2.sınıf bir obez için kardiyo programı

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Aneyla tarafından 31 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Aneyla

Aneyla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese selamlar.Forumda araştırma yaptım fakat tam olarak aradığım soruya cevap bulamadım gözümden kaçtıysa şimdiden özür dilerim.
    22 yaşında 1.75 boyunda ve 110 kiloyum.Yazılımla uğraşıyorum ve mecburen bilgisayar başında olduğum için son 4 senede 25-30 kilo almış bulunmaktayım.
    Son iki aydır yürüyüşlerle ve yediklerime dikkat ederek 125 kilodan 110a düştüm fakat bunun yeterli olmadığını gördüm.En sonunda spor salonuna yazılmaya karar verdim.İlk gidişimde banada herkese standart olarak verilen programdan verildi.
    -20dk koşu bandı
    -15er dk bisikler ve eliptik bisiklet
    -2x50 sopa çevirme
    -3x12 sehpada mekik
    -3x15 yan mekik
    -3x15 alt karın mekik
    -3x15 bacak makinaları
    -15dk serbest kardiyo
    Program bu şekildeydi özellikle eliptik bisiklet ve mekiklerde zorlardım.Serbest kardiyo zamanında koşu bandında yürümemi söylediler.Program bitiminde sol ayak bileğim ve yine sol bacaktaki kemik üzerinde inanılmaz bir acı oluştu.Bunu hocaya söylediğimde ilk günün hamlığında olacağını dile getirdi.Bende kilo vermeye çalışırken kendimi sakatlamaktan korktuğum için sizlere danışmaya karar verdim.Haftada 5 gün spor salonu için vakit ayırabiliyorum.Eklemlerimi çok zorlamadan ve bir sakatlık yaşamadan uygulayabileceğim bir kardiyo programında nelere dikkat etmeliyim öğrenmek istiyorum.

2. Fittie

Fittie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki iki ayda 15 kilo vermeniz çok çok iyi moralinizi yüksek tuttuğunuz sürece eminim daha da vereceksiniz spor konusuna gelecek olursak bence sopa çevirme çok da gerekli bir hareket değil bacağa ağırlıkla girmemenizi tavsiye ederim onun haricinde koşu bandında kendinizi zorlayın özellikle interval seçeneğini kullanabilirsiniz.Vücut spora alıştıkça ağrılariniz hafifleyecektir :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş