2 Sorum var; Evde barfix çekecek imkanım yok ve boyum 6 aydır uzamıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve numb15 tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostlar benim 2 derdim var bi dert görseniz

Ben basketbol diye bir spora gönül verdim ne gönül bi görseniz...
    Şimdi ben barfix çekmek istiyorum omuzlarım için oynayanlar bilir ne kadar önemlidir omuz basketbolda :)
    Boyum 1.82 evde kapıya sıkıstırılan vs onlar olmuyor ya tavan barfixinide arastırdım ama eve olmuyor sırf bu barfix için bir salona yazılacağım (kilomla yapabileceğim diğer hareketleride yaparım tabi :) )

şimdi asıl sorunum boyum uzamıyor şimdi ben 95 doğumluyum annemin boyu 1.77 baba 1.87 anne baba tarafında hiç kısa yok bazı anne tarafımdaki dayılar 1.90 boyundakiler var halamın oğlunun boyuda 2.00 ymiş

şimdi benim 7. sınıfın yazında boyum neredeyse 1 karış uzadı sonraki periyotlarda yavaş yavaş uzadı ama bu sene ne olduysa mayıs ayından bu zamana kadar 1-2 cm anca ve yememe içmeme dikkat ediyorum full vitamin meyvesi sütü vitamin hapı ve basketbollada uğraşıyorum neden böyle anlayamadım basketbol için boy çok önemlidir biliyorsunuz acaba sorun nedir birden biremi uzayacağım uyku saatlerimede dikkat ediyorum en az 8 saat uyuyorum

Bir hocam demişdi bel ve bilek kemiklerin filmini çekip açıklığına göre kapa taslak birşey söylüyorlarmış sizin fikirleriniz nelerdir dostlar

Herkese şimdiden çok teşekkürler
    iyi forumlar..

2. Mehmetb

Mehmetb Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bak kardeş böyle yapcan sütü tam yağlı içmen gerek 1 ayda böyle yaptıktan sonra diger aylarda yarım yağlı süt iç ip atla bol bol basketbol oyna ayakkabın iyi olması $art çok hızlı koşup potaya zıplasan iyi olur ;)

3. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Yaşın kaç belki ergenlik bitmiştir o zaman basketbolla olmaz o iş zaten.

numb15 bunu beğendi.
  4. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    05.05.1995 doğumluyum arkadaşlar

5. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Çok ilginç bence bir doktora git, en doğru cevabı o verecektir sana.

numb15 bunu beğendi.
  6. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    birde ben basketbolu boyumunu uzaması için oynamıyorum gönül verdiğim için :) ve hedefimin olduğu için basketbol olmasa fitnesse direk başalrdım zaten :(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:47 ----------

zaten smaç basmak ve atik olmnak için ip atlamanın önemini biliyorum pazartesi olsun alacağım hemde en kalitelisinden.zaten haftada 4 gün antremanım var 4 gün atlasam 20 dk dan iyi olur galiba?

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    erkekler 20 -22 yasına kadar uzaması gerek.Genelde cogu arakdasıma bakıyorum yaz tatılınde uzuyorlar benden kısa olan cocuk benden uzun olmus 3 ayda

numb15 bunu beğendi.
  8. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Bu arada barfiks omuzları değil sırt diğer tabiriyle kanat kaslarını çalıştırır. Eğer evde çalışıcaksan ve dumbbell halter vb. yoksa şu hareketi tavsiye ederim omuz için:

Pike Press

9. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Barfiks omuzları, sırtı veya kanatları, bicepsi çalıştırır. Çok yönlüdür ve tutuşa da bağlıdır.

numb15 bunu beğendi.
  10. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Evet Omuzu da geliştirir fakat asıl etki bölgesi omuzlar veya biceps değil sırttır. Ben Önerdiğim hareketin barfiksten daha fazla omuzları çalıştırdığını düşünüyorum .

Edit:Ekleme

Örneğin Squat hareketide vucutta bir çok kası çalıştırıyor. ( tam olarak hatırlamıyorum ama 200 civarıydı.) Ama asıl Atki bölgesi bacak bölgesi .

Aynı şey deadliftin asıl bölgesinin sırt olması gibi ..

