1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 aylık ev çalışmam- Eksiklerimi tamamlamak için lütfen yorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Myantal tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım bu spora gerçekten çok ilgi gösteriyorum önce salona gidicektim fakat evde çalışırım masrafa gerek yok diye düşündüm sonradan bilgili üstadlar ile fikir alışverişinde bulundum. Evde çalış çalışabilceğin maksimum noktaya kadar sonra salona kayıt olursun dediler ve bu konuda buradaki abilerime sormak istedim işte buyrun resimler;

Beslenme ile ilgili bir listem yok evde ne varsa yerim annem baklagillerden yemeği çok yapar. Yemek ayırt etmem düzenli beslenirim günlük alınması gereken protein vs vs ihtiyaçlarımı gideririm.

Kilom: 62

Boyum 1.74 olması lazımdı evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

2. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    bence salona yazıl daha bilinçli ve düzenli gelişim sağlarsın. eksiklerine gelincede kısacası heryer yağ oranın az olduğndan dolayı mide çıkmış mide iyi ama mideye kasma kilo al bol bol ye sonra düzenli kardio ile yağları atarsın .

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi aynı boxer dan bendede var :):) dikkatimi çekti.

kesinlikle salona yazılman gerek evde kendi başına olacak bir şey değil ;)

4. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Pazarda satılan standart boxerlardan :D Bendede var ;) Evde çalışmakla zaten daha fazlası olmazdı. 2 ay içinde güzel gelişim karını beğendim. Dumbell ların varmı ?

vücutcuu bunu beğendi.
  5. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bence evde çalışamya devam et en azından temeli evde at çünkü spor salonunda sana ilk 2 ay pek bişey yaptırmıyacaklar temeli kazandırmaya gücü yükseltmeye çalışacaklar. sende benim gibi evde gelebileceğin en iyi düzeye gel yediklerine dikkat et. Biliyom maddi durmun iyi değil benimde iyi değil arkadaşlar o yüzden ben evde çalışıyorum ve çok büyük etkisini görüyorum. Sana tavsiye edenler doru söylemiş gelebileceğin en iyi noktaya gel. Sana evde pek bişey yapamazsın diyenlerede aldanma. Biliyom bana kötü yorum yazacak arkadaşların çoğuda spor salonuna giden arkadaşlar.

Myantal bunu beğendi.
  6. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hayır dumbell yok. naylon sürahiler var evde 10kg lik kolları onunla çalıştırıyorum suyun ağırlığı biraz faydalı oluyo çalıştıkdan sonra içiyorum felan :D

7. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    :D Oda güzel ağırlık olsun yeter heves olduktan sonra gerisi gelir merak etme. ;) Heves olmadıktan sonra istediğin spor salonuna git

8. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Ahanda bende de var aynı boxerdan bak hatta üye fotolarda konum var :D Yoruma gelince salona yazıl antrenör öğretiminde çalışma vaktin gelmiş böyle uğraşıp vakit kaybetme bence .

9. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
  10. The Genetic Freak

The Genetic Freak Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Güzel kardeşim senle bir alıp veremediğimiz yok'ki sana kötü yorum yazalım ve sanki spor salonuna gitmek çok zor öyle bir anlatıyorsun'ki spor salonuna gidenler milyoner...benimde durumum çok iyi değil babamın her gün verdiği öğle yemeği harçlığını biriktirerek salon aidatımı ödüyorum.Sırf öğle yemeği masrafı çıkmasın diye dershaneden eve geliyorum istesem orda'da yerim.Bu arada arkadaşımızı'da yanlış bilgilendirme body gibi bir sporda temel atmak çok önemlidir bunları deneyimli ve bilgili hocalar eşliğinde daha profesyonel bir biçimde yapması mantıklı evde yapılacak bir iş değil sen evde body yaptığını'mı düşünüyorsun sadece dambıllar'la oyalanıyorsun o kadar.Ha şu konuya'da değinmek istiyorum ilk evde çalış gelebileceğin en iyi noktaya gel body'e başla bizim halkımız tarafından uydurulmuş bir şehir efsanedir ;)

11. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Ben ona sakın spor salonuna gitme falan demiyorum. Kendisi bilir o spor salonuna gitsede gitmesede benim kaybedeceğim birşey yok. ama evdede bir yerlere geline bilir bu arada spor salonunda sanki hiç dumbell kullanmıyormuşsun gibi konuşmuşsun :D nerdeyse programının % 30 u dumbelllerle

12. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten forumdaki hareketleri uyguluyorum. Karın kaslarımın seviyesine uygun olan hareketlerle çalışıyorum. Koyduğun linkler zaten programın içinde var sağol :)

13. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş onu kast etmek istemedi benim programımın %90 ı dumbellarla %5 bar %5 makineyle yapılan hareketlerle dolu. Hepsinin ayrı ayrı yararları var evde kısıtlısın her konuda hemde body salonundaki o motive edici atmosferden yoksunsun o havayı bir kere kokladınmı bir daha bırakmak istemezsin acılarına rağmen dinlenme sürem geçsede tekrar çalışsam o ağırlıklarla boğuşsam dersin işte budur gerçek heves :)

The Genetic Freak bunu beğendi.
  14. The Genetic Freak

The Genetic Freak Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Evde profesyonel salonlardaki aletlerin çoğu olmadığı sürece gelebileceğin nokta sınırlıdır onun üstüne çıkamazsın.Konu dambıll değil zaten benim anlatmak istediğim evde yapılan vg salondaki gibi profesyonel değildir.Şöyle bir örnek vereyim sana 2 mizinde futbol oynadığını düşün ben bir takımın alt yapısında profesyonel olarak oynuyorum sen ise hiçbir takımla bağın olmadan halısahada top oynuyorsun yani ben profesyonel sen ise sadece zaman geçiren geleceği nokta sınırlı olan bir kişi oluyorsun.

15. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Haklısınız kısa sürede spor salonuna gitmeliyim. Bakıcaz artık gidemezsek ev e devam

16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boxer konusuna gülmekten öldüm ben 3 kişide comfort family kalite barfiks var :):)

17. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA

Profesyonel(professional), profession(meslek) kelimesinde gelmekte olup, bir uğraşı meslek olarak icra edenler için söylenir, yani geçimini sağlayıp para kazandığın konu üzerinde profesyonel olunur. Salonda çalıştığın için olunmaz.

Amatör ise tam tersine, bir işi para kazanmak için değil, hobi olarak zevki için yapan insanlara denilir ki bir çoğumuz bu gruptayız.

Şimdi gelelim Salon vs Ev olayına.

Salonun bana göre artıları: Atmosfer gerçekten çok farkediyor, başkalarını çalışırken izlemek, sen çalışırken izlenmek ikiside gaz veren şeyler. Ağırlık en önemli konu, eve yeterince ağırlık almak gerçekten sıkıntı, bir çok aletin eksikliğinden dolayı istediğin bölgeleri izole olarak çalıştırman daha güç.

Salonun eksileri: (Sakın salon sahipleri ve hocalar yanlış anlamasın şu ana kadar çalıştığım bir çok salonda başıma gelenlerden yola çıkarak yazıyorum bunları amacım kimseyi kötülemek değil). Salonuna göre ilgili hocalar da denk gelebilir ilgisizlerde biraz şans işi(Bana göre bir eksiklik değildir, bütün hareketlerin doğru yapılışlarını internetten bakarak öğrenebilirsin). Şu ana kadar karşılaşmış olduğum bir başka olay da, hocalar yeni başlayanları adeta bir av olarak görüyor ve hiç bir şekilde beslenme düzenine dokunmadan, sen çok zayıfsın gainer alman lazım, sen çok kilolusun izole whey alman lazım yaninda yağ yakıcı alman lazım, onu da al bunu da al diyerekten ilk aylardan hiç ihtiyacı olmadığı halde kendi anlaşmalı olduğu markanın ürünlerini kakalamaya çalışıyor.

Kararı kendin vericeksin ama benim fikrimi soracak olursan, kendine dumbell ve ağırlık plakaları al, Flexor'un Evde Dumbell ile çalışma programını uygula, bu sırada beslenme düzenini oturt, forumu oku yeterli protein alıp almadığını öğren, eksikse yine forumu okuyarak ve sorular sorarak beslenmeni düzenle, 2 ay sonrada salona git. Böylece hem bir altyapın olur hem de beslenmeni tam oturtmuş olursun ki zamanını boşa harcama, çünkü herşeyi bir anda hayatına entegre etmen daha zor olur.

Uff baktımda çok uzun yazmışım umarım sıkıcı olmamıştır, iyi çalışmalar.

Deliammo bunu beğendi.
  18. The Genetic Freak

The Genetic Freak Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ben bu işi profesyonel olarak yapıyorum ve bu işte bir geleceğim olduğunu düşünüyorum.Tekrar ev ve salon konusuna gelirsek temeli salonda atmak daha iyi olur tecrübeli kişiler gözleminde. unutma temeli sağlam olmayan bina çabuk yıkılır ;)

19. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA

Demek ki algılamayla ilgili bir problemin var, neyse geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş