bir yıl önce almıştı bir arkadas en son fiyat 30 ytl idi.

2. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlarbugün gidip aldım %90 olanından. Ürün tamamen kokusuz. vakumlu ambalajda paketlenmiş, 1kg aldım denemek için. ne kadar faydalı görücez, saolsun mustafa bey var çok ilgilendi. Dediğine göre bu ürünlere çok yüksek vergi uygulanıyormuş devlet tarafından ve tabi kar yüksek tutuluyor. Vergi bu kadar olmasa ürünü yarı fiyata satabileceğini söyledi, daha ne denilebilir bunun üzerine bilmiyorum. Ülkede pırlanta, elmasın vergisi %1 'iken bu tür ürünler lüks tüketime giriyor... Çok yakında kendi markaları ile piyasaya gireceklermiş, inşallah girersiniz ve bizi bu kaostan, fırsatçılardan bir nebze kurtarırsınız diyerek ayrıldım. eğer memnun kalırsam bu üründen devam edicem.
    Herkese iyi çalışmalar.

3. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    TANDEM ÜRÜNLERİNDEN ASLINDA HANGİSİ DAHA UCUZ?

Whey conc. bio yararlılık yüzde 106. Yani 100gr protein vücudun mekanizmaları tetiğe geçirip 106 gr protein sentezletebilir. Bu nasıl olur? Esansiyel ve non-esansiyel aminoasitler var. Esansiyelleri almazsak vücut kas dokusu üretemez. Mesela soya proteininde esansiyeller az olduğu için 100gr alsak vücut en fazla 40gr kas üretibiliyor. Normal 30ytl whey'in 100grdan kendisi de non-esansiyel üretip 106 gr sentezletiyor.

1000gr dan 800gr protein var. Bio yararlılık 106. Vücut 800 çarpı 106 bölü 100, 840.8 gr protein üretir. 840.8 gr protein 30ytl'ye geldi. 840.8 bölü 30 ytl= 28. Sonuç 1 ytl karşılığı 28gr protein üretiyoruz.

whey isolat için: 1000gr da 900gr protein var. Bio yararlılık 156. Vücut 1404 gr protein üretir. Kilosu 40ytl. 1404 bölü 40=1 ytl karşılığı 35 gr protein üretiriz. Görüldüğü gibi aslında daha ucuza geliyor. Bir de daha az yağ alıyoruz ve gaz da yapmıyor.

Çoğu firma isolatı aromalandırıp yağdan arındırıyor.Ama bu yağda da çok özel büyüme faktörleri var. O yüzden ben bu saf halini istanbul'a (türkiye'ye) geldiğimde alıyorum.

letsgoheat96, erol, msgokmen ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  4. max_rep

max_rep Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Zuzu doğru söylüyor.Optimum 5 lb aldım 130 liraya onu kullanıyorum 5 gündür.Yani kilosu 65 liraya geldi.

5. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    yınede ıyı almıssın

6. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    130 ytl Optimum 5 lbs nerden aldınız. Kilosu 57 ytl geliyor , baya ucuz . Protein oranı nedir , ölçek veya yüzde bazında?

7. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de hep aklıma gelen bir soru vardır unuturum, eskiden bu sporu yaparken böyle tozlar, oksitler vs.vs varmıymış? yani kana hızla karışan whey 'i antrenman sırasında alıyoruz, eskiler ne yapıyormuş bu etki için? Her set arası süt mü içiyormuş, yumurta mı yiyormuş? Ya da eskiden gelişme bugüne göre daha yavaş ve çetrefillimiymiş? Yani artık teknoloji yarıdımı ile gelişme daha mı kolay? Bu konuda forumda yazılmış çizilmiş varsa okumak çok isterim ... Herkese iyi çalışmalar.

8. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    ehehe harbi bend edüşündüm herkül conan filmleri var mitolojik
    eskiden vitaminmi varmış ama o zaman yergök vitamin avlanmak serbest

9. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    sahibinden.com da145 ytl satan biri var belki pazarlıkla bu fiyatada iner

10. nicknick

nicknick Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eski zamanlarda bu kadar vücut gelişimi olduğunu sanmıyorum , oluyorsa bile bir ömür süren ve genetik ekstrem örneklerdir. Eski yunanın en iddialı vücutları, heykel veya resimlerde görebiliyoruz, estetik, simetrik ve doğal görünümde ama bugünün vücut şampiyonlarının yanında kas kütlesi olarak zayıf kalıyor.
    Besinlerin mevcudiyeti ve ulaşılabilirliği de kıyaslanmayacak derecede artmış durumda, eskiden nerde öyle 40 günlük tavuk üretimi, ilaçlı ve kontrollü olarak. Her köylü kendi kümesinde kısıtlı sayıda üretirdi, sanyai üretim yoktu. Yoksa hergün herkes nasıl bir bütün tavuk yiyebilir ki insanlar bu memlekette, arz yetersiz kalsa. Eskiden tavuk misafire kesilen değerli bir hayvan anca yumurtasından faydalanırsın vs. vs.

