2 haftada 4 kilo verdim sizce beslenmem doğru mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mehmetfatih tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    kilo:71
    boy:178
    bel:85 cm
    göğüs:100 cm
    omuz:113 cm
    iki hafta kendimce uyguladığım bir diyetle 4 kilo verdim. günde sadece 2 dilim kepekli ekmek yedim o da sadece kahvaltıda.1 tam yumurta 4 yumurta akı yedim. gün içinde bir avuç kadar fındık, biir bardak yağsız süt, bir tane portakal. akşamları 350 gr yağsız tuzsuz haşlanmış tavuk yedim. gece de 2bardak yeşil çay içtim. bunun yanında iki günde bir 100 şınav 300 mekik çektim. şu an 71 kg a düştüm vücut ölçülerim yukarıdaki gibi. ama hala çok olmamakla birlikte göbek bölgemde yağ var. ayaktayken fit görünüyorum ama oturunca göbek bölgemdeki yağlar ortaya çıkıyor. sizce bu diyete devam etmeli miyim??

2. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    protein az gibi geldi bana.
    tavugu ögleye cekip aksamları sebze yemende yarar var.Yada tam tersi

mehmetfatih bunu beğendi.
  3. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    bu diyete yag eklemelisin bence bu nasıl olur yedigin tavukları derili yada tereyagında pişir salatana zeytinyag koy sabah 2 dilip ekmek ye gene yanında tam yumurta ye süt icme ayran ic

4. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    peki proteini artırırsam göbekteki yağlardan kurtulabilir miyim?? karbonhidrat ne kadar kullanmalıyım?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:10 ----------

ben 6 ay önce 84 kiloydum... ortalama 14 kilo verdim.. yağ yersem tekrar yağlanırım diye korkuyorum... göbekteki yağlanmanın sebebi ne acaba???

5. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Yağlanma yapmaz.

6. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    peki göbek bölgemdeki yağlanma için ne yapabilirim. kilom yeterince düştü. boyum 178, kilom daha bugün tartıldım 70.. neden hala göbek bölgemde yağ var...?

7. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    kardio yapmanı öneririm HITT antreman sistemi bu konuda gayet etkili.HITT yazıp forumda bulabilirsn.Mekik,çakı,sopa çevirme oralardaki yağın azalmasıyla sertleşecektir.Ayrıca kahvaltıdan ve akşam yemeğinden önce 1 kaşık elma sirkesi ve günlük 1000mg kadar balık yağı o da günlük 1 tatlı kaşığı alabilrsin haptan daha iyi sıvı olanlar öneri üzerine bende mitamin markasında 20 liralık toplam 30 günlük yani 30 kaşıklık :) aldım etkisi oldukça iyi 10 gün sonra tekrar yağ ölçümü yaptığımda değişimi paylaşrm.Belde epey incelme hissediyorum.

mJw ve mehmetfatih bunu beğendi.
  8. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    balık yağı haricinde yağ kullanmalı mıyım?? 10 gün sonraki durumunu ben de merakla bekliyorum..

9. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    ben aşırı yağ kullanma taraftarı değilim açıkçası forumda karatay diyeti uygulayıp çok memnun kalan arkadaşlarda yok değil.Bence yağ kullanımı 1 kaşık zeytinyağı salatada ve yemekleri tatlandırmak üzere çok az kullanabilr.Şahsen ben günlük yağ olarak tereyağ vs. kullanmıyorum.ızgara tavuk yiyorum yağsız yapıyorm.Konserve balık alıp salata ile yiyorum.Her salatama 1 kaşık zeytinyağı katarım(Günlük gerekli yağ alımını gerçekleştirmek için).Yani günlük yağ tüketimim 2 kaşığı pek geçmiyo maxsimum 3 kaşık zeytinyağı. yaklaşık 20 gün oldu bu şekilde beslenmeye başlıyalı cildim inanılmaz pürüssüzleşti.Bel bölgemde göğsümde ve sırtımda bazen çıkan sivilcelerden rahatsız olurdum.Tamamiyle yok artık :) 10 gün daha dolsun 1 ay olsunda yağ oranı vs. hepsini paylaşacağım bir günlük açıcam ama göbek bölgemdeki yağlanma(103cm 18.02.2012) sanırım 10 gün sonra 95-98lerde seyir alıcak bu ay sonunda .gömleklerden farkedebiliyorum bunu.Tamamen sıfır yağ ile beslenerek elbette olmaz.Sağlıklı yağı ölçüsünde kullanmak gerekir.(bu balık yağının faydaları inanılmaz diyebilirim yağ yakımından tut alzheimr , kalp rahatsızlıklarına kadar birçok konuda etkili..)

Son düzenleme: 7 Mart 2012
    mJw, sabrselam ve mehmetfatih bunu beğendi.
  10. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    tereyagı ve zeytinyagının herhangi bir zararı yok gerçekten.
    abartmamak kaydıyla diledigi kadar koyulabilir.
    1 dakika 6 4 dakika 10.seviyede *5 şekilde yapılan hitt cardio'da toplam 302 kalori yakılıyor bu arada :9

mJw ve mehmetfatih bunu beğendi.
  11. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    Aslında derdimi biraz daha detaylı anlatmak istiyorum.. yazdığım mesajı değiştiremediğim için yeniden yazma gereği hissettim. Lütfen yardımcı olun bana..

6 aylık bir süre içinde 84 kilodan 71 kg a düştüm. tabi hem yememe içmeme dikkat ettim hem de kendi ağırlığımla çalıştım. 46 beden kumaş pantolon giyerken şimdi 42 beden bana bol geliyor yani bir incelme söz konusu. ama hala göbek bölgemde sarkma var. oturunca çok belli oluyor. çalışma programım şöyle:
    2 günde bir 400 defa ip atlama
    400 mekik
    100 şınav
    6,5 kg lık dambılla pazu çalışma
    acaba ben diyet ve spor yaparken kastan mı kaybettim o yüzden mi sarkma var? Sarkmanın gitmesi için spor programımı değiştirmeli miyim?
    Nasıl bir beslenme programı izlemeliyim?
    Daha zayıflamalı mıyım?
    boy:178
    kilo: 71
    bel: 85 cm
    göğüs: 100 cm
    pazu: 33 cm

tecrübe sahibi arkadaşlardan ve hocalarımızdan öneri bekliyorum. saygılarımla..

12. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Şu anki beslenmeniz nasıl?

13. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    sabah : 2 dilim kepek ekmek, 2 tam yumurta, 60 gr yarım yağlı beyaz peynir, 5-6 tane zeytin

ara öğün: bir avuç fındık

öğle yemeği: bazen sebze yemeği bulgur pilavıyla beraber, bazen de haşlanmış 400 gr tavuk ve yanında bir kase yoğurt

ara öğün: 1 bardak yağsız süt, 4 yumurta beyazı

akşam yemeği: öğle yemeğiyle hemen hemen aynı

yatmaya yakın bir tam meyve
    günde en az bir bardak yeşil çay

14. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    meyveyi daha erkene almanı ve öğlen bulgur yiyip akşamları tavuk yemeni öneririm akşamları eğer saat 8den erkense sorun yokta 8den sonra karbonhidrat alımını(bulgur,meyve) minuma indirmelisin eğer meyve yiceksen ara öğün olarak öğlen veya gündüz yemen daha doğru olur

15. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    yemeği akşam 18.00-18.30 gibi yiyorum. söylediğin eksiklerin haricinde beslenmem ve miktarları uygun mudur sence?

ayrıca sadece tavuğu akşam 21.00 de yesem bir zararı olur mu??

Son düzenleme: 12 Mart 2012
    HUMOR bunu beğendi.
  16. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    tavuk , et , balık tarzı ürünleri 21 de yemenin bir sakıncası yok sadece akşam 8den sonra ekmek , bulgur , pilav yememen gerekir.Zeytinyağı vs. günde 2 kaşığı geçmicek şekilde kullanabilirsin.Zaten yediğimiz birçok şeyden yağ alımımızda mevcut örneğin yediğin fındık , yumurta , tavuğun kendi yağı vs.
    Karın bölgesini kendine sorun etme fazla en can alıcı bölgelerden birisi zaten.Bu işin içinde kaç aydır olupta göbeğini eritemeynde var.Sende anladığım kadarıyla göbeği eritmişsin fakat sarkma olmuş bunuda mekik tarzı karın hareketleriyle çalıştığın takdirde oluşan kas kütlesi deriyi gericektir.

Son düzenleme: 12 Mart 2012
  17. mehmetfatih

mehmetfatih Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    artvin
    Evet haklısın galiba. programımda ip atlama sayımı bugün artırdım. 750-800 civarı ip atladım ve üst karın kaslarımın belirmeye başladığını gördüm. bundan sonra bir gün ip atlayıp diğer gün kendi ağırlığımla çalışmayı düşünüyorum. dambılla da bench press yapmayı düşünüyorum. hocalarımızın da dediği gibi bu iş sabır işi ben de sabredicem artık. yakında 84 kiloyken çektirdiğim fotoğrafla şimdiki fotoğraflarımı paylaşmayı düşünüyorum.

HUMOR bunu beğendi.
  18. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    akşamları haşlanmış sebze ye arkadaşım

19. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Balık yağını eczanede görmüştüm. Oradaki kadın iştah açar, kilo aldırır falan deyince koşarak uzaklaştım.

İşin aslı nedir?
    Kilo almak isteyenler de kullanıyor?

20. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    http://www.bolgeselzayiflamak.gen.tr/balik-yagi-zayiflatir-mi/

bunca zamandır ilk defa balık yağının iştah açıcı etkisini duymuş oldum.

Sayfayı Paylaş