2. Supplement için yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ati123446 tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ati123446

ati123446 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle merhaba, çoğu konuları okudum ancak kendime uygun konuyu bulamadım.17 yaşındayım 5 yıl lisanslı yüzdüm 6 yıl lisanslı basketbol oynadım 3 yıl önce bir sakatlık geçirdim ve 87 kilo gibi bir kiloya çıktım.Boyum 1.80 ve buna bir dur demek için 2 yıl önce spor salonuna kaydoldum 2 ay civarı gittim ve fark ettim ki diyet yapıp gitmek daha mantıklıydı ve sağlam diyet yapıp spor salonuna gitmektense koştum ve bisiklete bindim.87 kilodan 68 e düştüm ve spora tekrardan başladım 6 ay civarı oldu 1 ay boyunca l-carnitine kullandım, 74 kiloya çıktım ve yağ oranım %12 2 ay boyunca BCAA aldım ve kutu bitti sayılır.Şimdi ikinci olarak tekrardan bir aminoacid mi almamı tavsiye edersiniz yoksa protein tozu mu yada sizin herhangi bir supplement tavsiyenizi bekliyorum.Lütfen yardımcı olursanız ve hemen yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Şimdiden saolun.
    Şuanki programım
    6 gün salona gidiyorum bunun 1 günü cardio
    yemek olarak
    sabah 4 yumurta beyazı öğlen okulda öğle yemeği ve salata akşam spordan önce fıstık ezmesi spor çıkışı tavuk göğüsü

2. marimera

marimera Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    fistik ezmesini ne icin kullaniyorsun? ben kilo aldirir diye kullamaya cekiniyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    amino asitlerin artıları kana hızlı karışır,sindirim sistemini yormaz böbrekleri falan ama protein ihtiyacını amino asitten karşılanman zor olur
    Amino asit çok sert antrenman dönemleri ve özellikle definasyon aşamasının son virajlarında iyi destek sağlar
    günlük beslenmen protein ihtiyacını karşılıyor mu karşılamıyorsa protein tozu ( whey Isolate ) almanı öneririm artıları ne diye sorarsan
    ekonomik, tüketilebilmesi , besin değerleri,ölçü alman vs
    amino asit ler proteinlerin yapi taslari amino asitlerin birleşik hali zaten protein ikisi arasında kaldıysa =protein tozu

Sayfayı Paylaş