2 Ay önce başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RichardZ.Kruspe tarafından 3 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. RichardZ.Kruspe

RichardZ.Kruspe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 2 Ay önce spor salonuna başladım 19 yaşındayım şu an da ölçülerim;
    Boyum: 1.86
    Kilom: 89
    Yağ oranı: %18

İkiye ayrılmış bir programla haftada 4 gün çalışıyorum 1.Gün;

Omuz,göğüs,biceps,karın,bel

2.Gün;

Sırt,bacak,triceps,karın

ve her 2 günde yağ oranımı düşürmek için 30 dakika kardiyo yapıyorum.

Geceleri yatmadan 2 yumurta kaynatıyorum sabahları kahvaltım o yumurtalar 1 bardak light süt ve 1 muz oluyor.Üniversite de olduğum için öğle yemeğini yemekhaneden yiyorum ev yemekleri yemeye çalışıyorum genellikle tavuk ve kırmızı et yanında bir miktar pilavla oluyo.Akşam spordan çıktığımda 1 tane light ton balığı,500 ml light süt ve muz yiyorum onun dışında bir şey yemiyorum.Bu şekilde ayda 2 kilo vererek ilerliyorum sizce doğru mu gidiyorum beslenme ve antrenman için önerileriniz neler?

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Beslenme olarak forumun beslenme bölümünü okumanı tavsiye ederim.Benim o konuda tamamen bilgim yok ama şöyle söyliyim , antreman saati saat kaçta ise ona göre öncesi ve sonrası olarak aldığın öğünler önemli , antreman öncesi karbo+protein alımı yapılırken (burdaki karbonhidrat alımı proteinden fazla olmalı enerji vermesi için) antreman sonrası karbo + protein alımı gene yapılırken burda karbonhidrat miktarı az , protein miktarı kasların antremandan sonra zarar görmemesi için fazla olmalı diye biliyorum ve bir kaç konu var forumda bununla ilgili antreman sonrası basit şeker alımı falan filan diye bu konularda kesin bilgilerim yok ama sen ileri düzey sporcu arkadaşlarımızın makalelerini okumaya çalış kesin bilgi için ve forumda bizim üyelerimizden bilgi veren arkadaşların yazılarını.Aylık 2 kg verimi bence mükemmel ne çok ne az veriyorsunuz.Yanlız 3. ayda bence bu program ile devam etmeyin ağırlık antremanınızı değiştirin , haftada en az 5 gün çoğu bölgeler ayrılmış olsun benzer programlar var forumda antrenörünüze 3. ay için program değişimi konusunda zaten söylerseniz hem bilgili kişi olarak o işin mesleğini yaptığı için bizden daha iyi yardımcı olur.

3 gün salona gitmiyorsunuz galiba bu 3 günün 2 günü salona gidip 45 dklık cardio yapmanız yağ yakımı olarak avantaj olur zaten 2. ayınızdaymışsınız bu gelişiminize pek bi olumsuz etkide bulunmuycaktır diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş