2 Haftalık Kedi Acil !!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kalkan333 tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Arkadaşlar çok acilbi durum var 2 haftalık yavru bi kedi var çocuklar ellemiş bodruma felan atmış annesi de kabul etmiyo :( ben de aldım ev e götürdüm fakat annem kabul etmedi bende bizim bodruma koydum kedi 1 kutunun içinde 3 kat bezle sardım kediyi her 2 saatte bir şırıngayla besliyorum inşalllah ölmez :(

Kedi parmağım kadar bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen yardımm

not : bu mesajı kedyi bulduktan yarım saat sonra yazdım

bu kedinin yaşaması için herşeyi yaparım yardım edin neler yapmalıyım ??? :( :(

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bakmıcaksan en yakın veterınere gotur abı ben buldum bunu sana emanet de o gerekenı yapar

---RamSes---, Azi, GencGrafiker ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Gece yarısı veteriner i nereden bulucam hem ben veterineri falan bilmiyorum yerini

Sabaha kadar yaşasında yarın ben ona herşeyi yapıcam

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    şu an sadece sıcak tut hayvanı ama boğma sakın sar gevsek sekılde ve mumkunse evde dursun bı zamet annen idare etsin sabaha kadar

sar sıcak bır yere koy sut ver az ama zorlama sakın elleme bır yerını ve mumkunse tutma elınde falan yarında sabah 10 gıbı veterınere gotur brak doktora bılmıyorsanda bulursun veterıner nette var hepsının adresı

veteriner almassa da bana haber ver burdan yada faceden gelim önce veterineri dövim sonrada yavruyu alım :)

ama ilk iş yarın hayvanı doktora gotur

---RamSes---, Azi, Kara Kalem ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    bak şimdi kalkan333 ben 2 tane kedi besliyorum ve kedi beslemek ne demek iyi bilirim.

Şimdi şöyle birşey var sütü fazla verme yavrular laktozu sindiremeyip karınları şişip ölebiliyorlar.Şu durumda da sütten başka besin olmadığına göre en azından sütü sulandırarak,kediyi boğmayacak şekilde ver fazla içsin ölücek açlıktan derken kediyi boğma SAKIN.Annen eve almıyorsa durumu izah et 1 geceliğine kalcak sonra veterinere götürcem o sahiplendircek vs de. Bodrum ne durumda bilmiyorum ama yavru kedi için hiç de sağlıklı bir ortam değil en iyisi eve al,baktın annen hala ısrar ediyo son çare sıcak su torbası varsa , torbayı '' ILIK SUYLA DOLDUR '' ve kedinin yattığı yere koy.

Yarın da ilk iş veterinere git sahiplendirsin,ilan versin birşey yapsın yani.

Ve yavruyu da sıkma boğma sıcaktan ılık olsun yani ortam ne buz gibi ne hamam gibi olsun.

He son olarak çocukların eline falan da bırakma çoğu bakmayı bilmezler öldürürler falan.Sabah ilk iş de veterinere mutlaka ama mutlaka git.

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
    deathlifter, ---RamSes---, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Önerilerin için sağol sıcak tutmaya çalışıyorum yarın 6 da kalkıp kediye bakçam

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:06 ----------

Çok sağol sıcak su torbam yok o yüzden pet şişey e su doldurup koyucam bu arada annem alcağa benzemiyo evden kovuyodu resmen :(

bende 2 tane kedi besledim 1 tanesi bundan biraz daha büyüktü bakıcaz inşaallah yarın a kadar dayanır

Bide süt ü ne sıklıkla veriyim günde kaç kere

hasanateş bunu beğendi.
  7. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103

Bak petşişeye ılık su koy ondan sonra da pet şişeyi havluyla sararak koy yani petşişeyi sakın çıplak şekilde üstünü birşeyle sarmadan kedinin yanına koyma.Pet şişeyi 2 adet yıkanmış temiz çorap varsa petşişeye çorabı giydir öyle koy ya da olmadı ince havluyla petşişeyi sar öyle koy.

