20 li yaşlarda yağlanmak daha kolay?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kausal tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar böle bir şey duydum. Metabolizması çok hızlı ve yağ oranı düşük ayrıca kilo almayan bir yapıya sahip insanlar bile 20 li yaşlarda kilo alabiliyormuş. Yağlanabiliyormuş. Böyle bir şey gerçekten var mı?

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Tam olarak anlamadım, biraz daha açabilir misin?

3. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    tam tersi doğru bu dediğinin. 20 li yaşlarda metabolizma hızlı olduğundan fazla kalori yakıyosun.20 li yaşlarda insan daha fazla hareket eder, gezer tozar spor yapar vs..
    günde 10 öğün de tıka basa yesem ayda en fazla 1-2 kilo alabiliyorum. kardiyo yaparsam da hemen eriyo gidiyo.

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Tam olarak doğru olmasa da evet.Kişiden kişiye değişiyo.Genetik olarak çok şanslıyım bu konuda.Yağlı,şekerli,tuzlu hiç ayırmam yumulurum ama yağ oranım yüzde 10-12 civarlarında gezer,81 kg yim,23 yaşındayım.Ama 16-17 yaşlarında bu tempoyla yesem bile kg alamıyodum,şimdi alabiliyorum ;)

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bence zfskr in söylediği doğru , 20 yaş sınırı biraz fazla aşağıda olabilir çok olsa 22-23 diyelim, mesele 20 yaş değil, 20 yaştan sonraki 25 26 27 28 e doğru gidince sizde farketersiniz ki ben 26 dayım ve artık metabolizma daha çok yağ depo etme ve tutma eğiliminde. Heleki 20 yaştan sonra iştahınız açılıp pisboğazlaşırsanız vay halinize.

Düşünüyorumda öte yandan erken yaşlarımızdaki haraketliliğimiz ve aktivitelerimizi bu yaşlarda sürdürebilsek belkide çoğumuz asla kilo almayacağız bir düşünün sabahtan akşama kadar köpek gibi gezip dolaşmalar,yaptığımız sporlar, koşuşturmacalar, oyunlar vs... hiç durmadan hergün böyle..

Sayfayı Paylaş