2 ilginç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mmehmet2003 tarafından 29 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mmehmet2003

mmehmet2003 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    birincisi bacak kası çalıştıkça bacak hacim mi kazanır yoksa sıkılaşır,daralır mı beden olarak.forumda bazı kişiler sıkılaşır yazmışlar ama bodycilere baktığımızda epey geniş bacakları var.

2. sorumsa ben 1 aydır vücut çalışıyorum inşallah okuldada devam etmeyi düşünüyorum idare eder bi vücut yaptıktan sonra bazı bolgelerdeki yağı eritmek için yürüme koşma gibi hareketler yapsam yağı erittiğim gibi yaptığım kaslarda da azalma olup başa dönermiyim ???

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Aslında bunlar pekte ilginç sorular değil mmehmet2003.
    -Bu sorulara moderatörlerin vereceği cevap;lütfen forum kurallarını oku ve arama yap olurdu.Arkasından kilitlenirdi.Hala öyle olma ihtimali var.
    -Bacak kası değil,hangi kası çalıştırırsan çalıştır,o kas hacim alacaktır(tabii doğru çalışma yöntem ve teknikleriyle..)Kas tellerindeki hacim arttıkça,yağ oranı düştükçe kas sıkılaşacaktır..............Noktalar uzar gider,çünkü bunlar çok geniş ve birbiriyle ilintili sorular.
    -Moderatörlerin dediği gibi;''Lütfen forum kurallarını oku ve arama yap.''

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bacak kaslarını çeşitli ağırlık ve aletlerle yüksek şiddetli kısa süreli yani misalen omuzlarına bir ağırlık alıp (en fazla 8-15 tekrar yapabileceğin bir ağırlık) çöküp kalkma haraketi gibi egzersizlerle belli ölçü ve program dahilinde çalıştırırsan bacak kalınlaşıp ölçü alacaktır, aynı 100-400 metre sprint koşusu çalışması yapılırsada bacak kasları büyüyüp kalınlaşır.

Eğer uzun süreli ve düşük şiddetli eforla çalışılırsa mesela koşu bandında 40 dakika 7-8 km hızla koşarsan veya dışardada koşabilirsin, bacak kasların belli bir sınırın üstünde kalınlaşmaz, kaslar büyümez ancak toparlanır ve düzenli olarak çalışılıp vücut yağlarının azalmasıyla kendi çapında definisyon ve sıkılaşlma olabilir.

İkinci sözde ilginç sorunun cevabını zaten wrestler arkadaşımız vermiş.

Konuyu kapatıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ağustos 2007
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş