2 farklı göğüs programı önerdiler ama ...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve manhattan61 tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. manhattan61

manhattan61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    İkilemde kaldığım için bu konuyu açmak zorunda kaldım.
    forumda okudum fakat tam -işte doğru olan demek ki buymuş.- dediğimde altına yazılan başka bir yorum bütün düşüncelerimi alt üst ediyor.
    kafamda netliğe kavuşturamazsam da eminim psikolojik olarak beni sıkıntıya sokacak ve verim almamı engelleyecektir.

spor salonundaki hoca bana
    bench press 4x +
    icline press 4x +
    dumbell fly 4x +
    pull over 3x
    cable cros. 4x yazdı . haftada 1 göğüs antremanı.

başka bir hoca.
    benchpress
    dumbell fly
    icline press
    pullover
    decline press yazmış ama bunu haftada 2 gün yazmış.. 3 gün arayla.(yani adam haftalık program yazmamış.3 günlük program yazmış. 1. gün göğüs pazu. ..2. gün omuz , arka kol.. 3. gün sırt kanat bilek ve bacak.

2. programı yapan hoca demiş ki bench press den sonra incline press girersen gücün azalır araya açma koy.
    ama forumda bir öyle diyen var bir böyle

bütün programları 3 güne sığdırıp. 1 gün ara verip sonra tekrar o programa başlamak mı daha iyi. yoksa bütün programı 1 haftaya yaymak mı daha iyi.
    Sonuç olarak biz programımızı 1 haftaya yayıoruz ama hafta dediğimiz kavram vücut için değil dünya saati ve zaman kavramı için oluşturulmuş bir şey.

psikolojiye çok önem veren biriyim.hatta herkes beslenme ve sabırlı çalışmaya büyük yüzdeler veriyor ama ben en az yüzde 20 i psikolojiye ayırıyorum.iyi düşün iyi olsun mantığı.o yüzden başlık açtım.

benim fikrimi sorarsanız 2. program mantıklı.1 hafta denedim ve kasmadı.üstesinden geldim.
    1. programda ise hiç yorulma vs. hissetmiyorum.ağır girmiyorsun diyebilirsiniz ama sınırları zorladığım halde eve gittiğimde hala bir enerji patlaması bir böyle çıkıp depar atma isteği oluyor.
    çok sulandırmadan nokta koysam iyi olur.
    kısaca nasıl bir yol izlemeliyim.bir şeye inanıp kulaklarımı kapatıp en az 3 ay bir düzene sokmak istiyorum kendimi.

ilgilenen arkadaşlara,abilerime şimdiden teşekkürler.

boyum 1.85 kilom 72. yaş 23
    3 aydır düzenli gidiyorum.resim elimde bu var 1 ay öncesine ait.

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Press hareketleri arka arkaya olmaz diye biliyorum.

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    2. program iyi gibi duruyor fakat press hareketinden sonra fly veya cable crossover olmalı tekrar press çok zorlar.
    Bir de madem programı ikiye böleceksin ilk günkü programın aynısı yerine diğer program şöyle olabilir
    decline dumbell press
    incline fly
    dumbell press
    cable crossover

manhattan61 bunu beğendi.
  4. manhattan61

manhattan61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam çok teşekkürler.