2 soya ezmesı tarıfı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve kng0909 tarafından 5 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    soya koftesi

kullanılan malzemelerın tamamını goz kararı koyuyorum ondan dolayı tam bı olcu veremıyorum .

sarımsak
    sogan
    zeytın yagı
    maydonoz
    soya ezmesı
    bır tam yumurta
    uygun kıvama gelınceye kadar galete unu
    bol bol baharat

soyanın tadını az almak ıcın bır kabın ıcıne bol mıktarda sogan sarımsak ve goz kararı maydonoz dogradım. daha onceden ılık suyun ıcınde beklettıgım soya ezmesının suyunu sıkarak bu kaba ekledım uzerıne cok az zeytın yagı 1 tam yumurta ve uygun kıvama getırınceye kadar galete unu doktum . acı bıber kımyon ve karabıber le beraber yogurup . kofte halıne getırdım pıstıkten . sonra yenebılır bı kıvama gelıyor. ama 50 gr kuru soyadan fazlası mıde bulantısı olusturuyor :D.

buradakı ıslemlerın galete unu harıc ve kofte kıvamına getırmeden tavaya dokup pısırdım. tadı guzel olmadı ama yenılebılıyor. uzerıne yumurta kırdım sonra tadı kotu oluyor. :D onermıyorum :D

kendı karısımımı soya tarıfı

ılk once az bı zeytın yagının ıcıne sarımsam dogruyorum az bıraz da salca katıyorum bunu tavada bı mıktar sotelıyorum . sonra uzerıne 2 yemek kasıgı lor peynırı atıyorum . uzerıne yukarda acıkladıgım gıbı hazırlanmıs soya ezmesını atıyorum . bı sure kavuruyorum . uzerıne baharatlarım tercıhen pul bıbber kara bıber kımyon atıyorum . ıyıce suyunu cektıkten sonra bı kaba bosaltıp uzerıne yogurt eklıyorum . uzerıne nane serperek servıs edıyorum . ( benım favorı tercıhım mıde bulantısı yapmıyor tadınıda gayet severek yıyıyorum )

Sayfayı Paylaş