2 Ayda 100 den 85 e sağlıklı şekilde

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve G Loner tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. G Loner

G Loner Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara, Turkey
    Herkeze merhaba Öncelikle kendimden bahsedeyim biraz 17 yaşındayım 182 boyundayım ve 85 kiloyum son 3 aydır sporla uzaktan yakından hiçbir şekilde alakam yoktu bi hışımla spora başlama kararı aldım ve orta seviye bana göre gayet iyi olan bir spor salonuna yazıldım ilk günler senelerin verdiği hımbıllıkla koşarken bile zorlanıyordum neden zorlanıyordum peki ;

Koşu bandı
    3 dk yavaş yürüğüş
    3 dk orta seviye yürüğüş
    3 dk yavaş koşu
    3 dk hızlı koşu
    x2=24 dk

Bisiklet
    5 dk 1 vites
    5 dk 2 vites
    x2 = 20 dk
    Bitiriş
    şimdiki ben bunu duyunca gülesi geliyor bundamı zorlanıyordum diye :) bu ilk 15 günlük cardio programımdı. Peki beslenmem nasıldı;

sabah: 1 elma
    öğlen: 1 tas yoğurt
    akşam: haşlanmış tavuk -haşlanmış hindi-ton balığı - corba - sebze yemeği
    15 günlük sürectede böyle beslendim önemli olan hise hiçbir şekilde tuz şeker ve un (ekmex tahıl vb) almadım

daha sonra yavaş yavaş vucudun eridiğini hissetmeye başladım bu bana biraz roket etkisi yaptı ve daha cok azim gösterdim ilk bir ayın geriye kalan 15 günü ise;
    koşu bandı
    5 dk orta seviye yürüğüş
    1 dk hızlı koşu
    2 dk orta seviye yürüğüş
    1 dk hızlı koşu
    2 dk orta seviye yürğüş
    1 dk hızlı koşu

bisiklet
    20 dk 2. vites
    30 speed

işte asıl hata bu programda oldu vucudu aşırı derecede ırpaladığım icin kaslarımda eridi tam 10 kilo verdim amam artık o eski benyoktu kaldırıp fırlattım cisimlerin yanına yaklaşamaz oldum ve
    beslenme programını deyiştirip proteğin ve şeker tuz ilaveli bir programa gectim
    ara öğünlerde kraker icecek olarak sadece su değilde soda günde birkez olmak şartıyla gazoz ve günde 1 litre fix olarak meyve suyu içtim bu beslenme şekli beni 90 kiloda tuttu aynı zamanda egzersizleride biraz düşürdüm buda vucudun kendini toplamasına yardımcı oldu

ve tam 1 ayı doldurduğumda kendimi 90 kiloya sabitlemiş genc olmanın verdiği avantajla cok fazla kilo kaybına ramen sarkma yaşamam beni en iyi motive eden taraf oldu daha sonra artık eriyen kaslarımı geri kazanmak icin her spor salonun yeni başlayanlara verdiği fix 3x10 şeklinde olan bütün vucuda gönelik fitness antremanını yapmaya başladım fakat burdaki ince nokta önceki 1 ay haftanın 7 günü gidiyordum bu antremana başladıktan sonra 4 günde bir mola vermeye başladım ve cardio ve fitness ayrı günlerdeydi yani birgün cardio birgün fitness yapıyordum peki 2. ayın bşaında nasıl bir cardio yaptımda 85 kiloya düştüm eski sisteme devam etseydimde 10 kilo daha verseydimya
    koşu bandı
    5 dk orta seviye yürüğüş
    5 dk hızlı koşu
    5 dk orta seviye yürğüş
    5 dk hızlı koşu
    5 dk ota seviye yürğüş
    5 dk orta seviye yürüğüş
    1 dk hızlı koşu
    2 dk orta seviye yürüğüş
    1 dk hızlı koşu
    2 dk orta seviye yürğüş
    1 dk hızlı koşu

bisiklet
    20 dk 3.vites

stepper
    20 dk 1. vites
    yaklaşık 25 günde bunu yaptım ve artık 85 kiloya sabitlemiştim kendimi ve tam 2 ayda 15 kilo verdim 2 aylık sürecte beslenmemi asla bozmadım günde en az 8 saat uyudum spora asla aç gitmedim ve bayılacak kadar asla kendimi zorlanmadım vucudun bittiği yerde o günüde bitirdim ve hala spora devam ediyorum coğu insan yazılarında spor yaptım ve inceltim fit bir görünüme kavuştum gibi şeyler yazıyor bunlar bence dışarda olanlar ben içerde olanları yazacağım
    spordan sonra iceride atan kalbinize güveniyorsunuz cünkü kondisyonunuz artıyor
    spordan sonra gün içinde yorulmuyorsunuz cünkü aslında hiçbirşey yapmadığınızın farkındasınız
    spordan sonra yemekten soğuyorsunuz cünkü yediğiniz zaman ne olacağının farkına varıyorsunuz
    spordan sonra mutlu oluyorsunuz cünkü kendinize yatırım yapıyorsunuz
    aynaya baktığınızda fit olduğunuz icin değil eski halinizle şimdiki haliniz arasındaki farka bakıp gülümsüyorsunuz
    size eskiden tavsiye verenlerin sacma tavsiyelerine gülüp gercek sporun ne olduğunu anladığınızda onların aslında hiçbirşey bilmediğini görüyorsunuz
    kafanız rahatlıyor ve daha iyi düşünebiliyorsunuz
    en önemlisi ise her türlü pislikten uzak duruyorsunuz Tabi ilaç kullanarak spor yapanlar icin gecerli değil bu :D :)

benden bukadar üşenmeyip okuduğunuz icin teşekür ederim tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum 2 ay sonra yeni bir rakamların farklı olacağı bir yazıyla geri döneceğim

