20 yaşındaki küçük çocuk

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve bloodylance tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    ben 20 yaşındayım.yarı burslu olarak özel üniversitede okuyoyrum.ailemin beni ciddiye almadığını düşünüyorum.aile içindeki insanlar için fikirlerim önemli değildir,özellikle babamla oturup konuşmam.insanın babasıyla muhabbeti olmaması durumu berbat.bana birşey danışmazlar sormazlar fikrimi merak etmezler.inanırmısınız 2 sene önce ramazanda iftar yemeği için dükkanda babam bana bugun giderken ne tatlısı alalım diye sormuştu,bunu hiç unutmam.okadar hoşuma gitmiştiki.böyle olaylar olmadığı için duygulanıyorum şuan gözümden yaş geldiğini söyleyebilirim.insanlar ile kıyaslarlar,falancı böyle yapıyor sen gebeş gibi yaşıyorsun derler.memleketten istanbula okul işlerim için gelme durumum oldu,ortalığı ayağa kaldırdılar tek başına nasıl gidecek,evde duramaz 5 gün boyunca olmaz öyle şey vs..odamı benden habersiz boyarlar,dolap atıp yenisini koyarlar bana sormadan.isyan ettiğim oldu,bana annelik babalık yapmıyorsunuz kıyaslamayı seviyorsunuz ama onlar aile gibi birbirleriyle fikir alış verişi yapıyorlar siz beni hiç adam yerine koymadınız dedim,annemin verdiği cevap nankörlük ediyorsun baban seni okutuyor oldu.beni besledikleri için minnettarım ama besliyorlar diye gururlanamam.neden bana birşey danısılmıyor,neden fikirlerim önemli değil,neden babamla galatasaray maçı olmadığı sürece muhabbet edemiyorum.neden annem kuzeye ağlıyoorda ona benzeyen oğluna hiç ağlamıyor..ben devlet üniversitesinde okuyan arkadaşımın tavsiyesi üzerine yatay geçiş hakkındaki görüşlerimi anneme sunduğumda beni birkez daha şaşırttı karakterimin oturmadığını ima etti,anne arkadaşımla konuştum,yarı burslu olsamda sıkıntı oluyor paralı sonuçta özel okul oyüzden notları yüksek tutup ist üniversitesine yatay geçiş yapacağım ayda 2 milyar bana masraf yapacağınıza 4 ayda bir 400 tl harç parası vermek sizide raatlatır benide...bana dediği kelimeler baştan çıkartıcıydı.''sen safsın biri nederse hemen inanıyorsun,biri birşey dedi diye hemen kanıyorsun'' benim buradan anladığım arkadaşım benden kişilik ve fikir olarak büyük,ben daha küçük bir çocuğum bana tavsiyelerini sunarken ağzımdan salya akarak dinliyorum ve o ne derse onu hep doğru olarak kabul ediyorum.öyle bir durumki en yakın arkadaşımdan nefret eder gibi oldum bir an,kendime sordum ben karaktersizmiyim,yoksa insanların fikirlerini önemsediğim için kendimi küçültüp karakterimi geliştiremiyormuyum... doğruyu yanlışı öğrenecek yaşa gelmedimmi anne.her sabah 7 de kalkıp fakulte yolunu tutuyorum 1 hafta tatil olunca 12 ye kadar yatıyorum diyemi beni adam yerine koymuyorsun baba..buna rağmen lise yıllarımda hep gülümsedim,üniversitede gülümsedim,spora tutundum,boksa tutundum hedeflerim ayakta tuttu beni,şimdi güzel bir vucut hayali içinde ayaktayım.hiç oturup dertli dertli içki içtiğim olmadı,hep güldüm,dertli olan kardeşlerime yardımcı oldum,derman oldum sıkıntılarını çözmeye çalıştım,tavsiye aldığım arkadaşımla hergün fikir alışverişi içindeyiz,annemin benim akıl hocam olarak gördüğü arkadaşım sıkıntısı olunca bana gelir ben yardım ederim,kız arkadaşından ayrılacakken ona yanlış olduğunu söyler yolundan çevirrim.arkadaşlarımın ebeveynleri beni çok severler,iletşim kurmayı,konuşmayı severim.arkadaş grubum benim mahallemde tam kavga edecekken ayırır,karşı tarafın önderiyle tamam kardeşim bu adamlar benim misafirim bişey olduysa bende buralıyım özür dilerim der elin tinercisinden çingenesinden kardeşlerimi korurum,toplum içinde aktif bir insanımdır kısaca çekinmem utanmam sosyalimdir birşey olunca kenara çekilmem. ama benim ebeveylerim beni karakter olarak küçük,ne yapıcağını bilemeyen biri olarak görüp aldığım kararları güvenmedikleri için defalarca sorgulayıp tartışırlar..ben sizlerden yardım istemiyorum,bana lütfen el uzatn demiyorum belki çoğu kişi uzun diye okumadı bile,cevap atmayın sadece insan yazarken bile bazı şeyler gözünün önünden geçiyor,bunu yazdığım ekrana anlatıyor gibiyim,karşılıksız metin bölgesine yazıyorum bu yazıları,bu arada sevgili babam ben seni seviyorum cidden hakkını ödeyemem bana vursan dönüp sana sinirli bir bakış bile atamam ama fakultede kalırsam senin dediğini ben yapıcam,kaldığım gün askerlik şubesine başvurucam hiç birininiz haberi olmadan ne bok olacağı belli olmayan 18 aylık bir yola çıkacağım,sen beni gönderemeyeceksin,kalırsan askere gidersin demiştin,ben giderim baba,ruhun duymaz..herşeye rağmen sizleri seviyorum,beni kıyasladığınız överek anlattığınız o akrabalarımıda seviyorum,onlar bu topluma hizmet edecekler,gurur duyacağım.ama annem babam siz benimle gurur duyacakmısınız muamma..göreceğiz..

2. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    yazının uzun olduğunu gördüm ve okumayacaktım ama sonra emek verilmiş yazılmış dedim okumaya karar verdim. bende 20 yaşındayım , bende üniversite okuyorum ve gerçekten aynı sorunlar bende de var. öncelikle benim hiç hoşuma gitmeyen konu şu, herşeyin en iyisini en doğrusunu onlar bilir. ben birşey söylesem senin daha yaşın kaç , sen çok biliyosun gibi cümlelerle karşılaşıyorum. buna benzer birçok olay var ama şuan hepsini anlatmaya gerek duymuyorum. önceden hep ailemle tartışmaya giriyordum, arada yine kendimi tutamıyorum ama ben şunu anladım onlar hiçbir zaman düzelmeyecekler bu yüzden onlarla konuşmayı bıraktım bende . bişey dedikleri zaman sessiz kalıyorum kısa ve öz cevaplar veriyorum. ciddi olmaya çalışıyorum. bu seferde bana , iyice odun oldun falan filan niye konuşmuyosun gibi şeyler geliyo. bunlarada alınmıyorum. onları fazla takmamaya çalışıyorum. bide şu var bende onları çok seviyorum ama gidip bi anneme yada babama sarılıp onları öpemiyorum. istiyorum aslında ama bilmiyorum olmuyo işte. şunuda ekleyeyim babanın seni askere göndereceğini yazmışsın birde bu konudada yanlız değilsin bana da şey diyo okumassan doğru askere ordan da bir işe . banada senin gibi oluyo kendi kendime diyorum bırakayım okulu gideyim askere falan ama onlar bizim iyiliğimizi istiyo bunu da biliyorum . askere gitmek istesem engel olmaya çalışırlar. annem şey diyo hatta seni askere göndermicem diyo. bende gitmek istediğimi söylüyorum hemde komando olacağım diyorum gerçektende istiyorum. yani anlayacağın yalnız değilsin arkadaşım. sana tavsiyem yanlış kararlar vermemeye çalış . birde hep kendini sorgula . mesela bir davranış yaptığında neden yaptım yapmasam ne olurdu gibi. ben öyle yapıyorum çok faydası oluyo. annem genelde çok bağırır bana bende ona bağırıyodum daha sonra dedim kendime bağırınca eline ne geçiyo bağırma dedim artık bağırmıyorum ve onada diyorum normal ses tonuyla , boşuna bağırıyosun diyorum. öyle yani. çok konuştum bende ya :)

bloodylance bunu beğendi.
  3. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim kardeşim bir dermanım olduğu için sevindim.lakin keşke bizim ailemizde dışarıda görüpte imrendiğimiz aileler gibi olsa,konuşsa,paylaşsa fikrimizi öğrenmek istese.. melankolik değilimdir öyle yanlızlıktır carttır currttur işim olmaz.1,2 tane senelerdim yanımda olan dostlarımda var allaha şükür,ama ailem işte ailem.onlar yanımdalar biliyorum ama keşke benimle daha sosyal olsalar,büyüdüğümün farkına varsalar,adam yerine koysalar.. ama dediklerini uygulayacağım,sessiz ve ciddi kalacağım..teşekkür ederim

berjayk bunu beğendi.
  4. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Sorun sizde o zaman arkadaşlar.. Ailenize suç bulmayın bende sizle yaşıt sayılırım evde bir çok şey bana sorulur.. Kimse bana hesap sormaz ben demeden bana dair bir şey yapılmaz. Dışarı çıkacağım dersem çıkarım , işe gireceğim dersem işe girerim ha ailem öyle rahat ve geniş falan da değil doğuluyuz hatta..

Sizin kişiliğiniz nasıl olursa ailenizden veya çevrenizden ona göre muamele görürsünüz.

mma-, Ocensers ve MyShadowKing bunu beğendi.
  5. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Katılıyorum..kendinizi ezdirmeyin ama saygısızlık da yapmayın..

Ocensers bunu beğendi.
  6. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşlar. kendimi birşekilde göstermeli ve hareketlerime dikkat etmeliyim.ezme ezilme gibi bir durum yok ancak saygı göstermeli ve saygı görmeliyim,küçük kardeş olduğum içinde olabilir diye düşünüyorum ama bununda üstesinden geleceğim,teşekkür ederim sizlere ilgilendiğiniz iiçin

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bir küçük kardeş olarak ben de bir tavsiyede bulunabilirim. Hatta benim en çok duyduğum laflardan biri de "evin küçüğü olacağına domuzu ol" şeklindeydi. :) En kestirme haliyle ifade edersek, sayılmak istiyorsan başarılı olmalısın. Maalesef bu da ekonomik özgürlükle alakalı. Ne yap et okulunu iyi bir ortalamayla bitir, çünkü bu iyi bir iş bulmanı da sağlayacak. Kendi paranı kazanıp ailenle maddi bağın kalmayınca dengelerin otomatikman senin lehine değişeceğine şüphen olmasın.

8. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle baslangıcları okudum sadece basta soyledıklerıne yorum yapıcam .
    Kusura bakma ama ne yapılıyorsa senın davranıslarından kaynaklı.Nası davranıyorsan dısardan nası gorunuyorsan oyle davranıyorlar senı kaale almamalarının sebebi bu. Bence gec kalmıssın bunu ailene acıklamada onlara bıraz degıstıgını gostermen gerek dıye dusunuyorum onlara gore fazla narin ve hala kucuk gorunuyorsun . Benı sakın yalnıs anlama buyugumsun saygım sonsuz ıcımden gecenlerı soyluyorum cokta samimi bir yazı olmus ama bıraz bu davranıslara isyan etmek yerıne onları terslemelisin . Cunki zaten banada bır sorun yav ! dıye ıma etmişsin acıklamıssın hala anlamıyorlarsa sende onları anlama .

Saygılar

9. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel demişsin sana teşekkür ederim belki biraz daha ilerlemeliyim kariyer yolunda ilk adımlarımı atmaya başlarken saygınlığım artabilir,ileride iyi bir reklamcı olmak istiyorum bunun ilk adımını istediğim bölüme girerek başardım.ben çok pc başıdna dururum 5 senedir knight online oynuyorum sanırım daha ciddi göze girecek işler yapmalıyım.. dediklerin benim için çok değerli tekrar teşekkür ederim..
    -
    myshadow kardeşim seni yanlış anlamam aramızda 5 yaş fark olmasına rağmen burda bana yorum yapmışsın teşekkür ederim. ama sende biraz asi takılıyorsun sanırım :) şu saatten sonra onları daha iyi anlamam gerek diye düşünüyorum sen sende anlama onları demişsin :) teşekkür ederim yinede ama ters yapmayalım bidaha duruş açısından biraz daha ağırlığını koy diye kabul ediyorum bu sözlerini öyle de yapıcam eyvallah kardeşime :)

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yazınız çok samimi geldi açıkcası onun için baştan sonuna kadar okudum
    aileden daha çok sevgi saygı görmek istiyorsak neler yapmalıyız
    öğrenciysek derslerimizde çok başarılı olmalıyız zaten öğrencinin görevi ders çalışmak ve başarılı olmaktır böylece ailen çok başarılı bir öğrenci olduğunu gördüğünde pek karışmazlar eve geç geldin vs gibi şeylere
    sonuçta nesil farklılığı var bir önceki nesil farklı düşünüyor şimdiki farklı bizden sonrakiler daha farklı düşünecek onun için zaman zaman senin katılmadığın düşünceler olacak bu gibi durumlarda sakin sabırlı olmalı anlayışla karşılamalısın durumu öyle sinirlenerek bağırıp çağırarak maalesef bir yere varılmıyor
    sürekli yükseleceğin bir iş bulmaya çalışmasın kariyer basamaklarını yavaş yavaş çıktıkça ailen başta olmak üzere herkesin sana olan sevgisi saygısı artar

mr_dblue, MyShadowKing ve bloodylance bunu beğendi.
  11. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun efendim teşekkür ederim üşenmeyip okuduğunuz ve yardımcı olduğunuz için,yeni bir sayfa açmaya karar verdim bilgisayar başında uzun süre uğruna durduğum knight online bırakıyorum.bıraktımda.satıp kendime suplement alacağım.sporumdan çıktım eve girdim koşar adım yemeğimi yedim ve yazmam gereken kompozisyonun başına geçiyorum şuan.farklı şekilde yaklaşacağım onlara babama iş yerinde yardım edeceğim hafta sonları mesela.onlar öğrenmediler,büyüdğümü onlara ben öğreteceğim çok teşekkür ederim,saygı duyuyorum sizlere..

Ocensers ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

Aymı sorun bendede var babam beni arayınca basıyor küfürü :D bende muhabbet edemiyorum senin dediğin adam yerine konulmama olayı şu yönden kendim için söylüyorum evden cıkmıyorum arkadaşlarımla gezmiyorum kavga etmiyorum akşam yada gece dışarı cıkmıyorum sigara içki içmiyorum bunlar büyük ve kendini büyük göstermek isteyen insanların işidir ki kendilerinide büyük gösterirler. Biraz sosyalleş arkadaş arasına katıl akşamları gez sakalın çıkıyorsa 1 haftada bir kes ki gösteriş olsun büyüklük sembolü olarak kendini hiç küçük gösterme bu benimde düştüğüm bi hata benden küçük bir kişiye sakalı çıktığı için abi dediğim oldu çocuk şaşırdı ne abisi ben senden küçüğüm dedi bende şaşırdım ama böle olur kalıbını sağlam topla birazda sakal koyver komik gelebilir ama Bide ters psikoloji uygula onlar seninle konusmadan sende onlarla konusma tavsiyelerim bunlar kolay gelsin

13. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    20 yaşındaki adama 14 yaşındaki cocuk gibi davranmaları biraz ilginç tabi... çocukta sorun olabilir misal ailesiyle dahi konuşmayan biri olabilir sıkıntılı bir süreç yaşayabilir. anne baba ilgilenmek zorundadır. ne olursa olsun güvendiklerini söylemeliler ki çocukta bu güveni boşa çıkarmamak için çaba sarfetsin ama okumaz sınıf tekrarı yaparsan yallah askere gibi sözler adamı okumaktan soğutur... özel ünide burslu okuyor olman ekonomikte şehir dışında devlet üniversitesine giden öğrenciye daha fazla para gidiyor...

bir de şunu söyleyeyim kendine saygısı olan insana başkaları da saygı duyar...

okulda başarılı olursan sağlıklı yaşarsan spor yaparsan entel dantel insanlarla arkadaşlık yapmazsan kendini geliştirmek için çaba sarfedersen idealist olursan en başta kendine hayrın olur. senin için önemli olan bunlar. ailen senin söylediklerini onaylasın onaylamasın bu çokta önemli değil illa birşey söylemek zorunda değilsin çok kafana takma bunları...

rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Biraz tavrını koyman lazım , eğer dinlenmiyorsan sende onları hayatından birazda olsa soyutla bence , ama bu tabi bunun dozunu iyi ayarlaman lazım. Anne babanın kıymetini çok iyi bilmek lazım , ölümlü dünya sonuçta..

Ayrıca içini döktüğün için senide tebrik ederim bende bu şekilde başlamıstım forum'a mevzu farklı olsada insan rahatlıyor.

15. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    çizgi film karakteri değiliz zaman kıtaların bile şeklini değiştiriyor zaman ilerledikçe güleceksin bu tip şeylere onlar yaşlanacak sen iş güç sahibi olacaksın vs. bazı arkadaşlar insanları tek tip gibi grüyor hayır karakter meselesi ezmekle ezdirmekle alakası yok senin duygu dünyan karakter yapın farklıdır benim farklıdır git ağırlığını koy demek biraz yavan kaçıyor. bu tür şeyler önemsiz şeyler okuluna git paranı kazan sonra evleneceksin anladığım kadıryla duygusal bir yapın var sosyal bir insansında. balık burcu vs olablirsin(hayda burçlara girdik) her neyse tekrar diyelim bunlar basit ileride gülünecek şeyler. en büyük galatasaray babaya selam söyle :)

16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Her insanın ailesi farklıdır. Seni daha olgunlaşmamış görüyorlar ve eminim yaşını umursamıyorlardır bile. Sen onların gözünde daha küçüksün. Aslında sadece senin iyiliğini istiyorlar. Fakat seninle anladığım kadarıyla iletişimleri pek yok. Onun için de durup sana sormuyorlar. Sende bunu kafana takıyorsun. Aslında bir piskoloğa gitsen ona bunları anlatsan eminim doktor aileni de bir seansa çağıracak ve onlara durumu anlatacaktır. İstersen bir de böyle dene.

letsev bunu beğendi.
  17. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    -
    herkese çok teşekkür ederim şu sıralar bir sıkıntı yok,hatta aldığım musletech halo ve amino fx babamında ilgisini çekti bende içeyim spora giderken diye muhabbet ediyoruz :) buarada hocam burcum aslan,ben duygusal biri değilim sadece aileme karşı hassasım başka aileler görünce böyle oldum anormallik sezdim. belki balık burcu annemden gelme bir duygusallığım vardır ::) herkese teşekkür ederim,buarada bunu okuyupta spor yapmayan dertlilere sesleniyorum spor yapın gerçekten rahatlatıyor,birde gelişimi görünce ayrı bir mutlu oluyorsunuz :) teşekkürler ilgilinize hoşçakalın :)

18. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    dostum anne veya babada olsalar mukemmel olmuyolar onlarda ınsan ama sen saygılı davranmak zorundasın otur calıs paranı kazan sonra gel olayını cozmus degılım para kazanmadan ınsan soz sahıbı olamıyor mu ? bu yasdan sonra onları degıstırmen zor olduguna gore bıraz kulaklarını tıkayıp bıraz kabullenıp ıdare etceksın boyle ..

Sayfayı Paylaş