2 ay Serious Mass Kullandım, Kullanmaya Devam Edeyimmi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gage54 tarafından 9 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gage54

gage54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar, başlıktan anlaşılabileceği gibi.. 2 ay önce optimum serious mass aldım 5,5 kilo olanından.. Yaklaşık 2 ayda bunu bitirdim.. Hergün içindeki kürekten 1 tane kullanıp 750 gr süte karıştırıp içtim, birazda beslenme me de dikkat ettim tabi.. 70 kilodan 75 kiloya geldim.. Boy 1.88. 5 aydır aralıksız vg yapıyorum ve artık belli değişiklikler mevcut(avatarımdaki benim)

Herneyse soruma geleyim, şimdi ben tekrardan bu optimum mass alıp 2 ay daha kullanayım mı ? Yoksa protein tozu yada başka birşeyemi geçeyim ? Bunu sormamdaki sebep bu serious mass hafiften göbeği dışarı çıkardı gibi, 2. kullanımda fazla kilo almaktan korkuyorum.. Aslında idealim 80 kilo olmak ama örneğin protein tozu alıp beslenmeye de dikkat edip bunu halledebilirim diye düşünüyorum.. Açıkçası biraz kafam karışık, yardımcı olursanız sevinirim..

2. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Anladığım kadarıyla bende kas gelişimi dışında yağlanma da diyosun.Peki sağlıklı beslenmeye özen gösteriyor musun?Direk gainer a suç atmamalısın bence bu konuda.
    Benim görüşümü sorarsan ben whey kullanıyorum genellikle,zaten karbonhidratı beslenmeden alıyorum,wheyi alma amacım altın zamanları değerlendirmek(ant. sonrası,sabah kalkarken,gece yatarken)
    Gainer kullanımım ise o gün beslenemeyeceksem,acele işim varda yemek yapmaya vaktim yoksa,iştahım yoksa carb ihtiyacımı da göz önünde bulundurarak alırım.
    Ama dediğim gibi yağlanma konusunda direk gainer ı suçlamamak dikkatli ve düzenli beslenmek lazım diye düşünüyorum.

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    kafanız çok da karışık değil. kilo aldırıcrdan protein tozuna geçmek iyi beir fikir. eğer kilo vermeye başlarsanız tekrar konuşalım.

4. gage54

gage54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18

Özen gösteriyorum diyebilirim.. özellikle kahvaltıya çok dikkat ediyorum.. Ama dediğinde de haklısın, çok kilo alalım diye herşeye yüklenincede olabilir. Sağolasın.

Pekala.. Sağolasın

5. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    aslında birara elinize mezurayı alıp ölçülerinizi not etseniz, kiloyla birlikte ölçüleri de takip etseniz çok daha iyi olur. yağ mı gidiyo kas mı gidiyo anlarız.

6. gage54

gage54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18

Dogru aslında öylede yapabilirim.. yalnız önceye nazaran kollarımda ve gogsumde şişme ve buyume var bunun ben ve çevrem farkında.. Ama ıste mıgdede bıraz yag olması canımı sıktı..

Şımdı bırseye karar verdım ben bı kerede daha alayım serıous mass tan.. bellı bır kılo daha alayım sonra proteın tozuna devam edeyım.. biraz kilolandıktan sora daha guzel kas ıcın ugrasacagız dıye dusunuyorum.. kutleyı bulalımda bı =)

7. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    haydi kolay gelsin oz aman.

Sayfayı Paylaş