Justice League bunu beğendi.
  2. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ne yani 15 gün boyunca sabah sadece elma mı yedin ?

3. G Loner

G Loner Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara, Turkey
    melesef bunu 2 ay yaptım

Justice League bunu beğendi.
  4. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Denicem :)

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yukarda arkadasin yaptiklari örnek alarak denenicek seyler degil tavsiye etmiyorum.

6. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah kahvaltısına vaktim olmuyo kalkıp çıkıyorum hemen ama bir simit ve çay yerine bir adet elma daha iyi olmaz mı ?

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ben sabah yediği elmayı kastederek yazmadım gün içinde toplamda yediklerini kastederek uygun değil dedim.gün içindeki makrolarını tutturduktan sonra tabiiki sabah elma yiyebilirsin.

8. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Tam kas yıkımı yaşadığını düşünüyorum 2 ayda. Akşama kadar 1 elme 1 kase yoğurt. Aşırı yetersiz ve maalesef sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

9. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bana da öyle geliyo ama nerden kalori kıssam bilemedim bir adet simit çay yapsan 400e yakın kalori alıyosun susamdan dolayı ki öğle yemekleri genelde yağlı oluyo yesen olmuyo yemesen aç kalıyon akşama abanıyon..bilemedim..:oops::oops:

10. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Yumurta ye sabahları 3-4 tane. Öğlende protein içeren birşeyler yemelisin. Bunların kalorisini hesaplamana pek gerek kalmaz yağlı yemediğin sürece.

Hamartin ve Justice League bunu beğendi.
  11. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Azimin için tebrik ederim ama diyet listen bana sağlıklı gelmedi.Çok az tüketiyorsun ve ileride sorunlar yaşayabilirsin bu konuda.Birazda olsa yediklerinin miktarını arttırabilirsin.
    Yiyecek olarak sabahları yulaf,yumurta,domates,salatalık ve maydanoz yiyebilirsin.
    Öğlenleri ise tavuk göğüsü+ salata
    Akşamları ise yoğurt ve salata yiyebilirsin.
    Ara öğünleride ufak tefek birşeylerle doldurmaya çalış derim.Yaptığın pek sağlıklı değil

12. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yağlanmayı sağlayanın fazla şeker olduğunu duydum ben yağlı yiyeceklerin değil..? Yani fazla şeker yağlanmada normal yağlı yiyeceklerden daha fazla etkiliymiş..

13. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Eti yağıyla yemeyi dene istersen :) Biz boşunamı haşlanmış tavuk yiyoruz. Yoksa kuyruk yağlı sac kavurma, adana kebap, tavuk kanat wuuuu :) Dene :)

14. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben duyduğumu söylüyom çünkü vücudun aslında tek bir küp şekere bile ihtiyacı yokmuş..Alınan her şeker direk yağ olarak depolanıyormuş ama yağlı yiyecekelerden alınan yağın azda olsa bir kısmı yine yakılıyomuş..;):cool:

15. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Eksik duymuşsun işte sorun orada. Kilo aldırmayan yağlar hayvansal yağlar değildir, sağlıklı yağlardır. Zeytinyağı, badem, fındık ve fıstıktan aldığın yağlar. Tabii adabını bildiğin sürece. Elinde fındıkla gezersen fındık gibi olursun :) Vücuda kilo aldırmayan tek şey şeker olsaydı herkes şekeri kesince istediği şekle girerdi ;):cool::Do_O

16. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18

Şekeri kesmekte mesele ama ya :) Ekmek, bisküvi, çikolata kısacası pakette ki herşey..Çay, kola, gazoz, dondurma... say say bitmez zaten bunları yemessen istemesen de zayıflarsın:) İşin esprisi bir yana dün saat 6 da 5 yumurta 75 gr tavuk yaklaşın 50 gram lor yedim 13 saat hiç acıkmadım :)

17. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Tatlı yemeden duramayan bir insan düşün, her akşam 2 porsiyon tatlı yesin, koca kase meyve yesin. Sonra birden kessin :D İşte ben. Hayatın tatlarından mahrum. Ne varsa yedik hüplettik, şimdi acısını çıkarıyorum diye düşünüyorum. Sabah 3 yumurta beyazı 1 tam yiyorum 6-7 saat acıkma yok. Sindirilmesi uzun sürdüğü için açlık hissettirmiyor protein yönünden zengin yiyecekler.

Sayfayı Paylaş