2.Aya Başladım Omuzlarım 2 CM Ufaldı.Lütfen acil yardım..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve codespr tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    1-2 araştırdım da erkekte kalça basen bölgesinin yağlanması olmazmış diye bir yazı okudum.Hormonel Sorun Olacağı şimdi gerçekten aklıma yattı.Hayatın bana bir oyunu bu Moralimin iyi olması bu andan itibaren imkansız..
    Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.Böyle Yaşamayı Öğrenmem Gerekiyor Belkide..

Son düzenleme: 25 Aralık 2008
  2. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    "akekilli" sen doktormusun direk bu tarz hormonal bir durum olabilir gibi belki basit olan bir duruma açıklık getirmeye çalışıyorsun.Keza topic sahibinin kanımca aşırı bir hasasslık durumu var ve ne sölersen kendine bir şey cıkarmaya çalışıyor.Daha 2 aylık sporcuya nasıl bir yaklaşım bu.Bu arkadaş herhangi bir kombinasyonmu yapmış yada kür'mi yapmışta bu kadar test yada info veriyorsun.Dediği gayet açık.Önceden cok fazla yağlı ve karbonhidrat alıyormuş.Sonra spora başlamış okuduklarından anladığı kadarı ile karbonhidratı sıfırlamış böyle olunca yaglarımdan kurtulurum demiş.Üstüne spora başlamış,birde omuzunu sakatlamış,yetmemiş sakat omuza idman yaptırmış,yeterli proteinide almamış.Bu durumda oluşucak durumlar bellidir.ilk teşhis hormonal sorun diyemezsin.Senin olayın.Başım ağrıyo diyen Hipokondriasis hastası olan birine tümör olabilir demek gibi birşey.

"codespr" sana her söyleneni ve yazılanı kafaya takma.Salonunda çalıştığın hocana git anlat bu durumu.Yazılanlardaki olumsuz şeylerden çok olumluları dikkate almaya çalış.

Son düzenleme: 25 Aralık 2008
  3. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    @Whiteside Impreza Yorumun için teşekkürler Salondaki Hocam Herkesin Yağ Deposu Farklı Olabilir.Birinde göbekteyken sende kalçada olabilir normaldir dedi.Fakat Bana da mantıklı geliyor.Çünkü Erkeklerde Her Zaman Göbekte Toplanıyor.Ve Ben 76 Kiloda Kolum Göğsüm bacaklarım yağlanma mevcut.Ben Bu Yağlardan kurtulurken çok daha fazla kilo mu düşmem gerekecek ? Sonra Spor Yapıp Mı Almam Gerekecek ? Şu anda varmak istediğim Noktayı Sezemiyorum Çünkü..

Evet Bu Durum Bende Piskolojik bir hassaslık yarattı.Yani Spora Hayatımın Dönüm Noktası Gibi Birşeyle başladım.Fakat İyi Gitmiyor.Beslenme Olarak nasıl bir program çıkartabilirim.karbonhidratı alırsam kilo yapacak sonuçta ? Ben Definasyona gitmek istiyorum fakat Bölgesel Erime Yoktur Deniyor.Benim Belimle Kalçam simetrik değil yağlanmadan sonra böyle oldu.Benim ozmn 70 cm bel olduğunda kalça gene belin ufaldığı kadar mı gidecek ?

Lütfen Beni Aydınlatın..Bırakmak İstemiyorum hiç birşeyi.

4. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Hocan en güzel açıklamayı yapmış.Sen ne duymak istiyorsun söyle onu söyleyeyim sana?

5. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    BEn kalça ve basenden kilo alan bir erkek görmedim ondan soruyorum.ve Şu Çok kafamı karıştırıyor 1.83 boy 76 kiloyum ama sporsuzluktan mıdır sarkıklık,yağlanmalar mevcut,110 kiloluk arkadşımın kolu benden daha sıkı açıkçası.
    Merak ettiğim konu şu Endomorf vücut yapısını nasıl anlayabiliriz ? Yani Hiç Gelişme Katedemiyorum.Çok Hırslıyım ama her ölçüyü aldığımda hırsım azalıyor.Hemen Olmaz Sabır İşidir farkındayım ama bir kaç arkadaşımla başlamştk 1-2 cm ölçüleri büyüdü benim sabit ya da böyle 2 cm omuzlarım düştü.Omuz Düşmesine Kimse inanamıyor Açıkçası 3-4 kilo vererek .

6. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    codespr bu sana son yazım.Anlamamak için gerçekten büyük çaba sarfediyorsun.Bu spor için azim,sabır ve zaman gerek.Malesef anladığım kadar ile senin vücut yapın uygun olsa bile senin beklentilerin çok kısa sürede birşeylerin olması.Birşeyler hakkında emin olabilmen için o konuda bilgin olması lazım.Bunun yanısıra en önemli şey bu sporda pratik.Bazen teori ile pratik aynı olmaz.Onun için ikisinin birlikteliği daha önemlidir.Pratik yani deneyimde yaşanmışlıkla paraleldir.Sana son tavsiyem baştan aşşağı yazılanları oku,sonra hocanın dediklerini uygula,tatmin olmassan bir psikoloğa olmadı psikiyatrist'e.

7. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Yorumunu için teşekkürler fakat takıntı yaptığım doğru.Ama Şu da bir gerçekki Ölçülerden anlaşılacağı üzere anormallik var.Var Olmayan bir şey üzerinde takıntı yapılırsa piskolojik yardım ihtiyacı doğacaktır kanımca.
    Ben Bundan Sonra Günde 150 gr. Protein Tüketmeye çalışıcam.Yağları almayacağım yada yağlı yemek varsa az miktarda yiyeceğim.KarbonHidrat'ı ne kadar ve nelerden alabilirim.Çünkü Karbonhidrat kilo yapmaz mı ?

Lütfen Başka Birşey Düşünme Vücut Benim İçin Önemli bir kriter ondan oldukça hassasım.Bilgilerimi pekiştirdikçe Pratiklerim çoğaldıkça Bu İşi Bilinçli bir şekilde devam edebilirim.

8. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar bozma moralini, kendin söylemişsin 5 senedir hayatında hiç spor olmadığını ki bu durumda kilon boyuna göre gayet elverişli yağ fazlalığı için. senin 1.83 boy 76 kiloda define dediğin insanlar spor bir şekilde hayatlarının içinde olan insanlardır. senin durumunda oldukça fazla kişinin olacağına eminim. dediğin gibi senin şuan yağsız görünmen 65 kilolara inmen lazım, senin boyunda 65 kiloyla body'ye yaklaşık 1.5 ay önce başlayan bir arkadaşım var ordan biliyorum. o mesela gerçekten inceydi ilk başladığında. onun senden farkı kilosu gereği senin kadar yağı olmadığı için direk kilo alma programına başlamasıydı. bu kadar moralini bozma bence. büyük ihtimalle senin tek eksiğin yetersiz beslenme ve dinlenme ki onlarda bu sporun can damarları. bu iki koşulu yeterince sağladığın takdirde gelişmemen için bir neden yok çok uç durumlar dışında. değişen sadece gelişim süreci olur, başkasının 1 ayda aldığı verimi sen 3 ayda alırsın genetiğin gereği ki sonuçta istediğini alırsın öyle veya böyle; yeter ki iste ve çalış, beslenme ve dinlenmeni eksik etme.thums:

9. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Yanlis anlasildim heralde. Doktor tehşis koymak ve tedavi etmek için vardır. Ben burda Vucut geliştirmede ilerleme kaydetmenin sağlıklı ve dengeli insanların işi olduğunu belirtiyorum. Patolojik bir dengesizlik temeli sağlam olmayan binaya benzer yüklendikçe tepki verebilir. Sakatlanma ve gerileme bunların en başında gelir. Arkadaş olaya psikolojik olarak yaklaşmış ve ben içinin rahat etmesi için bu testleri de yaptırmasında fayda var dedim. Ne hastalık tehşisi koydum ne de tedavi reçetesi yazdım. Bazen moral ve kendine güven ile ne dağlar devirirsin.

