1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2. Ay Crossfit :)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve dennyd tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Bu tabi ogun nasıl yedigimle alakalı. Sabah kahvaltı yapıp antremana kadar 2 kez yemek yemissem 1 saat 45 dk 2 saat civarı bitiyor. eger bisey yememissem. 2 saat 20 dk yı buluyor

2. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Devam ediyosanız resimleri yenileri atarmısınız

Sent from my iPhone using Tapatalk

dennyd bunu beğendi.
  3. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Takip edilecek bi konu tebrikler. Bu arada devam mi programa ?

4. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Devam ediyorum. Son 1 aydır fakat ciddi agrılarım var uykusuzluk. Gunde 4 defa diktelon jel :) Sol on kol sanırım deatlift yaperken tendona zarar verdim. suan vucudu dinlendiriyorum. Cuma tekrar baslıyorum. Kolarda gelisim son bir aydır yok. Kanat ve gogus ilerliyor. Yedigime dikkat etmedigim icin daha karnı cıkartamadım. Onumuzdeki sene insallah :) 2014-06-17 15.23.36.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2014 ---
    3 Ayda program bana ne verdi onu paylasayım sizlerle.
    1.) kilo 76, boy 176 suan cok buyuk bir adam degilim. Guc artısı. Cok guclendim. Biceps calısması bar 15x2 30 kg cıktım. Enson 40 kg denedim kaldıramadım. Gogus 60 kg. Dumbel Bench press son set yardımla 36 x2 70 kg 6 defa bu arada dumbelların biri benim govdemden buyuk :)))
    2.) Bariz Kondisyon artısı.
    3.) Dusunuldugu gibi hacim kaybı olacagını sanmıyorum.

Son düzenleme: 18 Haziran 2014
    egemennn ve Rocky_4 bunu beğendi.
  5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    .tebrik ederim dostum, crossfit hormonları inanılamz hızlı tetikliyor.

dennyd bunu beğendi.
  6. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Evet 4. ay :) suana kadar olan deneyimlerimi paylasayım sizlerle.
    1.) Yemek cok onemli illa yemek yiyeceksiniz min 4 defa. azda olsa duzgun biseyler yemek mutlaka gerekiyor. Yulaf Mucizevi bende icine kuru yemis koydugum zaman. Antremandan 2 saat once 150 gr civarı yulaf ve uzerine kuru uzum fıstık fındık gibi kuruyemis serpip yedigimde antremanın hakkını veriyorum. Cok agrılarım vardı. Farkında olmadan Carb kesmisim. Forumdan bir arkadasımız uyardı. Carb a yuklendikten sonra agrılar gecti. gucum geri geldi.
    2.) Suplement illa gerekiyormu evet gerekiyor!!! Suplement sadece acıgı kapatmak icin sart. Sadece suplement hicbir faydası yok.
    3.) Gobek eriyecekse 3 beyaz kesinlikle kesilecek. Baktım gobek eridi 3 ayda kucuk bisey kaldı tekrar ekmek yemeye ve sekerle cay icmeye basladım. 1 hafta icinde eski haline dondu gobek. Zorveriliyor. 1 hafta icinde geri geliyor. Eger sixpack istiyosanız diet yeme duzeni alıskanlık haline gelmesi gerekiyor.
    4.) Crossfit ve normal antreman programı beraber cok agır geliyor :)
    5.) Kesinlikle vucudu ısındırmak sart antremandan once. Aynı sekilde antremandan sonra mumkunse tekrar gerdirme hareketi ile antremanı bitirmek. veya 10 dk bisiklet surmek. hamlık agrısına iyi geliyor.
    6.) Uykuyu almak sart. en az 6 saat uyumak sart. Mumkunse 12 den once.
    7.) Superset. kanat ve goguslerim yavas gelisiyordu diger bolgelere nazaran. son 2 haftadır. Superset girmeye basladım. Örnek; Omuz günü, Omuz Press beklemeden bench press gibi. 2 harekette omuza yuk verdigi icin hem omuz iyi calısıyor hemde 4 set gogus girmis oluyorum. faydasını gordum. Eger kalori yakmanız gerekiyorsa. Gain set. yere bir dumbel koyup. kapalı sınav cekme. set aralarında beklemeden yani 3 hareket 1 set oluyor. Kalp atısları tavan yapıyor :)
    8.) Her setin icine 1 sette vucut agırlı ile bir egsersiz koyma. Corossfit. Vucut beyin kas kontrolu koordinasyonunu saglıyor.
    9.) Kaldırma sayılarına takılmama. Belki buna karsı cıkacak olanlar olabilir. ama tekrar sayılarına takılı kalmamak. 12 kaldırıyosanız. 13 icin yardım almadan kaldırdırmaya calısmak. yardım sadce bir sakatlık cıkmasın diye yanında bekletmek :)

Simdilik bu kadar. Herkese iyi sporlar!
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Haziran 2014 ---
    Evet 4. ay :) suana kadar olan deneyimlerimi paylasayım sizlerle.

Ekli Dosyalar:

Rocky_4 ve ciko nat bunu beğendi.
  7. cli0gt

cli0gt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bir şey sormak istiyorum.Greg Plitts'in programını beğendim sizde gördüğüm sonucu da iyi fakat siz 4 gün spor 2 gün dinlenme yapıyorum demişssiniz ama programda 6 gün spor 1 gün dinlenme var.Ayrıca greg plitts bu programı 4 hafta kullanmayı öneriyor daha fazla kullanmanın vücuda getirisinin çok iyi olmayacağını söylüyor.Siz bu yüzden programı biraz kendinize göre modifiye mi ettiniz ?

8. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Program 5 Gün hergün bir bölge. 6. gün yüzme kosma benzeri kardiyo vucudu soka sokmak icin. Greg programı normalde sabah ve aksam cift antreman. Sabah antreamnı standart setler gece aynı anteraman hafif agırlık 20-30 tekrar ki hadi zamanın var diyelim ustesinden gelmek zor :) 4 hafta tavsiyesi bu yüzden olabir. Zor gelisen bolgelerim var. araya superset olarak atıyorum ama cok agır degil hafif agırlık cok tekrar. Son 1 aydır uygulamaya basladım. Haftanın 2 gunudue antremana baslamadan bearcomplex gibi hareketlerlen sonra baslıyorum. Mutlaka dinlenmen lazım. Guclendikce agırlık arttırıyosun. Agırlık arttıkca agrı artıyor :) Gerci bu benim ekledigim crossfit antremanından ve beslenmemden kaynaklanıyor da olabilir.

9. cli0gt

cli0gt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

10. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    programa baktimda pek birsey anlayamadim biri buraya yazabilirmi acaba ? Bir bodycinin anlayacagi turden . 4 hafta uygulamak istiyorum . Ilerde crossfit yapicagim icin alt yapi olur en azindan

11. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Dropdownlist var. uzerine basınca assagı dogru acılan :) day1 day2 seklinde gidiyor. Day 1 chest tıkla direkt videoyu izle. Nasıl yapacagını ordan anlayabilirsin. altındada resimli sırası ve set tekrarları var. 8-12 tekrar arası bazıları ama en az 10 yapmanı oneririm.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2014 ---
    4. Ay fotosu :)

Ekli Dosyalar:

• 12.jpg
      12.jpg
      Dosya Boyutu:
      738 KB
      Görüntüleme:
      499
  12. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Telefondan girdigim icin videolari izleyemem malesef :(

13. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam benim merak ettigim sey benim olculerim sizim ulasmis oldugunuz olculer eger buna baslarsam bende sizim kadar yol katedebilir miyim acaba hatta biceps 38 omuz 126 cm ama kollarimin 42 44 filan olmasini istiyorum ve goguslerim yeteri kadar sekilli degiller sizce faydasini gorebilir miyim bu program ile simdiden tesekkur ederim

14. dennyd

dennyd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Sonucta Her bunye metobolizma farklı. Bana yarayan program sana yaramaya bilir. Ama salonda birkac kisi ne yaptıgımı sordu :) ve benle antreman yapan oldu. Ve hepsi anteramandan sonra mutluydu. Benim sana tavsiyem 1 ay dene. 2. ay hareketlere daha hakim olup nizami yapmaya baslıyosun. Vucut gelisimine gorede hareket eklersin kendin. Az gelisen bolgeye superset girersin. Ama faydasını goreceginden eminim. Dinlenme aralıklarını cok tutma. Mumkun oldugunca minimize etmeye calıs 45-90 sn aralıgı hedefin olsun.

Program gunlugune acıklamalı yazayım dedim tum programı ama hareketleri anlatması zor :)
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Temmuz 2014 ---
    Kardesim yazayım dedim programı Gögüs ilk gun basladım 1. set 4 hareketi yazdım. 2. harekette tıkandım nasıl anlatacagımı bilemedim :) Degisik hareketler var seytermen lazım.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2014
    iRock337 bunu beğendi.
  15. Halbmond

Halbmond Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler "freeletics" adinda cardio+stregth karisimindan olusan ,vucut agirligi ile yapilan 15 haftalik program var. Haftada 4 gun.Programda amac hareketleri max hizda tamamlamak.İnternette programi uygulayan insanlarin kendi cekimleri vidyolar var. 12. Hadtadan sonraki degisimler mukemmel. Crossfit vucut agirligindan ziyade daha komplex ve zor antremanlar icerdigini dusunuyorumki 2 ayda boyle degisimler bence normale uzak degil.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

16. cemkaratas99

cemkaratas99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  17. Cashua55

Cashua55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emre Aşık'a benziyorsunuz :D :D :D

18. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kimse yazmamış fakat bu programı tasarlayan adam, greg plitt, fotoğraf çekimleri sırasında tren altında kalarak öldü. Olay olalı iki hafta filan oldu sanırım.

19. yasin6177

yasin6177 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş ben bişe sorcam sen bu programa direk ilk günden başladın mı ben baktım da programa 1 .günün sabah antremanını yapmak için çok iyi bir güç ve kondisyon gerek gibi senin ilk foto.n da da öle bir sporcu olduğun gözükmüyor tabi ben yanlış bakmadıysam programa yanlış anlama ben gerçekten meraktan soruyorum

Sayfayı Paylaş