20 yaşında fitnessa başlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Brkdzmn tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Brkdzmn

Brkdzmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ilerleyen günlerde fitnessa başlayıp vücut geliştirme yapmak istiyorum. Daha önce hiç böyle işlerle uğraşmadım. Dışarıdan cılız görünüyorum. Boyum 170 kilom da 57. Boyumdan da hiç memnun değilim. 6 ay kadar gidip fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Öyle aşırı kasli bir vücuda sahip olmayı düşünmüyorum. Şimdi bazı sorularım var.

1. 20 yaşından sonra fitnessa başlamam boyumun uzamasıni sağlar mi. 3 cm bile uzasam bana yeter. Aranızda bu yaştan sonra boyu uzayan var mi.

2. 170 boyla vücut geliştirme yapsam dışarıdan görüntüm kötü mü durur. Böyle cep herkulu gibi gözükür muyum acaba. Yoksa tam tersine atletik vücuda sahip olmak beni daha mı uzun gösterir.
    3. Salona yazıldığım zaman hoca beni direkt programa mi başlatır yoksa önce kilo mu aldırır. Protein tozu vermeyi önerirse kullanayim mi yoksa doğal yollardan mi kilo almamı tavsiye edersiniz.

Sorularım bunlar özellikle ilk soruyu cevaplarsanız sevinirim. Aranızda 20 sinden sonra bu spor sayesinde uzayan varsa bana ekstra bir motivasyon kaynağı olacak çünkü.

-Tapatalk-

2. Brkdzmn

Brkdzmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevap verecek yok mu

-Tapatalk-

3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle fitness boy uzatmaz sadece büyüme hormonunu arttırdığı için dolaylı yoldan desteklerki bu fitnessla alakalı değil birçok sporda var ikinci olay bu dediklerimi ergenlik çağındakiler için söyledim 20 yaşında biri için tek söyleyebiliceğim şey bu işin ameliyat konuları var istersen bahsedebilirim .

Bu yaştan sonra kesin uzamaz demiyorum bir yakınım senin yaşlarında 1 - 2 cm uzamıştı ama bu biraz istisna bir durum şimdi eskiler diyebilir boy uzaması 24 yaşına kadar devam eder falan artık o ergenliğe girme dönemi gittikçe erkenleşti . Şimdiki gençlerin yani bizlerin küçük yaşta atmasının sebebi bu .

Diğer konu boyun kısa diye spor yapmicakmısın ? şuanki halinden %100 daha iyi olucağının garantisini verebilirim. Bak burda ''mükemmel'' olucaksın demiyorum. Şuanki halinden kesinlikle daha iyi olursun diyorum . Ayrıca kısa boylularda herzaman bilindik bir kol avantajı vardır .

Salona başladığında hocan sana göre bir program yapar o program dahilinde ilerlersin kiloyu yani hacimi bodyde zaten kas olarak almaya çalışırız . Bulk yani kilo alma döneminde kaslanırken azda olsa yağ kaçınılmaz olur bu aldığımız yağıda definasyon dediğimiz yağ yakma döneminde veririz . Senin ilk amacın bulk yani hacimlenmek olsun . Protein tozu için erken önce bir beslenme programını oturt protein tozu çok gerekli birşey değil . İyi Çalışmalar

4. Brkdzmn

Brkdzmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam peki 6 ay gidip sonra bırakırsam vücudum nasıl olur. Bu işe bir kere başlandı mi bir daha birakilmaz sanki. Bırakınca eskisinden daha kotu olmaz mi

-Tapatalk-

5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bu spora başlayıp burakırsan kötü olur tabi ama sen bu sporu 6 ay yap emin ol hatta garantisini veriyorum devam edersin daha iyi olmaya çalışırsın spor sende tutku haline gelir benimde başlamadan önce bu spor hakkında pek bilgim yokken biraz kas yapar burakırım mantığıyla düşünürdüm . Ama 4 5 ay yaptıktan sonra çalışmalarının meyvesini aldıktan sonra insan fazlasını istiyor yani sen o kadar ilerisini şimdiden düşünme . Senin yapıcağın şey git salonuna 1 saat çalış ama hakkını vererek çalış sıkılmadan öflemeden hırslan ilerde istediğin hedefini düşün aklına getir ve öyle çalış tabi hareketleride doğru ve düzenli yapmaya gayret et .
    Beslenirken iradeni kullan iyi beslen forumda beslenmeyle ilgili birçok konu var araştırabilirsin .

6. Brkdzmn

Brkdzmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet az önce üye fotolarina bakıyordum. 6 ayda çok güzel mesafe katedenler olmuş. Özellikle benim boyumdaki üyelerin fotolarina baktım dediğin gibi eski hallerinden çok daha iyi gözüküyorlar. Açıkçası bu beni motive etti.

Gittiğim zaman hoca zaten beslenme programı verecektir bana. Ona göre beslenmemi yaparım gerektiğinde de buraya sorarım. Araştırdıgim kadarıyla bu işte en büyük pay beslenmeymis. Beslenmeyi düzgün yaparsam kısa sürede hacimlenirim diye düşünüyorum.

-Tapatalk-

7. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Öyle beslenme çok önemli . 6 ayda dediğin gibi güzel vücut yapılır

Sayfayı Paylaş