1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2,5 Aylık Ev Çalışması

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve enya tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    sana şöyle yardımcı oluyorum ozaman istanbulda oturuyorsan belediyenin kursları var bedava sporsalonu koşu bantları falan filan mevcuz öylebir yere yazılabilirsin istanbul bakırkoyde oturuyorsan benim gitğim sporsolonu var bedava oraya gelirsin ben yardımı olurumsana yağ yakımın dan kardeşim
    istanbuldada oturuyorsan eskiden koşu bandımı vardı cıkarsaın parka 1 1.5 saat koşarsın 3beyazı kesersin şeker tuz un yağlı yemek az tuketirsin 8 den sonra yemek yemesin zayıflarsın dağa 14 yaşındasın hem 16 17 yaşında boyun baya uzayacaktır kg beli bile olmaz takma kafana bukadar

enya bunu beğendi.
  2. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Kardeş Moralim biraz daha düzeldi thums:

3. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    nerde oturuyorsun ?

4. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    İzmir/Karşıyaka :)

5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
  6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    İşte Maddi imkanlar olsa hemen giderim bide basketbolda oynuyorum ondan dolayı :)

7. eliasodd

eliasodd Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    En başta, bence bu yaşta ağırlıkla çalışmayı düşünmen gereksiz. Daha 14 yaşındasın. Gelişimin yeni yeni başlıyor, boyun uzuyor, kasların büyüyor. Bana kalırsa boy attıkça bu kilolu görüntün yok olacaktır.
    Eğer çok rahatsızlık duyuyorsan ve kararlıysan bu görüntünü bir an önce değiştirmeye, bilmen gereken şeyler var tabi. Şu an vücudun yağla kaplı olduğu için ne kadar çalışırsan çalış, kasların o yağ tabakasının altında görünmeyecektir. Hacmin artsa bile, yine de kilolu kalırsın. Amacım moralini bozmak değil ancak senin öncelikli hedefin yağ yakımı olmalı. Basketbol oynuyormuşsun zaten, oynamaya devam et, spor yap sürekli, ağırlık olmasa bile koş , yürü enerji harca. Böylece kasların da çok daha sağlıklı gelişir. Mideni biraz tutmak zorundasın. Bak vücut ilk önce karbonhidrat, sonra yağ, sonra da proteini kullanır enerji üretimi için. Karbonhidratı çok alırsan, yağı çok alırsan kilo veremezsin. Akşam çok ekmek yiyorum demişsin, yeme. Hamur işlerinden uzak dur. Canın çok çekerse yersin. Protein ağırlıklı beslenmeye bak. Katı yağ yerine sıvı yağlı yemekler tercih et. Bunlar küçük ama etkili yollar. Şeker olabildiğince az kullan, meyve sebze tüket bol bol..
    En önemlisi yaşını unutma. Daha vücudun çok gelişecek, değişecek. Bu yaşlarda kilolu olup şimdi fit olan birçok tanıdığım var. Moralini bozup, saçma şeyler de kullanmaya kalkma sakın, biber hapı filan. Mideni tut, yağları yak. Olay bundan ibaret.

enya bunu beğendi.
  8. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yavaş yavaş BB den soğuyorum.Bu fotoları koymadan önce bayaga hevesliydim.Ama yağlı oldugumu öğrenince yağları yakamıyacagım düşüncesiyle artık ara ara çalışıyorum :((

9. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    enya ben; 170 boy 14 yaş 68 kiloyum bende senin gibiyim vücudum :( ama güç bakımından gentek olarak güçlüyüm.Ama kas falan cok yok bicepsler ve bacaklar kaslı belirgin bir şekilde bende yağlıyım..Ben hergün okula top getiriyor arkadaşlar tm tenefüslerde 20dk tenefüs dahil basketbol veya futbol oynuyorum.sınıfa geldiğimde full ter oluyorum yağmur yağmadıgı zaman halısahaya gidip oynuyorum tek basıma etrafında kosuyorum..Yağlı şeyler falan yeme un azalt çaya cok sekeratma hatta hiç atmamaya calıs veya içme hamur işi yememeye çalış zayıflar ve yağ yakarsın..Hee bana sorarsan bende zayıflayamadım bir türlü başlayamadım :)) Yağmur yağıyor hergün falan filan hep aksilik.. :) Kolay gelsin.. Ama bence asla pes etme :)

enya bunu beğendi.
  10. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    merhaba enya ,

Arkadaşlar yavaş yavaş BB den soğuyorum.Bu fotoları koymadan önce bayaga hevesliydim.Ama yağlı oldugumu öğrenince yağları yakamıyacagım düşüncesiyle artık ara ara çalışıyorum :((

bu ne demek ? pes mi ediyorsun ?
    herşeyden önce gerçekçi olmakla başla işe . fotoları koymadan önce yağlı bir vucudun olduğunu bilmiyormuydun ? fotoları koymasaydın bunu hiç bilemeyecek miydin ?

