1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 senelik hayat tarzı değişimi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve skenshins tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi yaklaşık 2 senedir uğraşmaktayım ve amacım hiçbir zaman aşırı kütleli bir vucut olmadı fit bir vucutta yapabileceğimin en iyisini yapmak oldu sık sık sorular gelince bende paylaşmak istedim öncelikle kilo almak veya vermekte sıkıntısı olan arkadaşlar için şunu söyleyebilirim ki hiçbir zaman DİYET kelimesini hayatınıza sokmayın çünkü beyin otomatik olarak bozmaya şartlanacak ve ister istemez diyeti bozma girişiminde bulunacaksınız ben onun yerine standartlarımı değiştirdim ... 2 yıl önce ekmek tuz şeker çips kola gibi şeyleri hayatımda atarak kendime yeni bir yol biçtim. karbonhidrat ihtiyacımı antrenmandan önce makarna,pilav tarzı şeylerden protein ise ne denk gelirse tavuk ,köfte,bitkisel yani besin çeşitliliği yarattım kendime başlamadan önce 55 kilo 187 boy tüy siklet bir vucudum vardı ve yaş ilerledikçe özellikle yazları vucudumdan utanmaya başladım 2 yıl önce kararımı değiştirip bu yola başl koydum, antrenmanlarım haftada 3 gün diğer günler koşu ile uğraşıyorum babam eski koşuculardan size şöyle söyleyeyim izmir konaktan güzelbahçeye koşarak gidip geliyoruz babamla ve gayet de eğlenceli oluyor :) ölçülerime gelince kolum başlarken 28 di şu anda 40-41 diğer ölçüleri hiç ölçmedim sadece sporumu yaptım şimdiden herkese başarılar izmirden herkese selamlar :)

veaN, Tigertugi, sofi-kadiri ve diğer 30 kişi bunu beğendi.
  2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Gayet başarılı bir vücut ve gördüğüm bölgeler kadarıyla orantılı bir gelişim.(sırt resmi yok).Spora başlamadan önceki resimlerini koysaydın forum üyeleri için iyi bir ilham kaynağı olablirdin.Tebrik ederim.

skenshins bunu beğendi.
  3. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İdealimdeki vücut bu ama alt karında problem yaşıyorum eritemedim bir türlü yağı siz alt karın için ayrı bir program yaptınızmı ?

skenshins bunu beğendi.
  4. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    öncelerde karın kaslarımı nasıl hacimlendiririm diye 200-300 mekik çekerken sonradan karın kaslarının da diğer kaslar gibi olduğunu farkedince:) ağırlık ile karın çalışmaya başladım benim garip bir karın kası çalıştırma tekniğim var elime 10 kiloluk ağırlığı alıyorum yatarken ağırlığı kollardan arkaya kafa hizasında götürüp kalkarken normal mekiğimi çekiyorum bu sayede triceps ve kaburganın üstündeki kaslar da çalışmış oluyor favori egzersizim bu kaburga üstünde gördüğünüz kasları o şekilde yaptım

atesdagli ve Leopras bunu beğendi.
  5. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    On - on beş günlük sürede (22 Eylülde açtığınız konudan bu yana) kolda 4 cm civarı ölçü alabilmişsiniz tebrikler doğrusu.İlave olarak önceki konuda spora başlamadan önceki ölçünüz 34cm burada 28 cm.Sizden ricam destekli sallayınız.

Son düzenleme: 3 Ekim 2012
    PERFECTBODY, kWo, DEXONİA ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28

o soruyu iş çıkışı laptobumla spor salonunun cafesinde arkadaşım sordu keşke daha önce yazdıkklarımı da inceleseydiniz de benim 0 karbonhidrat hiçbir zaman tüketmediğimi anlasaydınız uslubunuza bakarsak bariz saçmaladığınızı düşünüyoru bu ne laubalilik? kimseye kendimi ve vucudumu inandırmak zorunda değilim beni bilen bilir isteyen gelir görür isteyen de yalan bu diyebilir özgür bir ülkede yazıyoruz ama yazıklarımın hepsini görmeden bana ithamda bulunacaksanız ...

7. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    resimleri sanki Zyzz Serviana benzettim 2 senede 55 kilodan resimdeki insana dönüşmek heleki o boyla çok zor ???

kWo ve skenshins bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence süper
    tebrikler,
    bilgilerini bizlerle paylaşmaya devam etmen dileğiyle..

skenshins bunu beğendi.
  9. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    tek kelimeyle mükemmel,tebrikler.

skenshins bunu beğendi.
  10. bdyc22

bdyc22 Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fitness Eğitmeni
    Yer:
    denizli
    çok guzel tebrıkler

skenshins bunu beğendi.
  11. zyzz

zyzz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İZMİR
    Bunda inanmayacak bişey yok.

Herşey disipline, diyete ve dinlenmeye bağlı. En önemlisi diyettir...

Yıllarca idman yapıp yerinde sayan kişiler tanıyorum...

Hayatınızdan yanlış olanları çıkarıp, doğru olan şeyleri ekleyince gerisi geliyor.

2 senede herşey yoluna girer imkaansız değil bence...

Emeğe saygı...

skenshins ve pycantric bunu beğendi.
  12. brhmcr

brhmcr Guest

Cok estetik, tebrik ederim.

13. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Şimdiki kilon nedir ? Herangi bi anabolik kullandın mı ?

skenshins bunu beğendi.
  14. BLadeCombat

BLadeCombat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mükemmel vücut tebrikler

skenshins bunu beğendi.
  15. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Başka ilginç bir konu ise konu sahibinin olumsuz yanıt verenlere cevap yazmasına rağmen vücut gelişimi hakkında olumlu görüş bildirip tebrik edenlere cevap vermemesi hatta bir teşekkürü dahi çok görmesi.

16. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    herhangi bi poz daha ekleyebilir misiniz?

mma- ve skenshins bunu beğendi.
  17. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    2 senede kol 28 den 40-41 çıkmış ben inanmadım açıkcası çünkü yağ oranıda az bulkta değil bulk olsada şaşırtıcı dopingle bile zor olacağını düşünüyorum

skenshins bunu beğendi.
  18. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    kusura bakma ama mesleğim iç mimarlıkve geç saatlere adar çizimle uğraşıyorum en son girdiğim saate bakabilirsin ben online iken 3 kişi cevap yazdı ve o mesaja cevap verdim + ben herkese cevap vermek zorunda değillim fotografımı koydum isteyen istediği yorumu yapar niye bu kadar üstüne düştünüz anlamadım inanmayan arkadaşa gelince pazartesi carşamba cuma günleri akşam 6 da izmir akademi spor komplexinde bulunuyorum isteyen arkadaşlar gelebilir gerekirse yardımcı da olabilirim onun haricinde bu spor süreklilik isteyen bir spor ve beslenme ile herşey oluyor düzenli spor ve düzenli beslenmeyle 2 yılda yaptığım vucudun nesine inanamadınız onu anlamadım açıkcası aksine ben kendi vucudumu 2 yıla göre yetersiz görürken ... çünkü ben her zaman fit olmaya çaba gösterdim ... şu anki kilomu soran arkadaşım olmuş şu anda 78 kiloyum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:33 ----------

2 senede 40 41 olmuş da nesine inanmadınız anlamadım sonuçta 2 sene kısa bir süre değil düzenli beslenme ve spor ile yapılmayacak hiçbirşey yoktur o zaman 7 ayda vucut yapan arkadaşlara mutant demeniz lazım

2 sene sonraki kilom 78 ben pek zor olmadığını düşünüyorum artı söyleminiz bana göre garip uzun kolu olan zor kas yapar gibi bir cümleyle aynı olur ki anatomik olarak çok saçma uzun olunca kısa bir insanla aynı kas yapısına sahip olmuyorsunuz çünkü vucuttaki kasların anatomik boyutu kemik sistemiyle doğru orantılıdır

çok teşekkür ederim dostum 4 ay çalışıp kas bekleyenler için imkansız görünmesi normal tabiki ben bu sporda istedikten ,azim ettikten, ve istikrarlı olduktan sonra istediği vucudu yapamayanın anatomik olarak bir sorunu olduğunu düşünürüm...

herkese iyi kötü yorumlarınız için teşekkür ediyorum istikrarlı olduktan sonra hayatta yapamayacağınız şey yok...

ferdityson bunu beğendi.
  19. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudunuz hakkında size özelden soru sormuştum. Hedefimdeki vücudun örneğisiniz :) Sporda başarılar..

20. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Genetiğiniz bu iş için mükemmel demekten başka birşey diyemiyorum yanlış anlamayın

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş