20 Gün Arada Ne Kadar Kayip Olur?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ultraukala tarafından 18 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    Ramazan dolayısıyla ve hastalığım dolayısıyla 20 gün ara vermek zorundayım.10 aydır yapıyorum 20 gün çok fazla mı ne yapmalıyım ağırlıklar ne kadar düşer zararı olur mu yararı olur mu? Dinlenme ii olacak beslenmem de ii sayılır biraz daha özen göstermeliyim okadar.yorumlarınzı bekliorum 20 gün ara benden ne alır ne verir.(sıkı antreman yapıyorum(adamakıllı))

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bir kaybın olmaz kas yıkımı 6-8 haftada başlar. 20 gün sana iyi bir dinlenme olur. Ağırlıklarında değişeceğini sanmıyorum, en fazla her kas grubunun ilk gününde, 2.günde aynı ağırlıklarla çalışırsın.

3. musty2

musty2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    elektronik
    valla dostum ne kadar ıyıde beslensen ne kadar ıyıde dınlensen az cok hepımız bılıyoruz kı bu spor nankor bır spor ıster ıstemez olcu ve performans kaybı yasarsın ama sıkı ıdmanlada cabuk toparlarsın kendını

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ister istemez ramazanda öğün sayısı düşüyor ve idmanlara ara verdiğin için mutlaka ufak tefek kayıp olacak ama çabucak geri gelir meraklanma

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben bu yaz 3 hafta ara verdim tatil dolayisiyla,ama cok pisman oldum en az 6 ay geri gittim simdi kendimi yeni toparlamaya basladim bir ayin sonunda

6. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    valla okadar geriye gideceğimi pek zannetmiyorum yaa yaz tatilinde de yaklaşık 15 gün kadar ara vermiştim ve bunun bana çok yararı olduğunu düşünüyorum.Şu açıdan vücut tepki vermeyi hiç bırakmıor devamlı olarak geliştiğimi hissediyorum.Bu arada yaş 17 boy 180 kilo 66

7. mos

mos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    osmanlılar zamanından kalma bir söz söylesem yeridir "1 hafta antreman eksikliği, kişinin 1 ay antreman yapmaması anlamına gelir." yani 20 gün sonunda tamam ilk 2 gününde felan çalışmış olduğun maximum ağırlıklarla antreman yapabilirsin ancak yukarıda da arkadaşımızın belirttiği gibi body nankör bir spordur. senin dinlenmen için 1 hafta yeter daha fazlasına gerek yok vucut zaten bi hafta içinde kendini çok iyi bir şekilde yeniler. tabi bütün bunlar bir yana o aradan sonra sen en geç 3-4 hafta içinde eski formuna kavuşursun.

8. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşım aynı şekilde bende ramanzan ayı boyunca gitmemiştim salona tam 1 ay boyunca gitmedim ve ramazan bitiminde tekrardan gittim ve arkalalarında dediği gibi tam 2 ayda ancak eski halime geldim ve devam ettim bugüne kadar kuvvet azalıyor kesinlikle mümkün oldugunca bu dinlenmeyi 1 haftayı gecirmemeye bakın tabi dini olaylar hariç

9. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    ya bendemı bır sorun var ben 20 gun atr yapmıyım kaldırdıgım kllarda dusus ve vucutta gozle gorulur bır
    azalma oluyo

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet aslında sarcın söylediği doğru ancak bu kişiden kişiye değişiyor ben kendi tecrübelerimden anlatayım aynen dediğin gibi bu metobolizması hızlı kişilerde farklıdır,katabolik metobolizmaya sahip kişilerde daha farklıdır sen hangi sınıfa giriyorsun bunu araştırmalı

gelelim ramazan konusuna

SONER
    mubarek ramazanda durum çok daha farklıdır ve kayıpta öyle daha fazadır idman yapmazsın yapsan bile adam aklıllı bir idman çıkaramazsın veya beslenme düzenin bozulduğu için yeteri kadar beslenemediğin için kayıp muhakkak fazla olur ama kısa sürede gidenler geri gelecektir meraklanmayın ve boşuna denilmemiş nankör spor diye :!:

11. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    nankorlukte ustune yok saten bu sporun ramazan da ben az yemek yıyıp calısıyorum calısmadan sonra yıyorum ama gec yedıgım ıcın yaglanma oluyo tabı :idea:

12. fatih511

fatih511 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar size birşey sorayım.Bu sporda yeni sayılırım.Ben kaslarımı geliştirsem sonrada yavaş yavaş bıraksam zararım ne olur.

13. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    yavas "bırakınca eskı halıne donmen fazla sormez

14. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    çok.ben amelyat oldum 1 ay aya verdim eski halimi geçene kadar anam ağladı.....

15. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    selam arkadaşlar, alt yapı olduktan sonra pek bir sorun olmuyor. yeniden eski hale gelmek kolay fakat kimi 1 hafta içinde kimi 2ay içinde toparlanıyor. yeteki beslenme yerinde olsun. ben de uzunca bir süre ara vermeyip çalıştığım için overtraining oldum gibi bir his doğdu içimde o yüzden 1 yada 2 haftalık bir dinleme süresi verdim kendime. bu sürede hem soğuk soğuk girip te incittiğim omuz kapsülümü dinlendireceğim hemde enerji toplayacağım.

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    geçmiş olsun

17. deep11

deep11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar ben 4 sene spor yaptım... 3 sene ara verdim. Başlayalı 3 ay oldu.... İnanılmaz şekilde büyüdüm.... Altyapı sağlam olunca ne kadar ara verirsen ver.... 1 kaç ayda toparlıyor vücut kendini ...

18. MİTHRANDİR

MİTHRANDİR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 2 sene kadar yaptım,zorunlu olarak iş vs. gibi nedenlerden 9 ay gibi bir süre ara verdim, aslinda tam bir ara sayilmaz:spora olan bagimliligimdan ötürü haftada 1 veya 2 gun bazen (ara sira 3 gun) snav cekerdim,arada da dumbell concentraiton yapardım. Yine de kutlede gozle gorulur kayiplar oldu. Oldukça inceldim moral bozucu bir şekilde. Son 3 aydir yapiyorum eski haline geldi hatta biraz daha iyi gibi. Kesinlikle nankör bir spor, fakat her zaman için ilk 3 ay vücutta buyuk oranda degisme oluyor, sonra inanılmaz bir şekilde yavaşlıyor bu gelişme, sonrası sabır...

Bu sporu hayat boyu yapmak gerekiyor diş fırçalamak gibi yemek yer gibi, ilerde bırakmayı falan düşünmeyin, ve kardiyo yapmayı kesinlikle unutmayin (20 dk - 1saat arası koşu, yüzme vs.), kalp sağlığı için şart, bunun dışında zaten kalp uzmanları haftada bir veya iki gün kalbin güçlenmesi için ağırlık kaldırmayı öneriyorlar, her yaşta! .

19. Ferdikopat

Ferdikopat Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlar ne kadar ara verirseniz verin eğer kendiniz şınav,mekik,sandalyede arka kol fln çalışırsanız vücudunuzda bir eksilme olmaz yeter ki bunu istikrarlı bir şekilde uygulayın ve zaman zaman koşular yapın daha sonra body'e başladığınızda sadece 1-2 gün zorluk çeker hemen alışır vucudunuz

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şınavla mekikle kas hacminden kayıp önlenemez..daha önceki kadar şiddetle uyaramadığınız kas hacim kaybeder..

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş