2 aylık Antrenman ve Sonrası(Resimli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve askndnz tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkdaşlar birde ben koşu yapmıyorum sizce yapmalımıyım ?
    Bazı kişiler koşmak kas yakar dedi sen koşma BB yap dediler Fakat bende düşünüyorum benim vücudum suanda yağlı koşmam gerekiyor kendime göre. Koşunun kas yakması şöyle kanımca..

Koşu yaparsan ilk once yaglar yanar sonra kaslar? Dogrumuyum ?

BASLAMADAN ÖNCE

2 AY SONRA

Son düzenleme: 25 Mayıs 2010
  2. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar hadi sorularım çok basit :( :( Cevap lütfen

1- Yürüyüş Bandında Tempolu Yürümelimiyim? (20dk)

2- Vucudumda değişiklik görebiliyormusunuz?

3. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım gelişme gerçekleşmiş ama yeterince değil. Karın bölgene ve göğüslerine bakıldığında bu 2 ayın pekde etkili olmadığını görüyorum. Senin yapman gereken sürekli koşmak değil sıkı bir diyete girmen ve en azından 6-7 kilo verdikten sonra bu işe başlaman. Koşarak kilo verebilirsin yani yağ yakabilirsin ama ne yersen osundur diyen bir laf vardır. Yani Spor %30 u beslenme şeklin %70 ini götürür bu işin. Kilo verdikden sonra koşmana gerek yok. Direk Vücut geliştirme sporlarına başla. En azından evde Şınav,Mekik,Barfix gibi sporlar yap. Kaslı ve ideal kiloda olmak için dediklerim şart. Yoksa kas,yağ ve kilo bir arada olamıyor.

askndnz bunu beğendi.
  4. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hayatında ilk kez spor yapıyorsan bir alt yapın yoksa 7-8 aydan önce değişim bekleme hayal kırıklığına uğrarsın

askndnz bunu beğendi.
  5. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    tabiki ilerleme var ama bence de yeterli değil bence cardio yapmalısın

askndnz bunu beğendi.
  6. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    ozaman cardio 'ya başlıyorum bugünden itibaren hızlı tempo yürüyüş 20 dakika yeterli olur sanırım.Zaten programım bittikten sonra migdeye giriyorum

7. melanqoliq

melanqoliq Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Fethiye
    sahsen ben üst tarafta mümkün oldugunca kütleye yönelik çalışmanı tavsiye derim.
    su anki görünüş itibarıyla omuzlar, kollar ve gögüs çalışmalarının karın ve göbek teki bariz fazlalıgı görüntü olarak baya azaltacagını düşünüyorum.
    ama kas değil erimek istiyorumsa sayet istediğin o zaman kardiyo hakkındaki forumda mevcut makaleleri ve mesajları iyice bi incele derim.
    20 dk tempolu yürüyüşün kısa vadede pek bi etkisi olacagına inanmıyorum.
    ama dediğim gibi biraz sırt biraz kol omuz illaki ve özelliklede gögüs derim..
    haftanın çalışmadıgın birgünüde 30-40 dk lık kardiyo naçizane tavsiyem..
    basarılar..

askndnz bunu beğendi.
  8. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Ben şöyle yapmayı planlıyorum.

Pztesi: Antrenman+ Antrenman Sonrası(Koşu bandı(Hızlı Tempo yürüyüş 20dk)+Migde2x20 tüm migde hareketleri)

Salı: Koşu bandı hızlı tempo yürüyüş 45 dakika + Migde 5x20 bütün hareketler

Çarşb:Antrenman+ Antrenman Sonrası(Koşu bandı(Hızlı Tempo yürüyüş

Perş:Koşu bandı hızlı tempo yürüyüş 45 dakika + Migde 5x20 bütün hareketler

Cuma:Antrenman+ Antrenman Sonrası(Koşu bandı(Hızlı Tempo yürüyüş

C.tesi:Koşu bandı hızlı tempo yürüyüş 45 dakika + Migde 5x20 bütün hareketler

Pazar OFF

Son düzenleme: 26 Mayıs 2010
  9. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkdaşlar Sizce Yukarıda yazdığımı uygulamalımıyım ?

10. iceland

iceland Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    issiz
    Yer:
    Germ
    fazla kilolular icin kosu bandi pek faydali olmadigini biliyormuydun? ben cok ciktim ama artik crosstrainere cikiyorum.bandtan gina geldi,hep 6 gün sonraki haftada kosu bandinda fazla yapamiyordum..30dk sonra pes ediyordum.band agir basiyor.hep 7 ile yürürüm arada bir 5dk 11 ile kosarim

11. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Neden faydalı olmasın ? + olarak fazla kilom yok

12. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Herkez bakmış ama şu yapacagım programa bir söz diyen yok :(

Pztesi: Antrenman+ Antrenman Sonrası(Koşu bandı(Hızlı Tempo yürüyüş 20dk)+Migde2x20 tüm migde hareketleri)

Salı: Koşu bandı hızlı tempo yürüyüş 45 dakika + Migde 5x20 bütün hareketler

Çarşb:Antrenman+ Antrenman Sonrası(Koşu bandı(Hızlı Tempo yürüyüş

Perş:Koşu bandı hızlı tempo yürüyüş 45 dakika + Migde 5x20 bütün hareketler

Cuma:Antrenman+ Antrenman Sonrası(Koşu bandı(Hızlı Tempo yürüyüş

C.tesi:Koşu bandı hızlı tempo yürüyüş 45 dakika + Migde 5x20 bütün hareketler

13. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan kastın ne?Antremandan kastın body ise body yapmıyacaksın Fitness yapacaksın.Ve antremandan sonra koşu+miğde yapma antremandan önce yap.Ayrıca cumartesiyi kaldır 2 gün dinlensin vücut.

14. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Neden body yapmıyorum? Vücudum aşırı yağlı değilki..?

15. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Body yapmaya başladın diyelim,protein alacaksın,alt kısımda kaslar şişecek büyüyecek üstte yağ kalacak ne olacak?Kiloda alacaksın?Üstelik kasın nasıl geliştiğinide dışarıdan adam gibi gözlemleyemiyecek eksiklerini göremiyecksin.Daha şişman duracaksın.Kilo alacaksın.Sonra zayıflama uğruna diyete başlıyacak elde ettiğin kasında gidecek.Önce yağları at sonra kas yap bana sorarsan tabi başkası başka diyebilir ama bu benim tavsiyem.Senin az tekrar değil çok tekrar girmen lazım.2 Aylık antreman diyorsun ben bir değişiklik göremiyorum,usulüne uygun yapsaydın 5-6 kilo vermiş olurdun ve kaslarında belirginleşmiş olurdu.Çok eksiğin var bilgi olarak.Koşu yapınca yağlar kaslar diye bir mantık yok ne bu ızgarada köfte mi pişiriyoruz?Çevir yanmasın.Wolf13 cardio demiş mesela onu dinlemelisin.Üstelik koşmanın kas yakması vs sen tutupta zaten bu haldeyken 3 saat koşamıyacağına göre kas yanması diye birşey söz konusu olamaz.Hatta bacaklarında hafiften kaslanma başlar.

16. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Koşuya takmışsın. Burası Body sitesi ve koşu kas yapmaz. Kas yapmak istiyorsan başta biraz kilo ver kilolu değilim diyorsun ama fotoların öyle demiyor güzel arkadaşım. 6-7 kilo verdikden sonra Kas yapma işlemlerine başla ve koşu işine fazla takma.

Sadece Koşarak Biryere Varamazsın
    Bana diğer hareketleride yapıyorum diyebilirsin ama kilo vermeden yapma derim. Kilolu bir şekilde Kas yapmak Yağ tabakalanmalırına neden olur. Rejimle birlikte Body e başla.

Kötü Çocuq bunu beğendi.
  17. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yani şunu anlıyorum ben sizin dediğinizden göbegini erittikten yağlarını azalttıktan sonra Body Buildinge başla?Doğrumuyum?

Body'i bırakıp sadece fittnes başlasam ve yeteri zayıflıga kavustugumda tekrar body buildinge başlayınca 0'dan yeni program ilemi başlayacagım ?

Son düzenleme: 27 Mayıs 2010
  18. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Fitness ile body arasında bir fark yok sadece fitness kasları az şişirir Body ise çok şişirir hepsi bu.Fitness yağ yakmaya forma girmeye dayalı body ise kilo alıp kas kütlesini daha fazla arttırmaya yöneliktir.Sen fitness yapıp zayıflayınca zaten kolların kaslanacak,göğüs bölgen kaslanacak yaptığın hareketlere bağlı olarak bacak kaslanacak herşey olacak yani sadece fitness yapıyor olacaksın sonra bırakıp Body yapacaksın veya yapmıyacaksın senin hedefine bağlı bir durum.Benim avatar mesela Fitness çalışmış bir vücuda ait.Evet ben direk Fitness a başlaman yağları erittikten sonra istersen body ye geçmen taraftarıyım.0 dan bir program olmaz merak etme 5 ay Fitness yapsan artık vücut hafiften şekillenecek sonra body ye geçince 0 dan başlamış gibi az ağırlık değil yüksek ağırlıklarla başlarsın çünkü alt yapın olmuş olacak az da olsa.

askndnz bunu beğendi.
  19. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam fittnesdan kastınız nedir fazla bir bilgim olmadığı için anlıyamıyorum.

20. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Body fazla ağırlık az tekrardır.Mesela 8 tekrar-10 tekrar.Ama Fitness az ağırlık ile çok tekrardır mesela 15-20 arası.Genel olarak farkı bu.Yani Bench press yaparken 70 kilo 8 tekrar değilde 50 kilo 20 tekrar yapacaksın.

Sayfayı Paylaş