2 Aylık Programım ve Problemim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ehlisuur tarafından 19 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba.
    Öncelikle söyleyeyim,17 yaşındayım 186 boyunda ve 78 kg ağırlığındayım.
    Vücudum çelimsiz değil fakat yapılı denilecek cinsten.

2 aydır düzensiz biçimde bu sporla ilgileniyorum evde.Üniversite sınav senesi olduğu için salonu ve düzeni sağlayamadım.Beslenmeme sürekli dikkat etsem de antrenman yoğunluğunu sağlamış değilim tam olarak.

*2 Ayda Elde Ettiğim Sonuçlar :

Biceps 35cm iken 37cm oldu.
    Kilo verme ivmem arttı.
    Omuzlarda görüntü olarak iyileşme oldu.
    Üst gövde toparladı kendini,sıkılaştı en azından.

Dün kendime oturup düzenli bir çalışma programı yapmaya ve buna uymaya karar verdim. Neticede bir program çıkardım.
    Hareketlerim burada geçen ve önerilen hareketler olduğundan kendime en uyumlu olanları saptayarak seçimde bulundum.

Omuz antrenmanından örnek vermek gerekirse ;

*Enseye press hareketi , 21 kg ile yapabiliyorum nizami biçimde ve 3 setten 11 tekrar ile bitiriyorum.
    *Military Press yapıyorum arkasından,yine 21 kg ile 3 set 11 tekrar.
    *Arnold Press yapıyorum dumbell ile ,9-9 olarak 3 set 10 tekrar.
    *Ve son olarak da yan ve ön açış hareketlerini kombine olarak yapıyorum. 3 set 10 tekrar. 6 kg ağırlık ile.

Kullandığım ağırlıkları arttırma konusunda sıkıntı yaşıyorum,21 yerine 26 kg ağırlığa da girebiliyorum örneğin press sırasında ama 1 set 7-8 tekrara düşüyor.setler arası en az 3-4 dakika mola vermem gerekiyor nizami bir antrenman için.Sanırım ağırlıkları arttırmıyor oluşum da hacim kazanmamı engelliyor.
    Çünkü benim kullandığım ağırlıklar bana ne ağır ne hafif,tam hani beni zorlamıyorlar ama set arası molalarımla birlikte omuz antrenmanım 30 dakika kadar anca sürüyor.Bittiğinde yorulduğumu hissediyorum ama omuzlarımda ağrı pek hissetmiyorum.

Genel olarak verim alamadığımı düşünüyorum.Sizler ne önerirsiniz ?

Sayfayı Paylaş