2 aylık bir zamanda salona gidememek ve formda kalmak ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve iskeletor tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar yaklaık 4 aydır bu sporu kitabına uygun şekilde hem beslenme olsun hem dinelenme ve en önemlisi de çalışmaları hiç aksatmadan yapmaya çalışıyorum.Şu anda hocamım, salondakilerin ve etrafımdakilerin -sen gerçekten çok değiştin gibi tepkileri, bu sporu yapmaktan daha da zevk almamı sağlıyor.

Ama yaz geldiği için bir yerde iş buldum ve gideceğim yerde spor salonu yok yaklaşık 2 ay orda kalmam gerekli.Kas kütlemi korumak için sizce ne yapmam gerekli ?

Ben şöyle düşünüyorum haftada 3 gün mekik,şınav... vb. gibi vücut ağırlığı ile yapılan hareketler sizce buna yeter mi ? gideceğim yer sahil olduğu için yüzme gibi bir şansım da var.

Sizce beslenmeme dikkat ederke hangi şekilde kas kütlemi koruyabilirim ?

2. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    bence mekik ve şınav + barfiks şansın varsa kesinlikle korur! yüzme de cabası...

3. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    inş. ama deneyimli hocalarımızdan da yorumlarını bekliyorum. bu benim için önemli, bence bu soruyu merak eden daha bir çok arkadaşımız var.

4. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Body Weight Workout denilen bir şey var.İnternette ya da varsa forumda arat çok güzel hareketler bulursun.Hatta bunun belgeseli de var.34 Hours Ghetto Workout adında.Bu belgeselde Amerika!daki zencilerin parklarda, sokaklarda çalışarak nasıl vücut yaptıklarını anlatıyor.Ben bir kısmını izledim ve sadece barfiksle bile onlarca değişik hareket yapabildiklerini gördüm.Öğrendiğim bu kadar şeyle bile herhangi bir yerdeki çocuk parkındasalondakine yakın bir antreman çıkartabilirim.

Sırf bu çalışma şekli ile ilgili sabit bir başlık açarsak (ya da vardır ben bilmiyorum) , salona gidemeyip evde çalışanlar için çok yararlı olur.

307KD bunu beğendi.
  5. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    prestom bilgiler için sağol. ama sen ve bir kaç kişiden başkası bişe yazmamış teşekkürler

6. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenman yapılmadığında 1 aya yakın zamanda vücut kasa gerek kalmadığına karar verir ve kayıp başlar :) Spor yapılmadığı sürece de her yıl devam eder. 2 ayda kaybedeceğin bir şey yok. Bütün insanlar tatil yapıyor. Ayrıca kısa araların toparlanmak ve enerjiyi tekrar toplamak gibi faydaları da vardır ve daha önce bu işi yapmayı vücudun öğrendiği için kaybetsen bile toparlanman hızlı olacaktır. ;)
    Yine de çalışmak istersen arkadaşların dediği gibi şınav çeşitleri, barfiks, mekik, squat, sandalyede dips (triceps) gibi ağırlıksız da yapılabilen ve birçok bölgeyi çalıştıran temel egzersizleri yapabilirsin.

7. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bilgile için teşekkürler, hocam da öyle diyor, şınav, barfiks vb. ağırlıksız yapılan hareketleri daha değişik kombinasyonlarla yaparsan, beslenmene dikkat edersen ve gerçekten bu şekilde çalışmaya devam edersen bırak kas erimesini, hacim bile kazanırsın diyor. bu içimi rahatlattı :D

sohbetseli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş