2 ye bölünmüş farklı program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nemelectro tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nemelectro

nemelectro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar body'de düzenli olarak 3. ayımdayım. Daha önceki programım
    1.gün = göğüs+ön kol (ortalama 4-5 göğüs, 4-5 ön kol hareketi)
    2.gün = sırt kanat + arka kol ( ortalama 4 sırt kanat + 4 arka kol hareketi)
    3.gün = omuz + bacak (ortalama 4 omuz + 5 bacak hareketi)

birer gün arayla bu şekilde çalışıyordum. Şimdi hocam yeni programı
    1.gün = göğüs + omuz + sırt kanat (her bölge 2şer set 2x12)
    2.gün = arka kol + ön kol + bacak (her bölge 2şer hareket 2x12)

arada birer gün dinlenmem var arka arkaya yapmıyorum. Hocaya sordum alışılmışın dışı bir program gibi daha önce 3 farklı günde yaptığım hareketi neredeyse 1 günde yapmam gerekiyor. 1 aylık bir programmış. Gerekçe olarakta vucüda ters köşe yapmanın yararlı olacağını, 3 ay eskisi gibi çalıştığımdan dolayı vucut o hareketlere alıştığını, böyle yapmamım kas kütle gelişimimi olumlu etkileyeceğini söyledi.

Siz değerli sporcu arkadaşlarım ne düşünüyorsunuz?

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yanlış yapmış hocan.
    önce 3e böldürüp sonra neden 2ye düşürmüş bilmiyorum ama 3e bölünmüş hali daha iyidir ki 4-5 farklı hareket fazla.
    sen programını 3e böl yine
    1.gün
    göğüs - biceps
    2.gün
    sırt - kanat - triceps
    3.gün
    omuz - bacak yap ve her gün yapılan toplam hareket sayısı max 7 olsun.
    antrenman süren toplamda en fazla 50-55dk olmalıdır.

3. nemelectro

nemelectro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekkürler bakalım biraz böyle devam edecegım artık.

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ve hocan vücudu ters köşe yapmak istiyorsa söyle de bi gün bacaklarıyla barbell curl yapsın ya da elleri üstünde koşu bandında çalışsın :)

5. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    RevoLt bısı bılmeden ve bos konusuyorsun

dostum senın soruna gelırsek hocan son derece haklı vucut hareketlere ve calısma sıstemıne alısır ve bu gelısımı olumsuz etkıler ama kafama takılan sey sen daha bu sporda yenıyken sende boyle radıkal degısıklıklere gerek yok gıbı geldı bana yanı sen zaten gelısırsın eskısıne devam etseydınde ılerı safalarda bole ters koseler yapılır genelde ama hocan daha ıyı bılır tabı sen onun dedıgını yap

6. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Hocan haklı hep aynı hareketleri yaparsan vicudun gelişmez. Hocanın bir bilidiği vardır zaten 1 aylıkmış zaten 1 ay normal program uygulasa sanki 1 ayda Arnold olacaksın :D

7. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    oku bi yazdıklarımda "hep aynı kalsın" demişliğim var mı?
    arkadaş ben çözemedim bu forumdaki insanları.kaçıncı sınıfa kadar türkçe dersi gördünüz siz ya?
    senin şu söylediklerin çok dolu zaten di mi?
    ya kaç gündür tartışma ortamı yaratmak istemiyorum ama çok saygısız ve terbiyesiz insan var burda.

gelelim soruna;
    antrenman programı belli bi süre bütün bölgeler aynı gün çalışılır.genelde max 3 ay sürer bu.ondan sonra vücut hareketlere alıştığından 3e bölünür program ve her kas grubu daha güzel çalışılsın ağırlık arttırılsın hacim ve güç kazanılsın diye.zaten bunu bilmiyorsan bırak arkadaşım sen bu sporu.
    vücudu ters köşeye yatırmayı da ilk defa burda duydum.
    hep aynı hareketleri yapsın demedim sadece 3'e bölünmüş olan programına geri dönsün dedim.arada fark var.ben de 3'e böldürdüm ve her 3 ayda bir programımı değiştiriyorum ama vücudu ters köşeye yatırıpda 2 güne böldürmüyorum programı ya da ayaklarımal bench press yapmayı denemedim.
    adam gibi bu sporla ilgilenen araştıran insan aynı gün bi büyük bi küçük kas grubunun çalıştırılacağını bilir.ben burada araştırdığım ve tecrübe ettiklerimle yazıyorum.senin gibi kulaktan dolma bilgilerle gelmiyorum ki ayrıca ben bu forumda herkese "şunu yapacaksın şunu edeceksin!" diye emirler de vermiyorum.3 gündür forumdayım.3 günde 10 dan fazla kişi soru sordu özel mesaj atarak ki konu açarak yadım isteyenleri saymıyorum bile. ve hepsine söylediğim genel şey şu "ben bu söylediklerimi ille yapacaksın demiyorum benimkiler sadece öneri.bu söylediklerimi araştırırsın hocana falan danışırsın aklına yatarsa yaparsın" diyorum.artık şu terbiyesiz ve saygısız tavrınızı kenara bırakın.bilmiyorum arkadaş çevrenizde insanlara nasıl davranıyorsunuz ama bana davranamazsınız.istemiyorum.

8. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    ayagınla bench press yapmadıgın ıçın senı tebrık edıyorum. ben dıkkat ettıysen hem hareketlere hemde calısma sıstemıne vucut alısır dedım . aynı gun bı buyk bı kucuk kas grubu calıstırılması gerektıgını ıtme yapılan buyuk kas guruplarıyla cekme yapılan kucuk kas gruplarının bırlıkte yapılması gerektıgını yıllardır bılıyorum . Bunlar bb ıcın genel kurallar ama bu sporda ılerleyenler cok farklı sıstemler denerler her gun antreman farklı bolge , antreman basında squat deadlıft bench press barfıks cektıkten sonra calısılan bolgeyı calısma bunlar saymakla bıtmez yanı bu spor ılerdeıkce vucuda alısmadgı sıstemler uygulayıp daha fazla gelısım saglanır. arkadasın olayına gelırsek yıne dıyorum sen daha yenısın bence gerklı olmayan bı degısıklık ama hocan mutlaka bısı dusunmustur burda sen hocanın dedıklerını yanlıs oldgnu (dalga gecerek) belırtıosun ama belkı de senın agırlıgının ıkı tarafı ıle bench yappam bı ınsan . hocan muhtemelen senın yeterlı gelısememenı gordu ve daha az kapsamlı ama bır program vereek butun vucudu hareketeri ısıtarak ve bırlıkte gelıstırerek ılerı aylarda yapacagın programlara daha ıyı calısmanı ıstedı(bı hareketı ayparken butun kaslar calısır ve yardım eder yanı yetersız trıceps varsa benchde ıstedgn agrlıgı kaldıramasın ) umaırm demekıstedgımı anlamıssındır

Sayfayı Paylaş