2 aylık BULK-ozan387

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ozan387 tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ozan387

ozan387 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 2 ay önce Bulk dönemine başladım sizce kilo almam nasıl yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Bunlar bulk öncesi resimlrim
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-17-5-ayl-k-t23683.html

Tüm ölçülerimi ölçmedim sadece kolumda 1.5 cm gelişme oldu
    Kilom ise 68 di şuan 69 ama yağ olarak kütle kaybettiğimi hissediorm
    İç çamaşırı yüzünden özür dilerim :D :lol:

Son düzenleme: 20 Ocak 2010
  2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    0
    280-300 gr karbo,, 140 gr protein almaya calıs günde

antremanları kısa yap agır max gir aralarda 1-1.5 dk dinlen yap ve cık beslen

dinlen bir kas grubunu haftada 1 kere calıstır

suanda fazla bişi olmamıs herhangi bir glişme görülmüyor ama mide gözüküyr devam et sabırlı ol iyi calısmalar

3. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    sana katılıyorum bruce pek bi fark yok ama mide güzel senn yerinde olsam mideye daha çok önem veririm unutma fit vücudu mide gösterir iice belirginleştir vücut daha iyi çıkacaktır..sabır ve başarı diliyorum bulk dönemi dedin baya bi hacimlenirsin sandım benm bulk dönemi 3ayda 13 kg 10kg kas 3kg yağ olarak aldım belki 3kgdan azdır bile

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Katre-i Matem bunu beğendi.
  5. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    0
    10 kg kas 1 sene içinde bile full supplement kullanılsa dahi zor alınacaktır anca steroid kullanılırsa bunu 5-6 kg olarak olabilir o da cok nadirdir kas olarak inşa etmek zordur
    proflar bile 20 senede 30-35 kg kas olarak aldıgını söylüyor buda bunun ne kadar zor oldugunu gösteriyor

ama calsımaya devam :)

6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bruce123 bir şey fark ettim, dilin çok yanlış. "Şuan için fazla bişi olmamış" demek çok doğru değil. Arkadaşın kanatları yavaş yavaş hacim almaya başlamış. Bunu bu şekilde dersen kafasında 2 ay boşa gitmemiş ama yetersiz olduğu izlenimi uyanır. Sürekli millete bu dil ile eleştiri yapman hoş değil. Sporcu olmak bazı kişisel nitelikleride gerektirir. Lütfen yazdığın yorumları empati kurarak yaz.

Ayrıca 1-15.dk. dinlenme ile max ağırlık yüklemesi yapılmaz. ilk 3 setten sonrası çıkmaz. Forumdan max. ağırlık antrenmanına bakmanı öneririm.

Yoruma gelince. Kanatlar hacim almaya başlamış belli oluyor ama diğer yerlere daha fazla özen göstermelisin. Ayrıca programını gözden geçirmeni öneririm. Beslenme-Antrenman konularını forumdan araştırabilirsin ;)

7. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    0

devam et sabırlı ol iyi calısmalar yazmısım dimi buraya milleti kandırmak değil kimsenin amacı

vücut yapısına bakıpda yazdım ben o forumda gördüğün hacim calısmalarının cogu yalnıs zaten onlara uyarsan kaybedersin herkes kendi vücuduna göre calsmalıdır

kısa sürede max yüklenip bırakması gerekli yoksa hacim alamaz aslında dşnlenmeyi 45 sn olması lazım kısa sürede kaldırabilecegi max agırlıgı kaldıırp antremanı bitirmeli

ama buna dayanamayacagını gördümki 1.5 dk yazdım isteyen uygular istemeyn uygulamaz kendi bilecegi iş ben kendi tecrübelerimi yazıyorum senden daha iyi bir sey biliyosan yazarsın ne denli dogrudur o kişiden kişiye değişir

her antreman sistemi her kişiye uyacak diye bişey yok uslubuna sende dikkat edersen seviniriim

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İyi beslenme, iyi çalışma, iyi dinlenme gibi üç anahtar kavramı bir kenara atmadan değerlendirilmesi gereken bir disiplinden bahsettiğimizi hatırlatarak giriş yapalım derim.

VG, beslenme ve çalışmanın yanı sıra dinlenmenin de önemli olduğu bir spordur. NBA'de oynayan sporcuların bir de yoğun bir tempoda ayrıca antrenman ve maçları olduğunu da düşünürseniz işleri kolay değildir. Ayrıca kas kütlesini olabildiğince düz kas olarak eklemeye çalışırlar, standart olarak bir VG yapan birinin vücudunu inşa etmeye çalışmazlar bu anlamda.

Ana konuya dönersek ise kısa konuşabilirim: Büyük bir çoğunluğu kastan gelebilecek şekilde ayda 2 kilo alınabiliniyorsa ne mutlu... Fazlası zaten gerçeklikten uzak... Dopinglerin ise getirisi olduğuna inanmıyorum, götürdüklerini düşündüğümde...

Son düzenleme: 20 Ocak 2010
  9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Uslubumda bir sorun yok. "Lüften" demeyi bilen biriyim. Uyarın için yinede teşekkürler. 45sn dinlenipte max. yükleme yapabiliyorsan helal olsun. Ama 45sn beklenip max yükleme yapılamaz. Ayrıca forumdaki bilgiler sana göre yanlış olabilir. Ama ben forumdan aldığım programlar ile çok iyi vücut yaptım. Uyarsan kaybedersin düşüncesi senin fikrin. Fotoraflardan kişinin potasiyelini anlayıpda 1.5dk. dinlen demende ayrı bir bilgi birikimi olsa gerek. Tabii ki her antrenman sistemi her kişiye uymaz. Ama bazı temel ilkeler vardır. Kasın uyarılması gerek yani antrenmanda max ağırlık yükleyip 45sn bekleyerek kasın boşaltılması değil. Konu off topic oluyor. Atışmaya çevirmeyelim lütfen. Sadece yazarken biraz empati kurarak yazarsan kimsenin kırılmayacağını yazdım. Gerisi senin bileceğin iştir.

10. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    0

eger prof biriyle antreman yaparsan onu izlersen arada ne kadar dinlendiklerini görebilirisn hacim için fazla dinlenme adaleyi sogutur ordaki kanın dagılmasına sebep olur yani antremanın bir anlamı olmaz kas gelişimini arastırırsan bunu görebilirisn

yada bana özelden ulsabilirisn facebook yada msn den ordan devam edebiliriz bilgi paylasımına bu baslıgı daha fazla böyle seyler icin kullanmamak gerek
    seninde calısmalarında basarılar diliyorum ama bazı yerlerde hata yaptıgını görüyorum benim kötülemek icin dediğimi sanıyosun ama ben insanların hata yapmasını istememeden dolayı böyle sonuclar cıkıyor

herkese iyi calısmalar

11. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    3ay bozunca beslenmeme cok dikkat ettm hergün en az 1tavuk tükettiim gainfast kullandım amino kullandım şuan animal pak+amino3001+creatin+serious mass+aol+Stakda elime hafta sonu gelcek salondakihocam bile dün program yazdırırken vücuduma göre soyundgumda şaşırdı 63,kgdan 76ya çıktıgıma hatta ona cardio sordum ve henüz gerek yok sadece mide calıs haftada 2kere en az yeter dedi forumda resimlerim var zaten

12. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    tamam gelismissindir eyvallah ona bise diyen yok ama direk 10 kg kas kutlesi kazandim demek yanlis olur hatali bilgi var burda bende onu belirttim.

13. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli

10kg kas 1sezonda alınmıs 1 sezon 1 sene deildir arkadasım onuda göz önünde bulundur resmlerim var bakarsan farkedersn hacim artısını 3ayda sıcak 30,5 gelen kolun 36 geliyor şuan kimseyi kandırcak halim yok herkezin vücudu kendine ben arkadasa yapabilirsn amacıyla dedim onları ölçtürdümmü 10kg kas 3kg yağ hayır ama yağ olarak alsam göbekfalan iyice cıkardı 13 kg almışım sonucta ama 2set mide idmanına giriyorum mide kendini göstermeye başlıyo

14. ozan387

ozan387 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Mide gelişmem çok hızlı yani çabk gelişiyior midem sorunum benim omuzlarım ve göğüsler yaza 1 ay kala kadar bulk da kalamayı düşünüyorum benm tek korkum içtiğim karbonhidratın boşa tuvalete gidiyormu gitmiyormu olması bu arada şimdilik çalışma programamım flexorun evde çalışma programı ama salona başlıycam een yakın zamanda saygılar

15. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    10 kg kas 1 sezonda alamaz kimse.
    biraz mantıklı konuşalım,yanlış bilgilendirmeyelim kimseyi.

16. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    nba deki oyuncularla kendinizi bir tutmayın onlar neler kullanıyo Allah bilir
    yeni başlayanlar çabuk kilo alıyo tabi bi yere kadar

AxiboY bunu beğendi.
  17. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    konunerden nereye geldi baştan oku boggetman bisporcu için denilmiş o 10kg 1 sezonda alında falan die :) ben ölçtürmedim yaklasık olarak dedm madem yag olarak 13 kilo aldım yaglarım nerde niye göremiyorum ben? niye bicepsleri sıktıgımda derimi elimle tutamıyorum direk kas geliyor elime?sadece göbegimde deriyi hissedebiliyorum oda dediğim gibi çalısınca şekli almaya başlıyor hemen herkezin vücut yapısı bir deildirkimi kas olarak alır kimisi yağ olarak alır imkansız diye bisey yoktur..

ozan sana gelince gainer kullanırken çok ii beslen ve çok iyi çalıs gainerla 6kg aldım ben hafif yağlışekilde gainfast kullandım basit şeker içerdiği için yağ oldu biarz ve cok calıstım kasa cevirdim suanda seriouss mass kullanıyorum gainer olarak daha iyi performans aldım iyi idman cıkartmassan aldıgın supplementleri tuvalette bırakırsın onları yakmak için iyi beslenmen ve sıkı idman çıkartman lazım 2sene önce 3 ay spora gitmiştm 40kg benc zorluyordu şuan 3.ayım doldu ve +70 girebiliyorum 6tekrar yardımlı 80 denicem bidahaki idmana

18. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli

arkadaşım konuyu uzatıp bosuna huzursuz olmayalım isteyen inanır isteyen inanmaz herkez kendi çalışmasına bakar arkadasa yardım etmek amacıyla dedm ben ölçtürdüm tam 10kg kas aldım 3 kg yağ die ifade etmedm belki dedim cünkü vücuduma bakıyorum ve salondakilerde baktıgı vakit 13 kg almıssın ama yağ yok gibi bisey diyorlar hocam bile kardio önermedi yağlı değilsn 13 kg almıssın mucize böyle yağsız olmak dedi herkese saygı duyarım herkezin kendi görüşü sonucta başka biriyazsa buyazdıklarımı bende nasıl oldu diye düşünrdüm ama daha sonra olabilir derdim vücut yapısı herkezn birdeil vücudum kilo almaya yatkın 2gün sıkı besleneyim kilo alıyorum buaralardüzenli beslenmediğim halde 74den 76 ya çıktım bilmiyorum nasıl oluyor ama bende şaşırıyorum bazen kendime

19. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    0
    sana bişey yazmıyorum ne yazsak kafan sabitlenmiş

dünya sampiyonu adamlar ilaç kullandıkları halde saf kas kütlesi oalrak 20 senede en fazla 30-40 kg kas alabildiklerini söylüyolar

sende burda 1 senede 10 kg kas diyosun buna herkes güler resimlerinede baktım kilo almıssın ama bunun hepsi kas değil hala zayıf gözüküyosun cünkü kas olsaydı hacimli dururdun

neyse sen 10 kg kas yapmıssın seneye bir 10 daha yaparsın 5 sene sonra olimpiya ya aday olurusn yani denmesi bile komik

AxiboY bunu beğendi.
  20. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    2 günde 2 kg
    100 gün 100 kilo :D
    kas olarak aldığını iddaa etmen komik
    onu geçtim 80 kg bench ve 6 tekrar işte buna gülerim açtığın konuda fotolar belli o vücut 80 kg giriyosa daha bi şey demiyorum

AxiboY bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş