2 Hoca 2 Farklı Yorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve troia tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. troia

troia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kafam çok karıştı lütfen bana yardım edin..
    yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak spor yapıyorum ve ölçülerim ciddi anlamda değişti son 5 aydırda hem whey , hemde Pre-Load Creatine Complex aldım..whey 2 kilo bitirdim. Pre-Load Creatine Complex 4 kutu bitirdim hocamın yönlendirmesi sonucunda.fakat bugün eski hocamı gördüm biraz sohbet ettik konu gıdalara gelince benim kesinlikle toz besin almamamı hatta kesinlikle whey almamamı bunun yerine AMINI2000 kullanmamı söyledi..whey kilo aldırıyormuş ama bu AMINO2000 vucuda yağ girişini engelleyip yağ yakımına yardımcı oluyormuş..biri şimdiki hocam biri eski hocam 2 farklı görüş.
    sizce ne yapmam lazım lütfen bana yardım edin

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    aminoasit de protein icerigi ve sindirilme sureleri farkli.
    yag girisini engellemesi gibi bir olayi yok sanirim yanlis anlasilma var

3. troia

troia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende orayı anlamadığım için 2 kere sordum
    aynen böyle söyledi..
    sanırım whey kullanmaya devam edeceğim tekrar ama yanında bide yağ yakıcı almak istiyorum forumda HYDROXYCUT için güzel yazılar var karar veremedim

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ne diyeyimki valla:D yağ girişini engelliyormuş demek:Dehehe...
    Herneyse konumuza dönecek olursak aminoasitler içinde yağyakıcılarda bulunur dozajı azda olsa ama bu senin yağlanmanı engelleyemez.
    Whey kilo yapar doğru ama vitamin, mineral ve su haricinde zaten herşey kilo yapar. Yani sen sadece salatık yiyerek bile teoride obez olabilirsin. Aminoasitler proteinlerden fazla bir farkı yokturki, sadece peptid bağları kopmuştur ve daha çok işlenmiş olup kana daha hızlı karışır(yadsınamaz özellikler ama kilo için çok farketmez.)
    Ama sen öncellikle hedeflerini yazki biz ona göre yorum yapalım. Hocam bana aminoasit kullan whey kullanma dedi diyorsunda biz bunun nesine yorum yapalım? Kişinin düzeyine göre yargılanabilecek bir öneri;)

5. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    2 si farkli seyler oncelikle bunu anlatalim baska bir ozellikte birisi digerinin neredeyse 10 kati gramaj olarak..birisi 200 gr tawuk yerine geciyo oburu gecmiyo kisacasi protein tozu aslinda ogun olarak bunyeyi ac birakmayip surekli olarak beslemek icin war amino ise kas olusumunu hizlandirmak icin cunki proteinin yapi taslari zaten amino asittir..(Bu arada tabiki protein tozlarida kas olusumuna etki eder yeni nitrojen teknolojililer ozellikle optimum ,nitro tech vb.)

6. troia

troia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar o zaman daha açık konuşmak gerekirse
    omuz:134
    göğüs:117
    bel:103.5 (2 ay önce 108.5)
    kol:40.2
    bacak:66.5
    kilo:106 (27.11.2007 tarihi ile 107.5)
    benim kol yada gögüste allaha şükür bi sorunum yok benim en büyük sorunum karın bölgesindeki yağlar 2 aylık periyodda yaklaşık 5 cm inceldi ama hala yağ var oturunca kötü gözüküyor bu bölgedeki yağları daha hızlı yakmak istiyorum benim amacım bu..
    bunun için ne yapmam lazım Hydroxycut kullanmamım faydası olurmu bana yoksa başka bişeymi kullanmam lazım lipo6 gibi

7. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    oncelikle istersen goguste 100 kg bas o gobekle hos durmicak nerden mi biliyorum ? kendimden 70 kg basiyodum benchte 10x4 we ayni seyi yapan arkadas iyi dururken ben sadece iri duruyordum sen zaten hydroxycut we tecrubelerim basligini okumussun benim hikayemde yaziyo gecen sene basladigimda 106 ydi hemen hemen ayniydi senle simdi bel olcum 93 ama tabiki ben kas yapma yoluna gittim we hatam tam olarak kilo wermeden tam definasyonu yakaladan hacim yapmaya calismakti..Sana tawsiyem durumunu yasamis birisi olarak whey i kes creatini kes guzel bir diyet we yag yakici kullan, hydroxycut yorumlari genellikle olumluyken yan etkilerini de gozden gecir..

Bozo-Baku bunu beğendi.
  8. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Diet döneminde Whey'i neden kesmesi gerekiyor acaba sevgili |30n66?

Excursion ve saydam bunu beğendi.
  9. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kas kaybı olsun diye olabilir..

10. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Saf protein ve en fazla 3-4gr yağ içeren whey protein, kilo yapıyormuş. Yarışma döneminde suya whey karıştırıp içerdik. Güzel güzel de kilo verirdik. Böyle saçma sapan birşey duymadım. Cevap vermeye bile gerek yok.

11. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Lysin bir aminoasit çeşididir.Yağın enerjiye donuşmesinde yardımcı rol oynuyor.Bunu daha onceden duyduğum için amino kulklanımından vazgeçmiştim toz a yoneldim.

12. troia

troia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hydroxycut yan etkileri nelerdir

13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    tahminim o rol devede burun tuyunden falza degildir
    ama soylediginde dogruluk payi varsa eyvallah thums:

14. troia

troia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yukardaki ölçüleri verince benim hangi yağ yakıcıyı kullanmam lazım arkadaşlar

15. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    yag yakici yag yakicidir sec begen al. az yakani veya cok yakani yok bunun hepsinin tanitiminda burn fat lean mass = yag yak kas kutlesi artir yazar. olculere bakmaz iyi bir diyette diyette guzel idman yapinca yag varsa yakar thums:

16. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Protein enerji vericiler grubuna girdiği için, diet döneminde yani kas yapımının olmadığı dönemlerde wheylerle ve yemekle karşılandığı zaman, alınan protein miktarının birçoğu depolanacaktır(yağlanma). Unutmamak lazımki 1 ölçek whey ile sütüde katarsak 30 gr saf protein alırız ve aldığımız diğer ürünlerde cabası. Şimdi insanın kafasına takılması lazım tabiki: "ben kas yapmıyorum, tek amacım kilo vermek, neden fazla protein alayımki?"
    Yine bu aynı kişinin aklına var olan kas kütlesini korumak diye bir cevapda gelebilir ama biz kas kütlesini çalışmamız oranında koruruz. Yani vücut ihtiyacı olmadığı kası sindirir buna kas erimeside diyebiliriz. Peki diyetteyken yapılan çalışmayla normal zamandaki çalışmanın aynı şeyler olmadığını ve alınacak besinlerinde aynı olmaması gerektiğini söylememize gerek var mı?
    Whey sporcu ek gıdasıdır, yani normal gıdaların isteklere cevap vermediği zamanlarda kullanılır ve en önemli özelliği(benim için) kana hızlı karışıp, yağ yapmamasıdır*
    *ağır bir body antremanından sonra yağ yapmaz ama cardio çalışmasından sonra aynı şeyleri diyemeyiz.
    Sonuç olarak dietteyken yağ yakıcı ve extra olarak vitamin ve mineral haricinde birşeye ihtiyaç yoktur.
    Tabi aynı şeyi 150kgluk yarışmacılar için söyliyemeyiz.

Son düzenleme: 2 Aralık 2007
    unutyan bunu beğendi.
  17. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

protein enerji verir haliyle ama verdiği enerji bizi duvardan duvara zıplatmaz.
    ayrıca vücutta kullanım sırası da önemli.vücudun ilk kullandığı enerji kaynağı karbonhidrat.
    diyetteyken zaten karbonhidrat alımını sıfırkayan biri resmen kendini eritmeye niyetli bi vg cidir.
    hiçbir vg ci proteini enerji verici olarak düşünmez.yapıtaşı ve onarıcı olarak düşünürüz daha çok.
    yani bizim aldığımız proteinin bize yağ olarak geri dönmesi teoride var ama pratikte o kadar kolay değil.
    cardio antremanlarında bile kaslar az da olsa strese girer ve yıkımı minimuma indirmek için proteine ihtiyaç vardır.
    diyette kısacak onca şey varken whey proteini kesmek hiç ama hiç mantıklı değil

18. soldiereye

soldiereye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Troia yağ yakıcı olarak animal cut da arastır istersen ben kullandım memnun kaldım baya

19. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Allah razı olsun bizleri bilgilendirdin.Ama bir yere kadar ! Diet dönemindeyken yağ oranı düşük Whey tercihinde hiçbir yağlan vss olmayacağı gibi çok rahat şekilde yağda yakılabiliyor.Hani bunu başkasından duysam anlayabilrim.Ama kendim bizzat uyguladım.Çoğu kişinin uyguladığı gibi!

20. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evet haklı buluyorum proteini kısmakkas kaybına neden olur.Bir avrupa şampiyonu diyet doneminin 2 şekilde yapıldığını soyluyordu.Doğal olanını soylim.Diet doneminde 20dk da 3tablet amino atmak..Burdan da proteini kısmak sonucuna varamayız değil mi:)

Sayfayı Paylaş