2 ayda 20 kilo vermek normal mi spor+diyet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dober tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. dober

dober Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar sitedeki ilk mesajım buna benzer bir başlık daha görmüştüm fakat hem beslenme tarzımız hem de yaptığımız spor çok farklıydı. onun için bi konu açmayı düşündüm umarım yardımcı olursunuz.

180 boyunda 128 kiloydum şimdi 106yım yaşım da 22

sabahları genelde bir yumurta biraz beyaz peynir kaşar 2 3 zeytin ve domates yiyorum. şekersiz çayla birlikte

10 10bucuk gibi bi elma ama her gün değil elma olursa :)

öğlenleri genellikle tavuklu yemekler yerim. ama salatayla birlikte. ya da zeytinyağlı yiyecekler. taze fasulye barbunya gibi. veya kuru fasulye.

akşam yemeğiyse çok farklı oluyor. spora gittiğim zaman 4 buçuk gibi 200 250 gram tavuk yiyorum. veya ıspanak- tavuk sote- barbunya vs. çünkü işten 5de çıkıyorum eve gitmeden direk spora gidiyorum. spordan sonra akşam 10 gibi evde oluyorum bi soda içip yatıyorum.

spora gitmediğim günlerde akşam yemeği 7 gibi yiyorum. yine tavuk veya evde ne varsa nohut kuru fasulye ıspanak falan.

sadece sabah kahvaltısında 1 cavdarlı tost ekmegı yiyorum oglen ve akşam ekmek yok. içecekler ayran olur genelde.

bunun yanında hergün multivitamin ve omega 3 kullanıyorum.

spora haftada 4-bazen5- gün gidiyorum. bir gün kardiyo bir gün ağırlık yapıyorum. ama salı günleri RPM dersine katılıyorum cuma da YOGA yapıyorum.bunlar hep ya kardiyonun ya da ağırlık antremanından sonra katıldığım dersler. haftada 1 gün falan da yüzüyorum bi 40 45 dk kadar.
    adımsayar almıştım işyerinde günlük ortalama 10.000 adım atıyorum.

bu aşırı kilo kaybı şuan gözle görülür bir sarkmalara meydan vermedi fakat korkuyorum ilerde verdiklerimi tekrar alabilirim diye. diyetistene de anlattım biraz pilav makarna ekmek ye dedi. ben mümkün oldugunca bunlardan uzak durmaya çalışıyorum. karbonhidrat yerine protein içerekli şeyleri yemeyi düşünüyorum.

bu arada 1 ay düzenli olarak cla ve likid l carnitine kullandım. cla yı bıraktım şimdi carnitin bitince onu da bırakmayı bikaç ay sonra da sıvı amino asit almayı düşünüyorum

siz ne düşünüyorsunuz sizce yanlış mı besleniyorum?

Son düzenleme: 7 Eylül 2011
  2. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim arkadaşta 2 ayda 24 kilo gibi bir rakam vermişti. Yani beslenmene bakarsak normal diyet gibi geldi bana.. Ama ara öğünlerini eksik etme derim .

3. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç falan kullanma derim..2 ayda 20 kilo bana anormal geldi..

4. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 1 kg vermek idealdir....

çabuk verilen kg çabuk alınır.....

vücudundaki kas oranını artırıp verirsen metabolizmanda hızlı olur ve tekrrardan kilo alman zorlaşır....

ayrıca ağırlık çalışarak verilirse vücutta sıklaşır...kolay gelsin

5. dober

dober Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim. şimdi zaten cla dan sıkılmaya başlamıştım. mesela sabahları işe gideceğim için 6buçuk gibi kalkıyodum hemen kahvaltı yapıp çıkıyorum. onun için 1 saat önceden çmem gerek cla yı. o yüzden 5buçuk gibi kalkıp ilacı alıp tekrar yatıodum. ama neyseki bitti ve kurtuldum.

diyet konusunda da yani normal bence de çünkü çok böyle açlık çekmiyorum. belli bi liste yok kafama göre yiyorum. protein içeren ve karbonhidratı az olan şeyleri yemeğe çalışıyorum. kas konusu biliyorum kas oranını arttırırsam ilerde kilo almam çok kolay kolay ama bakalım henüz yeni başladık spora. 2 ay oldu işte. bu arada yağ oranım 16 eylülde ölçtürdüm yüzde 36ydı. yüzde 20in altına indirmeye çalışıyorum.

kardiyoda da 20 dk yürüyüş-koşu yapıyorum. 2dk koşup 1 dk yürüyorum art arda. sonra 5 dk kürek 10 dk bisiklet 10 dk da warrio ve işte 3 tane de mide hareketi var. bunları yapıyorum.

6. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Her bünye farklıdır kardeşim , kendini dinle sen ;)
    Çok aşırı bir halsizlik yorgunluk ve sık sık hastalık geçirirsen demekki zararlı.
    Fakat gayet sağlıklı isen , sende bi etkisi yok , bünye müsait yani :)

7. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Supplementler ilaç değildir . Sadece besin takviyesidir.

dober bunu beğendi.
  8. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben ilaç diyom hacı..

9. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok anormal 10 kg vermelisin max. bana sorarsan

10. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    İdeal değil.Doktorlar 10 der ona.

11. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    çok verirse onu geri almasıda çok daha kolay olur ancak daha yavaş verirse alışır ve bidaha alması daha zor olur ve diyeti abartırsa sağlık sorunlarına yol açabilir normalde insan haftada 1 yada 1.5 kilo vermesi normaldir

12. dober

dober Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani evet çok güzel söylüyorsunuz. haftada 1 kilo normaldir. ayda 4-5 kilo normaldir vs. ama ben ne yapabilirim bu konuda anlayamadım. hani hiç açlık çekmiyorum zaten yediğim yemekleri falan yazdım. ben de anlamıyorum neden bu kadar hızlı. fakat belki de önceden çok fazla yiyordum ondan olabilir.

sabah kahvaltıda 3 4 dilim ekmeğin üstüne yağ+ çikolata sürerdim. işe gelirken bi poğaça da yolda atıştırırdım.

mesela günde 8 10 bardak çayı 3 şekerli içerdim. yemeklerde kutu kola. ayrıca pc başında otururken de kola cips çikolata. özellikle cuma günleri iş çıkışı alırdım. ayrıca her akşam iş çıkışı metrolardaki ülker otomatlarından bi çikolata eve gelene kadar kemirirdim :D

öğle yemeğinde mesela bi sosisli + yarım ekmek tavuk döner + kola. veya 3çeyrek et döner. nebilim iskenderi bile ekmekle yiyen bir adamdım.

akşamları genellikle ev yemekleri ama en az 3 4 dilim ekmekle. ayrıca yağda kızartılmış patates tavuk hazır köfte vs.

bunun yanında hiç spor da yapmıyordum. ergenken 3 yıl judo yapmıştım ama bırakalı bi 6 yıl falan olmuştu. ondan sonra hiç spor yapmadım

yani bunları bırakınca elbet bi değişim bekliyordum fakat bu kadarı da sağlıksız gibi geldi bana. diyetisyene gittim anlattım bunları bana biraz pilav makarna ekmek falan ye demişti.

13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok hızlı kilo vermissin baslarda hızlı gider sonradan zaten yavaslar yalnız antr sonrası hic birsey yemiyorsun sadece soda yazmıssın mutlaka yemelisin antr sonrası en önemli ögündür

14. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0

bende bikere bi haftada 3 kilo kadar vermiştim 1 sene önce sonra birden sağlık problemi oldu işte bağırsaklarda 45 dakika fln tuvaletten çıkamıyodum sonra neyseki 1 hafta içinde normal beslenince geçti tekrar aşırı diyet zararlıdır

15. dober

dober Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet aşırı diyet zararlıdır fakat yyediklerimi yazdım işte. sonuçta normal sağlıklı birisinin yediklerini yiyorum. sadece ekmek kola pasta çikolata şeker falan yok.

yemekten sonraki öğün olayını ben nasıl yapıcam bilemiyorum ya. çünkü işten sonra gidiyorum spora. spordan sonra eve gelmem saat akşam 10 gibi. evde bi soda içiyorum yatıyorum. ama spordan sonra kan şekeri düşer spordan en geç 40 dk sonra bi elma yiyin diye bişe okumuştum. şimdi onu yapmaya çalışıyorum. bi elma. hani evet saat 10 gibi geldiğim için hem yorgun oluyorum hemde sabah 6buçukta kalkacağım için direk yatıyorum işte. yemek yiyip yatmak bana pek mantıklı gelmiyor. zaten öğle yemeğini 12.30da yiyorum. akşam yemeğini spor dönüşü 10 gibi yesem 9buçuk saat aç gezmiş ve o halde spor yapmış olcam ki kaldıramam heralde. ben genelde işten çıkmadan önce 16.30 16.45 gibi yiyorum yemeği öyle gidiyorum spora.

nasıl yapmamı önerirsiniz ? akşam 10da mı yiyeğim akşam yemeğimi yoksa o saatlerde bi meyve yiyip mi yatayım?

16. nikko

nikko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumda daha bilgili arkadaşlar var tabi ama yine de fikrimi söylemek isterim.

bence spordan sonra beslenmeyerek çok yanlış yapıyorsun. bende senin gibi ama daha az spor yaparak 6 ayda 30 kilo vermiştim. ama yağlarımı yaktığımı zannederken kaslarımı yakmışım. 1,80 boyunda olmama rağmen hala göbeğim vardı ama vücudum hastalıklı gibi gözüküyordu. bir sene sonra aynı kiloları tekrar aldım çünkü enerji harcayacak kasım kalmamıştı. diyetisyenin aslında seni yanlış yönlendirmiş. pilav makarna ekmek yemek senin zayıflama hızını düşürür belki ama yine yağ miktarın artar.

dediklerimiz anlayabilmen için forumda daha çok gezmeli okumalısın.

ama sana tavsiyem. spor sonrasında ihtiyac duyacağın protein miktarını öğren salondaki hocalarından balık ,tavuk veta protein tozu şeklinde bu ihtiyacını gider. haftada 5 gün spor yapıyorsun en azından bu emeklerin kaslı ve fit bir vücut olarak dönsün sana. eğer spordan sonra protein almamaya devam edersen sporu bırakmak zorunda kaldığında daha fazlasını 1 sene içinde geri alırsın.

17. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    ayda en fazla 3 kg yağ yakılabilir 3 kilo dan fazla kilo verirsen yağ değil kas yakarsın bunu televizyonda bi doktor söylemişti

Son düzenleme: 14 Eylül 2011
  18. herorec

herorec Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ah kafam ah 3 ayda 23 kilo verdim.105 kilodan 82'ye indim,göbeğimde yağlar duruyor.Bu kilo vermenin en sağlıklısı bilinçli bir spor salonuna yazılıp ağırlıkla birlikte kardiyo çalışması ve doğru düzgün bir beslenme programını uygulamaktan geçiyor.Şimdi bende spor salonunda yağ yakma çalışmalarına başladım fakat aklım olsa kiloluyken spor salonuna yazılırdım.

Sayfayı Paylaş