bence senin BB den soğuman ve artık ara ara çalışma sebebin bu sporun sana zor gelmesi
    yoksa insan istedikten sonra erimeyecek yağ , şekillenmeyecek vucut yok.
    ben 34 yaşındayım ve kendimden biliyorum .

enya bunu beğendi.
  11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Enya pes etme, at kendini sahile. temiz deniz havası ile birlikte, sahil kenarında hafif tempoda 30-45 dk arasında koş. yediklerinden yağı ve unlu yiyecekleri çok azaltbir de porsiyonları düşür...koşuyu her gün yapmaya çalış...

formül bu: daha az ye, daha çok hareket et...thums:

12. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yediğinden Fazlasını Yak ! ;)

13. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize teşekkür ediyorum halen devam ediyorum spordan şuanki vücut ölçülerim ;

Sağ kol : 31cm olmuş
    Sol kol : 30 cm değişme yok

Omuzlar ; 107cm olmuş ( tabi ölçüyü dogru almayı başardıysam )

Pes etmiyorum sanki biraz göğüs bölgesindeki sarkma gitmiş gibi ama tam anlayamıyorum.Basketbolda oynadıgım için cumartesi - pazar :) Bide şu koşu demiştiniz onları hangi güne sığdırayım ? 5kg luk dumbell larla çalışırken 3x8 olarak yapıyorum :) Sizce yeterlimi ?

14. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben 3 kg ile 4x10 yapıyorum .. Ama değiştircem 3x12 veya 3x8 olarak değiştircem ...

15. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Ne zamandır bb yapıyorsun ? ben 3 kg dambılla 3x12 yapıyorum 5kg ile 1 tane 5kg luk var.Onla tek yapabilceğim yerleri yapıyorum.5kg luk ile 3x8 yapıyorum ağır geliyo biraz 10 yaparım ama çok yüklenmiyorum.Boyumun uzamasını etkilemesin diye :)

16. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben 2 hafta falan oldu :) ben beslenmeme falan dikkat etmıyorum ölesine yapıyorum gibi bişi :D boyumu etkilemesini istemıyorum evde 2 tane 3kg dumbbell var öyle yapıyorum :)

17. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hemen pes etme . ben ilk halimin resimlerini bulursam koyucam bide şu anki halimi çekip . evde çalışıyorum yaklaşık 2-3 aydır genede pek bi kaybım olmadı hacim azaldı biraz sadece . onun içinde para biriktiriyorum ağırlık seti alıp ağır girip hacmi toplamak için

18. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ben yağlıyım ya ben ne kadar mekik çeksem şınav çeksem ağırlık çalışsam yinede kaslarım görünmezmi hiçbir şekilde?

19. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    dostum sadece ilk mesajına baktım ve sana şunu söyleyeyim en az 6 ay kaslı bir vücut bekleme.. hatta bir yıl bekleme..

ilk önerim ki kendimin de yaptığı gibi, tuz, yağ, kola, çikolata, abur cubur, şeker (çaya katılan harici ve dahili) ve un mamüllerini bir anda bırakacaksın.. azar azar değil.. vücut bir hatta iki ay kendisini toparlayacak.. yeni hale alışacak..

ikinci önerim bitkisel çaylara yöneleceksin ki kan ve vücudunda bu zamana kadar biriken maddeler vücuttan atılsın, temizlensin..

üçüncü önerim dik durmayı ve doğru nefes almayı öğrenmelisin.. (sporda nefes önemlidir)

dördüncü önerim ise bütün bu dediklerimden taviz vermeden (belki çaylar hariç) istikrar ile yapman..

beşinci önerim yaklaşık 1 yıl içinde yani vücudun dinçleşince uygun bir program ile başlaman.. zira görüntün aşırı sağlıksız beslendiğini gösteriyor..

altıncı önerim ergenlikten kaynaklanan hormonal değişimlerin en azından bir bölümünde vücudunu bir de spor ile yormaman..

ben de 14 yaşımda yukarıda yaptığım şeyleri yaptım ve 4 senedir birçok konuda rahatım, sağlıklıyım en önemlisi sağlıklı ve kalıcı şekilde 25 kilo verdim.. yani seni benden başka kimse anlayamaz :) lütfen bu yazdıklarımı da değerlendir..

Son düzenleme: 19 Ekim 2010
    enya bunu beğendi.
  20. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bişi sorucam ben haftada 2 gün basketbola gidiyorum.Terliyorum iyice ama yinede cardio yapmam gerekiyormu ?

Sayfayı Paylaş