Son düzenleme: 20 Mart 2011
    numb15 bunu beğendi.
  11. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    mecburen artık fitness salonuna gidip mekik ve barfix çalışacağım sadece çünkü hiçbir imkanım yok evde mekik çekemem yoksa belimi fıtık ederim kilom ile yapabileceğim hareketler hakkında bir bilginiz varmı peki?

12. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Öncelikle boy uzaması konusunda kendinizi boş yere üzmenize gerek yok.Boyumuz gibi bazı faktörler hepimizin genetiğine göre şekil alan durumlar.Basketbol sporu boy uzatmayacağı gibi bb sporundaki bazı hareketlerde boyu kısaltmazlar.Senin bu konuda yapabileceklerin beslenmene dikkat edip , süt ve süt ürünlerini tüketip sporuna devam etmendir.Gerisi olacağına varır.

Kolay Gelsin

numb15 bunu beğendi.
  13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    salona sadece barkıs ve mekık ıcın gıdıceksen parana yazık olur salonda gıt program yazsın hoca tum kaslarını calıstır

numb15 ve deniz68ruhu bunu beğendi.
  14. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Boyu kısaltan omuz,biceps,triceps ve göğüs hareketlerini yazar mısın zahmet olacak ama.

numb15 bunu beğendi.
  15. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede herşey olacağına varsın ama geçende bir abim söyledi bana 1 omuzların çok gelişmiş dedi sanırım çok fazla antreman yaptığımdan dolayı artık düzenli birşekilde mekik,şınav ve barfixime bide kilo almaya bakacağım yeni sezona iyi başlamak gerekiyor herkese yorumları için teşekkürler..

16. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Aslında boyu kısaltan hareket yoktur. Ama şöyle bir durum var . Omurlara baskı yapan bazı hareketler vardır. Leg press squat vs. bu hareketleri yapmak sakıncalıdır. Ama nasıl sakıncalıdır.

50-60 kg ile yapılan bir leg pressin boy kısaltacağını sanmıyorum.Ancak çok ağır kilolarda ( oda her harekette değil , omurlara baskı yapanlarda ) omurlar arası mesafe kısalır ve herkesin ' Body boyu kısaltır ' dediği olay budur.

Profesyoneller, bizim gibi normal sporseverlerin yaptığı kilolardan çok çok çok fazla kilolarla yapıyorlar. Buna rağmen boyları uzun. 1000 lbs ( 450 kg gibi bir rakama tekabül ediyor ) leg press yapan Ronnie COLEMAN ın boyu 181 olması lazım.

Bu spora karşı hep dışardan bazı yıkılmaz tabular var. Bunlardan biri de bu konu . Bence Uzun uzun enine boyuna konuşulması gerekn bir konu fakat off-topic yapmak istemedim .

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

DeaqLe bunu beğendi.
  17. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler çok oldun da ben ergenlikteyim kemiklere eklemlere kaslara dışarıdan baskı uyguluyormuşum bu da sağlıksızmış babam doktorla konuşmuş böyle demiş doktor. Olabilir mi sizce?

18. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Bence de öyle yapmalısın çünkü dumbell ile çalışırsan dengesiz gelişebilirsin antrenörsüz çalıştığında.

19. robot4qbu

robot4qbu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    13 yaşındayım ve 1.52 boyundayım kilom 40 a yakın
    Neck Dumbell Press
    Latarel
    Dumbbell One Kickbacks 4*8
    Hammer Curls4*8
    Dumbbell Curls4*8
    Dumbbell Bench Press4*8
    Mekik 20*5
    Şınav4*8
    barfiks 3*8 benlerı 2 günde bir yapıyorum boyda bie kısalma yada durma olurmu 2 aydan beri yapıyorum daha boyu ölçmedim ama 1.52 vardır futbol oynuyorum hareketlerı oturarak yapıyorum 3kg lik dumbelle bir şey olurmu

20. ayAr

ayAr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    daha çok erken mekik şınav barfiks e ağırlık ver

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:32 ----------

flexorun paylaştığı dambıl hareketlerini orda gösterdiği gibi yaparsan hiçbirşey olmaz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:34 ----------

flexorun paylaştığı dambıl hareketlerini orda gösterdiği gibi yaparsan hiçbirşey olmaz

Sayfayı Paylaş