Ayrıca ilginç bir durum var beniim dikkatimi çeken, inşaat amelesi görüyorum , herif 50 kg çimento çuvallarını migros poşeti gibi sallıyor. Tipe bakıyorsun birşeye benzetemessin, büyük ihtimal kemik ve kas dokusu çok verimli ve sıkılaşmış. Ben bu adamın beslenmesinde şu kadar yumurta, bilmemne, tavuk vs. kaygısı oluğuna inanamam. Adam ekmek peynir Allah ne verdiye yiyor işte , hayatı için çalışıyor deli gibi. Zamanla vücut o kadar verimli hale gelmiş ki, her yerinden damar fışkırıyor, vücut hacmi komik ama güç ve dayanıklılık inanılmaz.
    Günde belki 2-3 ekmek yiyor, vücut daha ilk lokmadan itibaren yakmaya başlıyor yediklerini. Yanına body builder cüsseli ama güç anlamında kof birini koysan belkide o herifin girdiği ağırlığın altına giremeyecek. Yani herşey görünümden ibaret olamaz, güç ve dayanıklılık sadece görüntüye bağlı olmamalı. Ben bunları basit gözlemlerimden çıkarıyorum, ciddi bir araştırma ve tecrübem yok, belki eskiler daha önce tartışmıştır ve/veya konusu geçmiştir.
    Not: Çok sıkı vücut diyince aklıma hep bruce lee gelir nedense :lol:

Not2: Geçen gün izlediğim belgeselde normalde kol kıracak bir vuruşu yapan 2 adam gösterildi, discovery olması lazım. Belgeselde farklı disiplinlerden sporcuların vuruş etkileri ivme sensörleri ve kameralarla ölçülüyor. Bu 2 eleman , ikiside baya cüsseli, 8-10 beton bloğu dirsek ve kafa ile kırıyorlar. Ölçülen vuruş şiddeti yanlış hatırlamıyorsam diğerlerinden 10 kat fazla idi, harbi harbi tek vuruşta toplam 50-60 cm betonu kırıyor herifler. Daha sonra kemik dokuları normale göre karşılaştırılıyor, ve inanamazsınız, normal kemik dokusu çok gözenekli yani hava böşluklu iken bu heriflerin kemiklerinde boşluk yok %100 kemik dokusu. Başka bir belgeselde saolin monkların dayanıklılık ve vuruş gücü araştırılıyor, vücut yanı kas çalışanlara göre farklılığı dürekli şok altında çalışan kemiklerin önceki örnekteki gibi sıkılaştığı ve vücut direncinin çok yükseldiği söyleniyor. Yani adamlar belki bir minibüsü arkadan yakalayıp kaldıramıyorlar ama üstlerinden araç geçse de hissetmiyorlar.

bu vücut ve disipline etme konusu çok detaylıymış, araştırdıkça ortaya bir sürü şey çıkıyor.

Bu arada Tandem %90 whey aldım, GNC ürünü ile aynı çıktı ama satıcının söylediğine göre daha iyi bir ürün.
    Herkese iyi çalışmalar.

gaddarkemal bunu beğendi.
  11. udoka

udoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ben %90 Whey isolate ve yumurta akı tozu aldım,ikisinde de ama özellikle yumurta akı tozunda çözünme ve aşırı derecede köpüklenme durumu var,bunu benden başka yaşayan oldu mu,çözüm önerilerinizi bekliyorum,teşekkürler

12. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kaça aldın o fitaya ne kadara aldın 1 kilo=30 ytl ye mi aldın biraz açıklarsan çok yararlı olur bende almayı düşünüyorum :)

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    arkadaslar bu tandem sadece istanbulda sanırım.ben izmirde oturuyorum nasıl alabilirim.illa kendim gitmem weya birini mi göndermem lazım???

14. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    %80 whey 30 ytl. Ben bir hafta önce aldım; Fransa manşeli protein tozları. kabataşda mekanları. MNG kargo'nun üst katı. Suya karışmıyor; aromasız. Peynir altı suyu değil, sütten izole etmişler; satıcı bu şekilde tanıttı ürünü.

15. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ben %90 naldım ancak hem gaz yaptı, hem çok köpürdü. bunun %80 le karışmış olma ihtimali var mıdır acaba_?

16. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbula dışına satış yapıyorlar mı acaba bu ürünü bilgisi olan var mı?

17. IVANDRAGO

IVANDRAGO Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    walla bende 300 ytl ye 10 lbs optimum %100 whey aldım ve gayet memnunum kg mı yaklasık 60 - 65 ytl ye gelıo :))) urunude kesınlıkle tavsıye ederım

18. jan99

jan99 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dans
    Yer:
    istanbul
    bende bugün aldım yüzde 90 lık. kilosu 40 ytl.köpürme epey bi var

19. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    beyler peki kazeinat alan var aranızda

20. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    arkdaşar bunları karıştırdıktan sonra hemen içmeyin..bi süre bekleyin köpüğü gdiyo

Sayfayı Paylaş