2 türlü gelişim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mustafa088 tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar spor salonunda şöle birşey aklıma takıldı yüksek ağırlıklarla az tekrar yapıyorum 3,5 ayda 6 kilo aldırdı bana fakat hocamın sölediğine göre hacim kazanmak ve kas kütlesi olarak gelişim sağlamak için hafif kilolarla fazla tekrar yaparak gelişim sağlamamı istiyor burda takıldım kaldım yüksek ağırlıklarla nasıl kilo aldım en çok çalıştığım alet zaten bech press dierlerini ısınma amaçlı kullanıyorum

2. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Birde 3.5 aylık kas gelişimini yazsaydın daha iyi birşeyler söyleyebilirdik

mustafa088 bunu beğendi.
  3. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    kas gelişimine hiç dikkat etmedim sanki yerinden oynamadı ama 3.5 ayda nasıl 6 kilo aldım şaştım kaldım sürekli ağır kilolar altına yatıyordum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:50 ----------

merak ettiğim şey şu arkadaşlar çalışma yöntemi olarak hangisini tercih etmeliyim birisi şöyle diyor birisi böyle takılıp kaldım ya ağır kilolarla fazla tekrar yapıcam yada hafif kilolarla basa bildiğim kadar basıcam siz söleyin gelişim ve kas kütlesi olarak hangisini tercih etmeliyim ???

Son düzenleme: 14 Eylül 2010
  4. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    hafif kglarla çok tekrar dediğin fitness'a girer.Ağır kglarla az tekrarlar vücut geliştirmeye girer.Senin dediğin fitness mı yapayım VG mi ?.Sana sadece kısaca açıklayayım ne yapacağına kendin karar verirsin fitness'da kaslar sıkılaştırmaya yöneliktir vücut şekil alır kırmızı kas daha çok çalışır buda dayanıklılık demektir.VG'de kaslar büyür fitness'a oranla daha çok güçlenirsin beyaz kas çalıştırırsın daha çok buda kuvvet demektir.Normal ince fit bir vücut istiyorum diyorsan fitness'ı seç yok ben kocaman kaslara sahip olmak hacimli güçlü bir adam olmak istiyorum diyorsan VG'yi seç.

mustafa088 bunu beğendi.
  5. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler mesajınız için fit bir vücudum zaten vardı benim aklıma takılan şey hacimdi ve herkezten farklı tavsiyeler alınca aklım iyice karışmıştı sağolun.

Sayfayı Paylaş