2 BUÇUK AYLIK GELISIMIM

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve berkay193 tarafından 7 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. berkay193

berkay193 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaslar merhaba. Yasim 24 boyum 173 cm. 23 subat 2016 da basladim spora.
    Baskangic olculerim:
    Omuz: 110
    Göğüs:99
    Bel 96
    Bacak:54
    Kilo:73

Suanki olculerim
    Omuz:117
    Gogus: 106
    Bel:84
    Bacak:56
    Kilo:71,2

Uyelik tarihimden de gorulecegi uzere universite yillarimda bi ara merak saldim bu spora. Yaklasik 3 ay kadar eve aldigim dumbellarla calistim. Ancak okul bittikten sonra is hayatina basladiktan sonra. Surekli masa basinda oturmam, az hareket etmem ve sık icki tuketmem nedeni ile metabolizmam yavasladi ve bel bolgem baya yaglandi. Zaten ilk yanlarimdan kilo aliyorum. Befora resmim eski resmim bulamadigimdan baska ama baslangic formuma cok yakin bir resim oldugu icin onu koydum.
    Sonrasinda 23 subatta hayatima ceki duzen vermeye karar verdim ve spora basladim. Yeme aliskanliklarimi degistirdim ve ickiyi hayatimdan cikardim komple. Ilk basladigimda bir ay kadar law karb dieti uyguladim bir ay kadar. Son bir bucuk aydir normal yemeye gectim ve gunluk karbonhidrat alimimi 210 grama cikardim. Protein alimim basladigimdan beri gunluk 140 gr civari. Son biraydir suplement olarak bcaa ve glutamin kullaniyorum.

Onerileriniz ve elestirileriniz benim icin degerlidir. Kirici bir dil kullanilmadigi surece tum elestirilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Bi de vucut tipim ekto mu mezo mu nedir bilmiyorum. O konu hakkinda da bilgo verebilirseniz sevinirim.

Ekli Dosyalar:

2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    çok iyi dostum absler çıkmış bile .yağ yakıp kas yapmaya devam tamgaz !iyi ilerliyorsun bence mezomorsfun.ama bazıları vucud tipi yoktur falan diyor.onu bilemem.mezomorfsan çok iyi dostum

3. berkay193

berkay193 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Guzel yorumlarin icin tesekkur ederim:)Valla cozemdim vcut tipimi cok cabuk yag baglayip cok hizli yag yakabiliyorum. Bu yuzden yaglanmaktan da korkmuyorum degil. Her yedigimi korkarak yer oldum:)) bu sekilde ilerlemeye calisicaz bakalim gittigi yere kadar..

sergen turaman bunu beğendi.
  4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    dostum kendin söyledin kolay yakıyorsun.mezomorfsun.süper bir avantaj bence ektomorfum.1 kg alıyım öyle bir seviniyormki :)

berkay193 bunu beğendi.
  5. berkay193

berkay193 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ama suan ben de son 15 gundur kilo almaya calismama ragmen kilo alamiyorum gunluk 5 ogun yememe ragmen. Acaba yag kaybettigimden mi kilo artisi olmuyor?

sergen turaman bunu beğendi.
  6. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    bence öyle.çünkü yağ oranı azalıp kas kütleri gidiyor.

berkay193 bunu beğendi.
  7. berkay193

berkay193 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aldigim kalori mi yetersiz acaba :)) bilen birileri yardim etse iyi olur aslinda

8. hanimoos8

hanimoos8 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    aldıgın kalori yetirsiz büyük ihtimal gün icerisinde neler yediklerini yazabilirsen arkadaslar yardmcı olur

berkay193 bunu beğendi.
  9. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle gelişimin çok iyi,basarilarinin devam ini dilerim,kilona pek takilma aynaya baktiginda ne görmek istiyorsan ona gore hareket et

berkay193 bunu beğendi.
  10. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bence çok iyi devam böyle

berkay193 bunu beğendi.
  11. berkay193

berkay193 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sabahlari 6 yumurta ( yalnizca birisinin sarisini yiyorum) 100 gr az yagli beyaz peynir ve bir buyuk haslanmis patates yiyorum. Öglen 12 de 250 gr tavuk veya balik ve yaninda 130 gr makarna ve yogurt.

Spordan once aksam uzeri 4 gibi: yine 250 gr tavuk ve 130 gr civari makarna. Spordan sonra : 300 ml sut ve 45 dakika sonra 250 gr tavuk veya balik 100 gr eriste, yogurt ve sebze yiyorum. Yatmadan once de 300 ml kadar sut iciyprum
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2016 ---
    Tesekkur ederim guzel yorumlarin icin :)) daha hacimli bir insan gormek istiyorum aynaya bakinca. Bakalim artik gerek sizlerin degerli yorum ve tavsiyeleri gerekse forumdaki diger bilgi kaynaklari ile sonuca ulasmaya calisacagiz.

12. Emporio

Emporio Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Gercekten 2 bucuk ayda bel ölcünü 12 cm nasil incelttin ? Dogru yerden dogru sekilde mi olctun ? 90 da takili kaldi benim belim 3 aydir. 1 cm incelmedi henuz

13. berkay193

berkay193 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ölçülerimi spor salonunda bulunan hoca alıyor. bütün pantolonlarım geniş geliyor. yani sanırım hoca doğru ölçüyor:)

14. Emporio

Emporio Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Daha onceden alt yapin var miydi peki ? 90 dan 84 e dusmek icin neler vermezdim bir bilsen hala ugrasiyorum

15. berkay193

berkay193 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    üniversite döneminden alt yapım vardı. ancak kilo vermenin alt yapı ile ilgisi pek yok. Beslenme düzeninin, cardiyo programının ve uyku düzeninin çok iyi olması gerek. Bu üçüne de azami özen gösterdiğin zaman yağlardan kurtulmak kaçınılmaz bence. beslenmeye ve cardioya önem vermediğin sürece bel bölgenden istediğin düzeyde yağ atman mümkün değil. Bence bunlara dikkat edersen sen de inceltebilirsin. Ha bir de anatomik olarak leğen kemiklerinin kalın olması v.b. sebeplerden de belin kalın olabilir. Bence cm'ye çok takılmamak lazım. önemli olan yağ oranını kontrol altında tutabilmek.

Sayfayı Paylaş