Yavruyu beslemek için kucağınıza bir havlu serin ve yavruyu bu havlunun üzerine karınüstü duracak şekilde koyun. Sırtüstü ya da yan yatırmayın; ensesinden tutarak havaya ya da arka ayakları üzerinde kaldırmayın çünkü bu pozisyonlardayken mamanın nefes borusuna, akciğerlerine kaçması ve yavrunun boğulması tehlikesi vardır. Biberonu ağzına yaklaştırdığınızda kokuyu alıp kendiliğinden memeye yapışmıyorsa parmağınızı hafifçe ön dişleri arasına sokarak, kesinlikle zorlamadan ağzını açın ve biberonun ucunu ağzına yerleştirin. Bunu yaptığınızda emmeye başlamalıdır. Eğer yavru emmiyorsa zorla içirmeye çalışmayın, derhal veterinerinize başvurun. Biberonu yere 45 derece açı yapacak şekilde tutun; bu sayede yavru emerken hava kabarcıkları oluşmaz ve hava yutmaz.

Resimdeki gibi besle yani yatarak besleme kediyi 45 derece açı olsun.Kedi eğer tükürüyorsa ya da ağzını çekiyorsa şırınganın ucundan zorlama o doymuş demektir.Ve lütfen sütü suyla karıştır.

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
    deathlifter, ---RamSes---, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Saat 5 te kedinin yanına gittim canlıydı hareket ediyodu sonra annemden gizli bizim balkona çıkardım kediyi saat 6 da kontrol ettim canlıydı uyuyodu sonra annemle konuştum 3 saat dedim yok ölcek falan küçücük kedi dinlemedi dedi annesi terketmiş bizmi bakıcaz. Nese saat 10 da kedinin yanına gittim bi baktım hareket etmio semsertti gözleride kanlıydı sanırım gözlerini pireler yemiş hep gözünün orasında pire görüyodum.

Elimden geleni yapamadım herşey üst üste geldi bi yandan dayım işe çardı bi yandan babannem biyere gittiği için dedemin yanında kaldım. Kediyle ilgilenemedim o kedi şuan evde olsaydı büyük ihtimalle yaşıyıcaktı daha önünde uzun günleri vardı daha dünyayı bile göremeden öldü Annesine biyandan kızıyorum neden o yavruyu bırakıyosun 2 kere yanına götürdüğüm halde yinede almadı. Bilmiyorum belki kaderinde bu vardı ama elimden geleni yapsaydım büyük ihtimalle yaşardı.

1 Gün daha dayana bilseydin keşke Mekanın cennet olsun seni hiç unutmıycam :( :( :( :(

Boyu rengi herşeyi bu kediyle aynıydı resmi olmadığı için bunu koymak istedim :( :(

9. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Ahmetcigim, bir kedi yavrunun yasamayacagini anladigi zaman dogurduktan hemen sonra yer. Zaman gectikten sonra olecegini anladiginda ise yuvadan uzaklastirirki diger yqvrulara hastalik vb bulasmasin. O yuzden icin rahat olsun kardesim, veterinerede gotursen sonuc degismeyecekti. Ancak hayvan sevginden dolayi seni kutlarim.

deathlifter, Azi ve kalkan333 bunu beğendi.
  10. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Verdiğin bilgi için çok sağol kardeşim hiç bilmiyordum içimi bi nebzede olsa rahatlattı ama yinede yaşamasını çok isterdim

hasanateş bunu beğendi.
  11. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ahmet konuyu sonradan gördüm,başın sağolsun kardeşim...Zyzz'nin öldüğünü öğrenince de aynı acıyı yaşamıştın,Allah başka acı yaşatmasın kardeşim...

baris4114, ---RamSes---, kalkan333 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    benim kuşum vardı çok ses çıkarıyor diye ablam balkona koymuş soğuktan ölmüştü günlerce üzülmüştüm ağlamıştım.o günden sonra aynı acıyı yaşamamak için hayvan beslemem

kalkan333, Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  13. hsyndmn

hsyndmn Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Bi hayvansever olarak senın bu duyarlılıgından dolayı tebrık edıyorum kardesım sen elinden gelenı yapmıssın

kalkan333 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş