1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 aylık vücut

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ibrahim292 tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. mebeyce

mebeyce Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    An ordinary student
    Yer:
    Bartın
    Öncelikle Hardline Nut. Progainer işe yaramadı demişsin ama zaten düzenli kullanmadığını da belirtmişsin o yüzden bu kısmı geçiyorum.

Gainer konusunda sıkı bir diyetin varsa sadece antrenmandan önce alırsan daha çok performansa yönelik bir hamle olur. Zaten Supplement'lerin sıkı bir diyete ek olarak kullanılması gerektiğini geçiyorum. Yani beslenmeni bir düzene oturtmadan ek besinden medet umamazsın, umamam ,umamayız.

8ay gibi bir süre ( en azından 5-6 ay geçsin) sonunda vücudunda burayı unutmuşsun, şu kas grubun çok estetik duruyor, gibi yorumlar alabilirsin. -Hayal gücüne bağlı olarak yorumlar değişiyor .D -

Şuanda alabileceğin tavsiye yorumu da senin de bildiğin gibi kilo alman yönünde olacaktır. Forumu araştırırsan güzel beslenme önerileri de mevcut. İngilizcen varsa yabancı forumları da tararsan güzel şeyler bulabilirsin.

Diğer arkadaşların yorumlarının da öyle olma sebebini açıklayayım:
    Alacağın tavsiye kilo almak ile ilgili olacak bu kesin.
    Bunun için 2 aylık vücut diye başlık açman mantıklı değil.
    Forumda fazlasıyla konu mevcut bilgi alabileceğin.

Benim tavsiyem
    Supplement alma gibisinden bir şey söylemiyorumi..
    Gainer al ama bunu sıkı bir beslenme düzeniyle beraber al. O zaman gerçekten sonuç alabilirsin.
    Yulaf ezmesini (meyveli almanı şiddetle tavsiye ediyorum) deneyebilirsin. Kahvaltılarda vazgeçilmez bir şey. Makarna - Pilav- Patates haşlamasını eksik etme. Haftada 1-2 kere 1porisyon makarna ile 1 konserve ton balığı gayet güzel olabillir.
    Bir de vücut tipin ectomorph olduğu için yağ tutması zor. Yüzde 50-60 karbonhidrat varsa 30 yağdan korkma derim ben.
    Bu bahsettiklerim en temel olanları gerisi için forumda iyi gezmeler .)
    Not:hemen üstte bahsettiklerim hafif temelin üzerine bilgiler. Uzun tutmadan böyle ufak ip uçları bıraktım. İnsanın araştırası geliyor daha fazlası için.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2012
    ibrahim292 bunu beğendi.
  2. ibrahim292

ibrahim292 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bsn true massı önerir msiniz? başka türlü kilo alamıyorum...

3. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    2 tavsiyem olacak.

Tükürük sakalını kes
    Altın kolyeni çıkar

5-6 ay sonra vucudunu da yorumlarız...

4. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    tek tavsiyem ACELE ETME

pedro bunu beğendi.
  5. extremesports

extremesports Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ben hardline' dan başka marka kullan derim,ben şuan multipower gainer kullanyorum.tavsiyede ediyorum.fakat ne kadar kilo aldırıcı ürünü kullansanda iyi beslenmeden hiçbir yere gelemezsin.bu ürünlerin arkasında yazı var zaten düzenli bir diyetle tüketilmelidir diye..

6. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    cok zayıfsın. Sana tavsıyem 3. ayda suplementlara baslamandır. Ve kılo almaya calıs gunde bır tavuk ye kesınlıkle. suan bır heyecanla eksıklerını görmeye calısıyorsun hepımızın yaptıgı hatalardır bunlar. Zamanında bende 2.ayda foto fln cekmıstım. Ama ılerıde o cektıgın fotolara bakıp guluceksın bumuydu benım vucudum dıyıp gecmıse gulebılırsın. Bence 6. 7. aydan sonra bı foto cek bu fotolarıda sakla before after yapmak ıcın hem gelısımınıde görmus oluruz. Kılo almaya ve patlayıcı antremanlar yapmaya dwm et thums:

ibrahim292 bunu beğendi.
  7. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    haraket yada aşşağılamak gibi anlama ama acı gerçek sadece kemikten oluşuyorsun

8. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum bak bence yaptığın yanlı diil vücut resmini koymuşsun işe başlarken bunu göstermek daha sağlıklı tavsiye alman için mantıklı bi durum.İşe gelince Bsn True Mass bence tam senin ürünün neden çünkü complex senin gibi bi aceminin bence şu an sadece bu BSN i alıp kullanması faydalı olucaktır başka bi şeye pek ihtiyacın olamaz belki biraz amino asit takviyesine ihtiyaç duyarsın ama bu ek besinlerden önce beslenmeni bi gözden geçir.56 kg senin boyunda biri için düşük bi kilo ve senin kilonda biri spor yapıyorsa günde en az 100 gr civarında protein ve 200-220 gr civarındada karbonhidrat almalı BSN senin için bu bakımdan iyi bir supplemant ama bunun yanında örneğin sabah üç haşlanmış yumurta ye(2'sinin tamamını ye birinide sadece beyazını) artı örneğin sabah kahvaltısında yulaf ezmesi veya müsli yemen çok iyi olur karbonhidrat açısından böylece sütün besin değerlerindende faydalanırsın bunun yanında peynirde 100g yersen iyi olur. Kahvaltın çok sağlam olmalı çünkü gece uyurken vücut bütün enerji depolarını boşaltır. Gerisinde gün içinde ızgara veya haşlanmış tavuk ye bsn i de antrenmandan 1.5 saat önce 70 gr falan civarında al ondan sora artık bi şey yeme antrenmana aç gitmen çok daha iyidir ve antrenmanın ardından bi 75 gr daha bsn al normalde o ürün bana 15 falan gider ama sen zayıf olduğun için sana bir ay civarında bile gidebilir. Eğer senin gibi biri bir öğünde yaklaşık 30g üstü protein alırsa zaten protein boşa gitmiş olur. Gece yatmadan 3 yumurta beyazı daha ye günde 6 yumurta yapar böylece yani genel olarak yapman gereken bu ama tabiki herşeyi yazamadım burada günde en az 8 saat uyumayada özen göster. İyi şanslardumbelllls

ibrahim292 bunu beğendi.
  9. ibrahim292

ibrahim292 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyelerini kesinlikle dikkkate alıcam.. Birde ben ne zaman cok yesem karnım ne zaman cok şişerse vücut hemen atıyor..cok çabuk yakıyorum..
    Metebolizma hızlı çalışıyor galiba onun için çabuk kilo alamıyorum..

10. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet genelde o çoğu zayıf kişide aynıdır buna ectomorph vücut yapısı denir öncelikle günde en az 220 gr civarında karbonhidrat ve 110g civarında protein almazsan, tabi sporla birlikte hayal kırıklığına uğrarsın çünkü ne kadar sıkı çalışıyor olsanda vücudunu onaramazsın. Vücut geliştirmede çoğu insan ne yersen o-sundur der.Ama iş bunula bitmiyo abi. Şimdi sen normalden daha zayıf olduğun için düzgün bi beslenmeyle çok hızlı sonuçlar alırsın çünkü vücudun bunu istiyor yani bu potansiyele sahip,hatta bu düzgün beslenmeyi ciddi olarak uygularsan ayda 4-5 kilo bile alırsın.Dinlenme konusuna dikkat ev dediğim gibi 8 saat uyu kahvaltıyı çok sıkı yap ve spor salonunda yapman gereken şey ise zaten 2 ay falan çalıştım diyosun ham değilsin o kadar yani,her neyse konuya gelelim bi hareketi üç set yapıyosan bu setlerdeki tekrar sayıları düşük olsun yani bahsettiğim şey kolay yapabildiğin ağırlıkla az tekrar değil daha yüksek bi ağırlıkla az tekrar yap.Örneğin; Bench Press'de tekrar aralığını 4-8 arası tut yani en fazla 8 tekrar yap ama 8. tekrar sonunda artık 9. tekrarı yapamayacak yorgunluk durumuna gel, ona göre bir ağırlık seç. Her set ağırlıkları 1-2 kilo artır tekrarıda azalt örneğin 1. set 8 tekrar kilo:5, 2.set 6 tekrar kilo:6 3.set 5 tekrar kilo 7.5 vs gibi umarım yardımcı olabilirim vede yediğin herşeyin besin değeri tablosuna bak her paketin mutlaka bir yerinde yazar ona göre kendi hesabını yap.

11. ibrahim292

ibrahim292 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Uyguladğım program: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodybuldinge-yeni-ba-layanlar-1-t12394.html
    Burdaki 2.ay programı 4*8 setlerini uyguluyorum sadece dumbell press yerine bech press yapıyorum ve dedğin gibi piramit sistemini kullanmaya basladım yeni yeni 1.set 30kg.12tekrar 2.set 40kg.10tekrar 3.set 50kg.8tekrar Son sette.50kg 6tekrar yapıyorum ve daha cok zorlandıgımı gördüm..maxta 55kg 2 kere kaldırabilyorm onn için son sette 50kg 6tekrar anca cıkarıyorm..

12. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu ay için bu iyi ama dediğim gibi gelecek ay ilk setten itibaren hareket sayın en fazla 8 tutmanı tavsiye ederim çünkü 3-8 aralığı çoğu kişi tarafından en çok büyümeyi sağlayan tekrar aralığı olarak kabul edilir.

13. ibrahim292

ibrahim292 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Peki kiloma göre kaldırdığım ağırlıklar iyi mi ? kilo:56 suan hala.
    Buda suanaki fotolarım :)

Ekli Dosyalar:

14. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ya bilmiyorum ama sen 56 bench press yaptığına eminmisin 6 tekrar yazmışsın ama o 56 pound olmasın bak senin 56 kilo bench press yapman zor yani yanlış hesaplamış olmayasın çünkü 56 demek 20+20 bide 3+3 plakalar takmak demek.
    Ama eğer ben yanılmıyorum diyosan çok iyi bi ağırlık ama eğer 56 pound ise 25 kiloya falan eşit oluyor.

15. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    konuya açıklık getirmek dileğiyle bir yorum atıyorum.BİNlerce kişinin girdiği bir Vücut Geliştirme sitesine 2 ay sadece üç-beş dumbell kaldırıp indirip gelişim var mı diye fotograf atmak nedir ? kendinizi bu kadar rezil etmeye meraklı mısınız ? Hiç mi forumda gezmiyorsunuz? bu kadar kolay bir şey mi vücut geliştirme? 2 ay indir kaldır fotograf at.her yerde yazıyoruz salona giden insan bile 2 ayda fazla bir şey beklememeli diye. PARZ thums: REVOLT thums:

16. ibrahim292

ibrahim292 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bişey beklemiyorum zaten sadece öylesine tavsiye amaçlı açtım konuyu bende bilyorum zayıf ve yeni oldugumu.

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:21 ----------

55Kg bech kaldırıyorum. 56 benim kilom. 20+20kg 2 tane plaka barında ağırlı 15kilo öyle 55kg max:2 kere yapıyorum eminim KG olduğunada

Bende biliyorum yeni oldugumu ve zayıf oldugumu sadece tavsiye almak için açtım kaç kere söylüyücem. vücuda göre belki söylemek isteyen olur diye.. anladım zayıfm öneri bekliyorum sadece beslenme program vs..

17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    forumda senin gibi bir sürü insan var.anasayfada da biraz araştırma yapsan çok faydalı makaleler bulabilirsin.

18. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    güne kahvaltısız başlama . sigara kullanıyorsan en kısa zamanda bırak. supplement ihtiyacın oldugunu düşünmüyorum daha çok erken. uyku düzenini sağla. birde forumu çok iyi oku sıkılmadan usanmadan oku işine yarayacak çok şey bulacaksın. birde sabırlı ol. başarılar.

19. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ok 20+20 max 2 tamam şimdi anladım.Evet o normal yani vücuduna göre iyi ama.

20. oguzhan59

oguzhan59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bak Benimkide 3 aylık 1 ay ondeyim :) şaka gibi ama gerçekk

Sayfayı Paylaş