2 dambıl ile ne kadar vücut geliştirebilirim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve halogong tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    salona gitme imkanım yok.evde dambıl ile çalışıyorum düzenli şekilde.akşamları 1 saat koşu yapıyorum.evde 2 adet dambıl ile egzersiz programını yapıyorum.bu programı yaparak en fazla ne kadar verim alabilirim vücudum nasıl bi şekle girer.örnek resim ile gösterirseniz sevinirim.kollarım belirgin olsa yeter çok hafiften de göğüs ve karın kası yeter öyle abartı vücut lazım değil.

konu linki bu: https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-ile-calisma-programi-yapilis-sekli-8554.html

sorarsınız diye yazıyorum.
    kilo 90 boy 184

2. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    kac kg dummbeler

3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Sana tavsiyem sadece omuz ve kol çalış. Birde imkanın varsa şınav ve barfiks yap. Gogusle zsman kaybetme boşuna işe yaramaz cunku. Dumbbell omuz kol için sana bişeyler katar.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Geliştiremezsin, vakit kaybetme.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücudun eminim güzel bir görünüm alabilir.Tek sorun şu dumbellar ağırlık artırılabilen cinsten mi? o programla 2 ay geçirip diğer 2 ayıda sağlam bir programla ilerlersen güzel görünüm alırsın ama elindeki dumbelların ağırlığı artırılabilir olması gerek , vücut geliştirmede kas gelişimi kaldırdığın ağırlığı bir sonraki zamanda daha fazla kaldırdıkça gelişim olur.Sen elinde 5 kg dumbell varsa 1. ayın sonunda o ağırlık yetmez.Ayrıca vücut ağırlığıyla yapılan egzersizleri koyarsan gelişimin artar.

6. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    caga nası göğüs gelişmez ? dummele en az 4 5 göğüs hareketleri var doru ağırlıkla çok etkili oluyor ? kafasını karıştırma kimsenın

7. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Sehpa olmadan dumbbell lar efektif kullanılamaz, üstelik barbell bench press olmadan göğüs gelişimi çok güç fikrimce. Ayrıca kablodaki izole egzersizlerde önemli onların alternatifleri mutlaka bulunur ama aynı etkiyi veremez. Kısıtlı imkanla sürekli göğüsün belli bir bölgesinde yoğunlaşınca şekil olarakta sıkıntı cıkacağını düşünüyorum. Sonuç olarak evde göğüs geliştirmek zor iş. Denenebilir ama zaman kaybı, kendi bilir.

8. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    salona göre zor ola bilir ama olmayacak diye birşey yok 6 7 ayda saglam göğüs cıkartıla bilir evde kaç çeşit hareket var ne yi tartışıyosun sen

9. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Ben birşeyi tartışmıyorum senin sıkıntı orada :) kal sağlıcakla

10. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    koskor çok iyi niyetlisin yada sende salona gitme imkanı olmayanlardansın sepha olsa bile göğüs yüksek ağırlıklar istiyor caga doğru söylemiş öyle 2 tane 10 kiloluk dambılla göğüs fln gelişmez

11. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    7kg dambıllar
    alçak bi masa var dar uzun o iş görüyor baya

bu sene üni.sınavına hazırlanmam gerek.salona gitsem hem yol hem salon yorar diye düşünüyorum eğer yormaz derseniz salona da gidebilirim.

12. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Sınavın var ve gidemeyeceksen o dumbellar sayesinde kendine bir alt yapı oluşturabilirsin. Yetmediği anda yenisini alıp devam edebilirsin. Okulu kazanıncada bunun faydasını görürsün.

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Barbell Bench Pressdan çok abartı bahseder gibi girmişsin olaya temel bir egzersiz olduğunu biliyoruz.Ama göğüslerin tek bir hareketi yapmadığı için gelişmemesini düşünmen yanlış.Ayrıca Dumbell Bench Presste aynı etkiyi veriyor ve profesyonel hep halter ile yapmayı seçmez arada dumbell ilede yapıyor diye biliyorum.Ayrıca şınav ile sırtına ağırlık alarak bench pressdeki aynı etkiyi alabileceğini düşünüyorum.

14. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    bel ve boyun fıtığı var iyi durumda sayılırlar şu an.bu yüzden ekstra ağırlık alamam sırtıma.
    kollar belirgin olsun yeter.geri kalan kısımları da biraz çalıştırıyorum iyi oluyor.

bi sorum olacak
    ağırlık çalıştıktan sonra bisiklete biniyorum bu yanlış mı? ağırlıktan önce binsem bişe değişir mi ? düzenli beslenmiyorum köyde yaşadığım için yumurta süt yağ vs hepsi doğal bu yüzden ister istemez biraz fazla kaçırıyorum hele bi peynir yiyorum yakında kemik erimesinden giderim :D

çok hafif bi göbek var ve basen bölgesi çok fazla büyük tipsiz duruyor.iç taraf yağ geri kalan her yeri kas.pantolon deniyorum basen büyük diye büyük beden alıyorum bu sefer pantolonun beli çuval gibi oluyor :S birkaç yerde okumuştum 40dk dan fazla hızlı bisiklet kullanınca daha çok şişiyormuş bu bölge doğru mudur ? yağ yakıcıların etkisi var mı varsa deniyim bi.

15. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!
    Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmışmıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme
    ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş