2 haftada bir program değiştirin?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mtbowded2 tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar 2 hafta bir program değiştirin diyorlar ne oluyor bu? mesela ben pazartesi göğüs triseps salı sırt bacak çalışıyorsam günleri mi değiştirmeliyim yani pazartesi göğüs yapacağıma salı mı yapiyim komple program mı değiştirim anlamadım

2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    program degiştir işi o anlamda degildir kasları şaşırtmak için hareketleri degiştirin anlamında
    ama gereksiz bence şahsen ben kendimden örnek verecegim .
    6 aydır aynı programı kulanıyorum . her antreman sonrası girdigim bölgede cehenem ateşi gibi yanmalar oluyor.
    antreman sonrasında eğer kaslarında ağrıma olmuyorsa demekki vucut o programa tepki vermiyor degiştir demek oluyor.

3. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    3.5 - 4 ayda bir değiştirmek bana göre idealdir.2 haftada zaten vücut programı tanımlayamaz bile.Çok erken bi değişim olur.Bu 4 ayda tabi diyelim kol çalışıyorsun,araya drop setler atarsın bazen,bazen süper set yaparsın diyelim sırt-triceps antremanını 2 hafta boyunca.Kas şaşırtma konusuna dair önlemler adına bunlar iyidir.Ama 2 haftada bir program değişmek benim görüşüme göre iyi değil,erken.

Sayfayı Paylaş