2 Yumurta ve Kakao Tozu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aŞoT34 tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Selam arkadaşlar. 2 Çiğ yumurtayı tabağa kırıp üstüne marketlerden alınan şu kakao tozunu atıp mixer ile karıştırdığımız zaman ortaya benim hoşuma giden bir tatlı çıktı.(tatlı diyorum ben)
    Sizce bunun protein vs. bir faydası varmı kaslar için :D İçinde yumurta olduğu için soruyorum.. Bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar mesela sabah veyada idman sonrası yemekten sonra nasıl gider ? dumbelllls

2. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum artık ben de ezberledim. Bak Çiğ Yumurta içinde taşıyacağı virüs nedeniyle tüketilmemesi gerekmektedir. Forumda inceleme yapparsan daha iyi anlarsın.

Çiğ yumurta , pişmiş yumurtadan daha geç sindirilmektedir. Bunu da burdaki bir makaleden okumuştum.

Son düzenleme: 9 Mart 2009
    aŞoT34 bunu beğendi.
  3. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Benim body'ye giden abim yıllardır çiğ yumurta tüketiyor. Daha bir zararını göremedim.(Aksine yararini gördüm)

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    madem emınsın bır zararı olmadıgına ve faydasını goruyorsunuz o abın ve sen

neden burda bızlere soruyorsun emın oldugunu dusundugun bır konu hakkında...

abın ve sen yanlıs yapıyorsunuz ıskeletor dogru soylemıs cıg yumurta vucuda zararlıdır arat forumda ya da baska kaynaklar da bunu goruceksın...

5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Tabi köy yerinde yaşamıyor çoğumuz.Hazır üretim 30lu yumurtalar alıyoruz bi çoğumuz.Bunlarda "salmonella" görülme olasılığı çok çok düşüktür arkadaşlar.Salmonella genelde köy yumurtaları için geçerli bi virüs.Ama ben bir tıpçı olarak KESİNLİKLE pişirilerek tüketilmesinden yanayım.İlla çiğ yenceksede markalı ürünler tüketilmeli

Ama çiğ yumurtaya kakao tozu döküp iğrençlik yapmayın lütfen :S

aŞoT34 bunu beğendi.
  6. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ben zararı yok demiyorum mesajımı iyi okumuyorsan cevap yazma lütfen. Diğer cevaplar için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş