2 aydir vg yapiyorum sorularim var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Zeytinburnu tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Zeytinburnu

Zeytinburnu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    MERHABA ABILERIM VE ABLALARIM BEN VG SPORUNA 2 AYDIR DEVAM EDEN BIR KARDESINIZIM.
    BIRKAC SORUM OLACAK ANA KONULARI OKUDUM FAKAT YETERI KADAR BILGI ALDIGIMI DUSUNMUYORUM.

14 YASINDAYIM SALONDA CALISIYORUM EVDE YAPTIGIM BIR AKTIVITE YOK BOYUM 1.78 KILOM BASLAGICTA 79.7 KG IDI SUAN 76 CIVARI
    IKI AYDA AZ KILO VERDIGIMI DUSUNUYORUM VE BIRKAC SORUM OLACAK CEVAPLARSANIZ SEVINIRIM

HARAKETLERDE YUKSEK AGIRLIK 3×10 YAPARKEN DESTEK ALMAK MANTIKLIMI
    OGRENCIYIM BESLENMEME PEK OZEN GOSTEREMIYORUM
    IDEAL KILOM NEDIR
    KAS OLARAK OLMASADA ENERJI OLARAK COK YORGUN OLUYORUM SPOR SONRASI
    1 GUN CALISIYORUM 1 GUN OFF YETERLIMI
    AMACIM ZAYIF BIR VUCUD URUN KULLANAMIYORUM CEKINIYORUM NE YAPMALIYIM
    BASEN VE KARIN BOLGEM YAGLI OTURURKEN BELLI OLUYOR COK SIKICI BIR DURUM NE YAPABILIRIM ANTREMANIMA EK OLARAK
    CEVAPLARSANIZ SEVINIRIM SIMDIDEN TESEKKURLER

2. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Hareketlerde destek almak mantıklı tabi ki bir antreman partneri her zaman gereklidir özellike 3 aydan sonra.
    Beslenme bu işin en önemli kısmı, ciddi bir gelişim göstermen mümkün değil beslenme düzeni olmadan.
    İdeal kilon vücut yağ oranına göre değişkenlik gösterebilir ben 23 yaşındayım neredeyse aynı değerlerimiz (boy/kilo) ve bence benim ideal seviyem bu vücut yağ oranım %13 şu anda kilo boy oranımı koruyarak vücut yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum. Buna senin karar vermen gerek yani.
    Başlangıç için 1gün antreman 1 gün off idealdir.
    Ürün kullanman için erken önce kendi beslenmeni düzene sok.

3. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaş cevabı vermiş :) Bende Zeytinburnundayım, hangi spor salonu?

4. Zeytinburnu

Zeytinburnu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Sportss life salonun ismi

5. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Daha 14 yaşındasın, ben 15 yaşımdayım ne kadar dikkat edip çalışsan da daha senin de benim de kas gelişimimiz devam ediyor tam gelişmemiş haliyle yapıyoruz şu an.
    Şeker yeme, ben 14 yaşıma girdiğimde başladım kilo vermeye, 103 kilodan 60'a düştüm, 2 ay önce spor salonuna yazıldım 74 kiloyum ölçüler de fena değil yaşıma göre.Dediğin o basen olayı yağ yaktıkça olacak, bende de vardı o sıkıntı yaz tatilinde az karbonhidrat yüksek protein beslendim "abartmadan tabii" eridi gitti basen falan kaslar detaylı gözüküyor şu an orada.
    Şeker olarak 1 muz ye, 1 elma ye, 1 portakal ye, bunlardan birini seç ye yani.Onları da spor öncesi ye, 1 saat önce kadar.Sabahları 4-5 yumurta haşla ye beyazlarını sarısını yeme, yada 1 tane sarı ye.Tavuk ye 250-300 gram, haşlanmış olsun tabi antrenman sonrası ye proteinini.
    Abartma, okula yulaf falan götür ben öyle yapıyorum.Profesyonel gibi ağırlık altına girme, daha küçüğüz ikimiz de şimdi kilo versen hafifte kas yapsan yeterli olur, öyle six pack sevdasına düşme sakın benim gibi sonra pişman oluyorsun.Yağ yakmamız iyi bir şey değil şu yaşlar da, önce büyümek gerekiyor.

6. FTekgul

FTekgul Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Doktor
    Yer:
    İstanbul
    Kas gelişimin şu anda sınırlı, gerek testosteron miktarı, gerekse maksimum kas kapasitesi bakımından. Vücut geliştirmeye erken başlamışsın. Ağırlıkları kesinlikle yüksek tutma. Şu anda kemiklerin ve kasların oldukça dayanıksız, kırılgan. Ağırlığını düşük tutarak kemiklerini ve kaslarını güçlendirmeye bak. Yani partnersiz çalışabileceğin ağırlıklarla çalış.
    Kilo verme açısından avantajlısın bazal metabolizman yüksek olduğundan dolayı. Kardiyo esnasında vücut ısını da koruyabilirsen kısa sürede güzel sonuçlar elde edebilirsin.
    Supplement konusuna gelecek olursak zaten şu anda vücudun tıkır tıkır işliyor. Aynı zamanda öğrencisin de, ondan dolayı supplemente para vermene hiç gerek yok. Günde bir fincan Türk kahvesi veya iki kupa yeşil çay iç sana supplement gibi etki gösterecektir onlar.
    Beslenme konusunda da basit karbonhidratları(pirinç, beyaz ekmek, çikolata, jelibon, bisküvi, abur cubur vs.) kısıtlayıp kompleks karbonhidrat(makarna, kepek ekmeği, yulaf ekmeği, bulgur vs.) alımını arttırırsan hem aldığın kalorileri idman esnasında daha verimli kullanabilirsin hem de abartmadığın sürece kilo alma gibi bir sorunla karşılaşmazsın.
    İdmandan en az 1.5 saat önce bir porsiyon kompleks karbonhidrat almalısın. Alacağın kompleks karbonhidrat seni daha enerjik yapacak ve idmanı bitirmeni kolaylaştıracaktır (bir nevi supplement etkisi).
    Sağlıcakla kal, ağırlıklarını yüksek tutma.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Zeytinburnu

Zeytinburnu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cevaplariniz icin tesekkur ederim

8. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim orası karakolun karşısındaki değil mi :d Orada hocalar çok ilgili diye biliyorum.

Sayfayı Paylaş