Beslenme, supplement ikinci plandadır. Öncelik spordadır. Bu arada sağlam kafa sağlam vucutta bulunur öncelikle sana tavsiyem şu psikolojil bunalımdan kurtulmaya çalış.

10. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    o zaman ben yağ kalmayana kadar cardio mu yapıcam kilom 65 i bulr herhalde :S

11. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Ben daha once sana tavsiyelerimi yazdım. Yağ oranını düşürmen ve kardiyo onceliğin olmalı ayrıca beslenmeni kalori ihtiyacına göre dengeli yap. Kafanı rahat tut moralini ve çalışma disiplinini bozma.

12. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bence doğru beslenme- devamlılık ve dogru antreman programı ile iyi yerlere gelebilirsin ama öyle bir ayda olucak iş degil.
    Antreman programında;
    Hafif kilolarla deadlift yapabilirsin.
    Genel olarak (biceps-triceps) egzersizleri yetersiz.
    15dk kondisyon bence oldukça yetersiz.

13. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar beslenme konusunda ne yapmam gerekli. ?
    Antreman öncesi 15 dakika ısınma sanırsam.Bisiklet yazmıştı bant yaptım onu daha verimli diye.Sonra Ağırlık Çalışıyorum.Onlar bittikten sonra 30 dakika kadar 8 km de yürüyüş yapıcam.Tam Koşma hızına geçerken o hızda yürümek gerçekten çok yorucu.Koşmaktan daha yorucu.Fakat 2. ay programım da her bölgeyi kapsıyor.Mesela günde 2 bölge çalışılan programları sordum daha sonra yapıcaz dedi hoca.Önce Bir Temeli sağlam oluşturalım dedi.

Beslenmemi nasıl yapabilirim.
    Sabah: 2 yumurta akı yarım dilim kepekli ekmek(ekmek tüketmiyorum) 1 Bardak süt.[YETERSİZ FAKAT VAKTİM YOK ]
    2 saat sonra 1 mandalin yiyiyorum.2 saat sonra okulda öğle yemeği çıkıyor zaten.Pilav Döner Yani karbonhidrat,yağ oranları olan yemekler mevcut.Pilav varsa yarısını yiyiyorum o tarz yiyorum.Sonra öğle yemeğinden 2-3 saat sonra 1 tane elma yiyiyorum.Sonra Tekrar acıkırsam aralarda fındık falan atıştırıyorum 1 avuç.
    Akşam yemeği 7 gibi yiyorum.
    300 gr. Tavuk Göğsü.Ya da sebze yemeği varsa.Çorba vs. Yani Yağlı Olmayacak şekilde ama akşam çıkan yemeği yiyiorum.
    Karbonhidrat oranında bir eksiklik var bence.Çünkü beyaz ekmeği kestim kepekli ekmeği de 1 öğünde yarım dilim yiyiorum.Ekmek yememeye alıştım.

Sizden Beslenmem hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Ağırlık programım,cardio vs. hakkında tavsiyelerinizi alayım.

14. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

:S ben emin konusuyorum sende sacma konusuyosun bence sen resimlerden gerçek dünyaya gel biraz 3 ayda kimse hacim yapmaz anca alt yapı yaparsin 3 aydan sonrada iyi beslenip supplement taviye yaparsan belki biseyler olur. Arkadasim sende acele etme herseyide okadar kafana takma bunlar zamanla olucak seyler kendini kitlersen sıkıntı yaşarsın olmpia ya filan katilmayi dusunmuyosun heralde eger düzenli çalişirsan yaza kadar on numara olursun ;)

15. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    codespr, ben de senin gibi kilo fazlası vardı body ye basladıgımda.. Başta koşuyodum sonra cok fazla set giriyodum setler bittikten sonra gene koşuyodum aynen senn gibi yemeklerin yarısını filan yiyodum az yemeye calısıyodum. yaklasık 8 senedir basketbol oynamıs biri olmama ragmen bu tempo ben de bıkkınlık yaptı ve ve istedigim gibi gelişemedim.. sende de benzer bi durum goruyorum.. inanki bu iş cok daha temel ve cok daha sabır işi.. beslenme programın cok yetersiz setlerin cok fazla ayrıca kosuyosun olcu kaybetmemen imkansız.. bence az kilo cok tekrar olayına da karsıyım.. yapman gereken cok profesyonel biri olmamakla birlikte tavsiye istedigin için soluyorum baska fikirleri olan arkadaslarda varsa solesin.. kalca ve bel olayını cok fazla kafaya takmadan cok saglam ve ii bir beslenmeyle ust tarafı geliştir.. gogus omuz sırt bacak gibi temel kaslar uzerine kilo al.. boylece bel bolgene olan bakısın değişir.. sonra definasyona girip zaten yuksek olan metabolizmanla sıkı protein alımıyla bel ve kalcadan cok daha rahat kilo verirsin.. anladıgım kadarıyla su an kas yapın yetersiz dolayısıyla metabolizman yavas.. az yiyerek de hem derslerin hem antreman programın duser.. ben bunu bizzat yaşadım.. gunde 5 6 ogunluk ama dengeli bir beslenmeyle hem ac kalmassın hem karbonhidrat ve proteini yeterli almıs olursun.. gunde 100 gr tavuk 100 gr ton balıgı 4 yumurta sarısı yatmadan lor peyniri ilk aklıma gelenler sen ii beslenmeye karar verirsen beslenme konusunda forumda her seyi bulabiirsin.. sende cok ii tanıdıgım bi sorun gordugum için bu kadar yazdım. arkadaslar kuısura bakmasın.. kararını ii verip onun uzerine gitrmelisin.. ama az beslenip gucsuz kalmayı hiç onermem ayrıca programın cok agır geldi bana tam verimli uygulayamassın bu programı.. temel bolgeleri guclendiren ve metabolizmayı artıran antremanlar yapman lazım.. istedigini sorabilirsin elimden geldigince cevaplarız burda

16. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme gerçekten yetersiz, bu şekilde kas kaybetmemen imkansız birşey zaten. bi kere yağı hayatından bu kadar çıkarmamalısın, sabahları yediğin 2 yumurta akı yerine bence 2 tam ye. yarım kepek ekmeğini 1 dilim yap. 2 saat sonrasını sadece 1 mandalinle geçirme, onun yanında 100gr tavuk göğsü,lor veya tonbalığı tarzı 20-30gr protein al. öğle yemeğinde de pilavın hepsini ye bence yarısı yerine. sonraki öğününü de sadece elma yerine dediğim gibi elma ve 20-30gr proteinle yap. akşam yemeğinde 300gr tavuk göğsü çok fazla ki zaten senin seviyende biri için 300gr tavuk göğsü herhangi bir öğün için fazla bunu 3'e bölerek yemen daha iyi. akşam yemeğinde yediklerinin yanında 1 kase falan da yoğurt ye ki casein proteini gece belli bir miktar beslesin vücudunu. yani günde 5-6 öğün arası yemeye çalış ve her öğünde 30gr civarı protein al. karbonhidrat alımını kahvaltıdan itibaren giderek kıs ve son öğününde hiç almasan bile olur fakat özellikle kahvaltıda hiçbir gıdadan ödün verme çünkü zaten sabah aldığın karbonhidratların hemen hepsi gün boyunca yakılır, abartılı almadığın sürece depo edilmez. öğün araları yediğin meyve miktarını da artır kesinlikle: günde bir mandalin 1 elmayla olmaz. fındık fıstık badem türü kuruyemişleri de çok abartmadan iki ara öğününe bölerek ye ve bunlardan fazla korkma çünkü sahip oldukları kaliteli yağlar vücudun ve özellikle hormon sistemin için çok önemli yağlar, diyet dönemi de olsa bunlardan vazgeçilmemeli asla. tüm bunların yanında hocan da sana kaliteli bir antrenman programı yazdığı takdirde istediğini alamaman işten bile değil.:)thums:

17. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Beslenmeyi Biraz Daha Düzene Sokmaya Çalıştım.Protein ve karbonhidrat oranını arttırdım.

