2 yıldır Kas kazanmıyorum kaybediyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zucvettin84 tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. zucvettin84

zucvettin84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba
    18 yaşındayım boyum 172 kilom 72
    2 senedir yapıyorum ama en ufak bir gelişme kaydedemedim beslenme yüzünden pek takmıyordum o yüzden artık takıyorum ve programım üzerine yorum yaparsanız sevinirim

Pazartesi Çarşamba cuma 3 günü salondayım salı Perşembe Cumartesi ise koşmaya başladım (hafif göbek var ve biraz yağllıyım)
    Kahvaltı:3 yumurta 1 dilim ekmek ufak bir kâsede biraz sütlü yulaf(20gr Pro)
    Öğlen:3 yumurta çikolatalı süt 1-2 kahvaltılık birşey(25 gr Pro)
    Akşam:160gr ton balığı karbonhidrat içeren bir yemek(32 gr protein)
    Iftardan sonra işe gidiyorum 2 gibi geliyorum
    Geldikten sonra:250 ml süt 2 bıldırcın yumurtası ve 1 dilim sarelleli ekmek(10 gr protein)
    Günlük. 87 gram protein yapıyor ve dahamda üstüne çıkamıyorum un tuz şeker çikolata gofret kesinlikle yemiyorum

Protein tozum yeni bitti şuan alabilme imkanım yok
    1 aydır yağ yakıcı kullanıyorum ama oda pek işe yaramadı
    Her antreman öncesi kahve içiyorum
    Her aynaya baktığımda kaslarımın küçüldüğünü farkediyorum

Yani olayın özeti biraz yağlıyım ve kas kazanamıyorum yağlarımı yakmak için salonda ağırlık antremanı sonrası. .20dk interaktif koşuyorum diğer günlerde dışarda koşmaya başladım

2. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında yediklerin iyi ama eksik yani mesela süt içiyosan yağ oranı düşük olmalı 3 yumurta yiyosan 2 tanesinin beyazını 1 tanesini bütün yemelisin ekmek tam buğday olmalı ton balığı diyet olmalı sarelleli ekmek demişsin çikolatalı ekmekse çikolatayı tamamen kes ihtiyacın olan şekeri meyve ve doğal meyve sularından alıp iç

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bunları yapınca kas kazanımı başlayacak mı?

4. Vpro

Vpro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ağzımdan almışsınız tam yazıyordum önce davranmışsınız :D

5. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Sen önce bi kendini inandır bu işe.Motivasyonunu sağla.10 kilo fazlan var.bu işte 1.senemi bitirdim daha yeni.2 ayda 15 kilo verdim şuandada vücudumdan memnunum hiç bi ek besin kullanmadım ama bende daha 3 hafta falan oldu düzgün beslenmeye başlıyalı.Gereken proteini almaya başlıyalı.Artık daha iyi besleniyorum.Elime para geçincede ek besin alıcam.Ama herşeyden önce kendime inanıyorum.Yani onca insan bunu başarmış ben neden başara mıyım? buna kendini inandır ondan sonra beslenmenide sporunuda yaparsın.

ceset4165 bunu beğendi.
  6. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Bu programla kazanman zor zaten öncelikle çoğu protein değerinide yanlış yazmışsın 3 yumurta + 1-2 kahvaltılık şeyde 25 gram protein yoktur tam 1 yumurtada ortalama 4 ile 6 gram arası protein vardır.Beyazında bu protein miktarı daha düşüktür.Çikolatalı süt tarzı şeylerin sana bir yararı olmaz sabah yulaf ezmenle sütü içersin onun haricinde öğün aralarında süt içmenin bir mantığı yok sana tavsiyem şu şekildedir.
    Sabah:2 tam 3 yumurta beyazı + 100 gr yulaf yarım yağlı süt ile beraber = toplam yaklaşık 34-35 gram protein.
    Kahvaltıdan 2-2.5 saat sonra 40 gram kadar kuruyemiş (badem,fındık,ceviz) = 10-15 gram protein
    Spordan 2-2.5 saat önce = 150-200 gram esmer pirinçle yapılmış lapa pilav ya da makarna(sade) + 150 gram kadar et (tavuk göğsü,tonbalığı,yağsız dana eti) = 35 grama yakın protein
    Protein tozu aldığında hemen sporun ardından 1 ölçek protein tozu (25 gram protein ortalama)
    Protein tozunu içtikten yaklaşık 40 dk 1 saat sonra = 1 ya da 2 tam haşlanmış patates yanında 200 gr kadar tavuk göğsü = 40 gram protein
    Gece yatmadan önce = 300-400 ml süt = 15-20 gram protein
    =Tahminen 150-170 gram protein demektir.
    -Ek olarak protein tozu vs bunlar sihirli şeyler değil büyük beklenti içine girme düzgün beslenme + düzgün idman ile beraber alınınca etkisini görürsün.

7. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Beslenme ve antremanların verimliliği düzgün bir şekilde rayına oturmadığı sürece çöpe giden protein tozu ve yağ yakıcı paraları firmaların ceplerini doldurmaya devam edicek. :)

8. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bizim yapabileceğimiz şey elimizden gelenin hepsini vermek sen bi işi yapıosan ya tam yap ya da yapma.
    beslenmene bnce ara öğün ekle.Araştır ilgilen,bu spor sadece salonda yapılmaz eve gelirsin açarsın videolar izlersin öğrenirsin okursun ayrıca diyetinde genellikle (özellikle yatmadan önce)glisemik indeksi düşük gıdalar tüket.Ben birkaç güne kadar protein tozu vslerin çok ama çok önemli olduğunu düşünürdüm ama inan bana bunlar senin hayal ettiğin tarzda şeyler değil.Evet faydası var ve sana bu %15-20 civarı bu avantajda sağlar ama;beslenme,antreman ve dinlenme emin ol bunlarla karşılaştıramayacak şekilde önemli inşallah isteğin gelişimi görürsün başarılar

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yaģ yakici protein tozu alacağına tavuk bulgur lor light peynir açık süt(yogurt yapmak icin lazim arabalarla süt satanlar varya günlük süt ) yumurta alsaydin 2 yıl salona boşa para vermezdin 87 gr gunluk protein nedir be güzel kardeşim :(

10. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bence önce hedefine belirlemeli fit bi vücut mu sağlam kaslı bi vücut mu yoksa zayıflamak mı

11. zucvettin84

zucvettin84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Hocam merhaba

Şuan yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum o kadar karbonhidrat ağır gelmez mi?

Arkadaşlar işte dediğim gibi beslenmeyi bir türlü otutturamadım bu yüzden sizden yardım istiyorum ama siz yardımdan çok beni yermeyle uğraşmışsınız

Iftardan sonra işe gidiyorum 2 gibi geliyorum gelince illa acıkıyorum yatmadan önce ne yiyebilirim?

12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu işin sihirli bir şeyi yok en bilgisiz sporcu bile bilir kgx2 protein alindigini. Kilo vermek istiyosun sarelleli ekmek ve cikolatali süt tüketiyorsun. 2 yıldır hic mi arastirma yapmadin kardeş spor yaptikca beynine bilgiler yüklenmicek :D bizim bişey yapmamizı bekleyecegine kendin bişeyler yap biz eksikleri kapatalim.

13. zucvettin84

zucvettin84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yukarıyı okur musun dostum?

Sayfayı Paylaş