Kahvaltıda Kepekli ekmekle tost yapıyorum.Arkasından 3 tane yumurta akı.1 bardak süt
    2 saat sonra protein için Yarım dilim kepekli ekmek 2 dilim kadar peynir.
    Öğle Yemeği Okulda Çıkıyor.Yemeklerde hatrı sayılır miktarda yağ var.Salondaki hocam süzerek yiyebilrsin ya da yarısı şeklinde yapabilirsin yağa da ihtiyaç vardır dedi.
    Diğer Ara öğünde Tavuk 200 gram kadar yemeyi düşünüyorum.Ve Yağsız pilav.
    ANTREMANDAN SONRA İSE akşam 7 gibi akşam yemeği yiyiorum.Haşlanmış tavuk 250-300 gr. kadar.Günlük yarım kilo tavuk yapabilrsn dedin hocam.
    1 tane haşlanmış patatesi Akşam ekliyim mi dedim.Bunu Öğlen ara öğünde yiyebilirsin dedi.8 den sonra karbonhidrat alma vs.

Siz Yardmcı olabilir misiniz Beslenme hakkında.

Antreman olarak ise 2. ay programımı yukarda yazmıştım.Bölgeli çalışmalar için sorduğumda diğer ay yapıcakmışız bölgeli çalışmaları.Böyle alt yapı oluşturmak istediği için uyguluyormuş.
    Kardio olarak 20 dakika bant + 10 dakika eliptik verdi.
    Bugün 20 dakika 8 km de hızda YÜRÜDÜM.Hafif tempo koşuya tekabül ediyor ama bu hızda yürümek daha efor sarfettiriyor.Hocam Bu şekilde yap demişti.Eliptik e gelince Bunun bir faydası olur mu 10 dakika onun yerine 30 dakika bant mı yapsam ?

Ve Kalça Sıkılaştırmak için stepper diye bir alet var faydası olur mu ?

NOT:Antremandan kaç saat önce alayım bu tavukla pilavı yada sizin tavsiyeleriniz Neler ?

18. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Omuz Yapım Dar Gelişmeye müsait değil gibi ama bakıcaz.Belim Ölçü olarak iyi fakat define değil.Bu Böyle giderse kalça her zaman bel yanında sırıtacak o zaman ? Şu Aklımdaki tüm soru işaretleri gitse bıkmadan gidicem.
    Bugün Giderken aklıma geliyor tüm olumsuzluklar az kalsın gitmiyordum.Sonra Ne yapıyorsun sen azim etmeden 4 yıldır boş oturmanın acısı çıkmaz dedim kendi kendime ve gittim.Şu Beslenmemi sağlamlaştırayım.İdmanı adam akıllı yapayım.Artk Vücut yapısı ne kadar kötü olursa olsun gelişim gösterecektir pozitif yönde.

19. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya

Üslubuna dikkat edersen sevinirim.Yazdıklarımıda dikkatli okuyup ona göre cevap vermeni tavsiye ederim.

20. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Çok güzel pozitif bir yaklaşım. Yılmak yok yola devam.

Lütfen tavsiyelerimi dinle kardio altyapı için çok önemli hem nefes alıp vermeyi ögreniyorsun ve oksijen kapasiten artıyor hem de dolaşım sistemini regüle edip kendini spora hazırlıyorsun. Bu da altyapı demek. Altgövdeni güçlendirmen demek büyük kasları çalıstırıyorsun demek bu da daha çok kalori harcayıp yağ yakman demek bu da senin büyüme hormanlarını etkin seviyede tutman demek.
    kafa_
    Daha ne diyeyim bu sporda herşey denge üzerinedir. Bişeyi arttırayım desen başka şey düşmeye başlar. Protein alımını da kalori ihtiyacına göre yapmaya çalış, fazlası şu aşamada senin için zarar. Bol terle ve su içmeni hatırlatmaya gerek yok heralde.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş