2.öğretim olma ve kahvaltı saati sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve _SpinozA_ tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. _SpinozA_

_SpinozA_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    değerli üyeler 2.öğretim olduğum için sabah saat 8:00 da kalkıp kahvaltı yapıyorum ve kahvaltıdan sonra tekrar yatıp 12:00 da kalkıp 2.öğünümü yiyorum.

Sizce kahvaltıdan sonra tekrar yatmam zararlımı ? bu şekilde devam etmelimiyim yoksa kahvaltı öğününü atlayıp 12 de kalkıp diğer büyük öğünümümü yemeliyim ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkur ederım.

2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Uykunu bölme. Kahvaltıyı atlayabilirsin. Önemli olan toplam aldığın kalori ve besin miktarları.

_SpinozA_ bunu beğendi.
  3. _SpinozA_

_SpinozA_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    cevabınız için tesekkurler.

peki kahvaltı yapıp yatmamın vucuda bır zararı olurmu ? çünkü haftanın 3 gunu sabah 7de ac karna cardıo yapıyorum cardıo sonrası kahvaltı yapıp oyle yatıyorum. yanı haftanın 3 gunu uyku hereturlu bolunuyor :)

4. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    İdeal olanı yediğin yemeği sindirdikten sonra yatmak. Ama senin programın buna pek müsait değil sanırım? O yüzden pek birşey diyemeyeceğim. Yani uykunu kesintisiz ve derin uyuman, yediğin besinlerin zamanlamasından daha önemli. Ona göre kendine ideal bir plan oluşturman gerek. Sonuçta kendini en iyi sen tanıyorsun.

_SpinozA_ bunu beğendi.
  5. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    bende ikinci öğretimdim. 9-10 gibi kalkıp kahvaltı mı yapıp antrenmana giderdim. antrenmandan sonra evde bir öğün okulda bir öğün sonra yine evde bir öğün alarak günü noktalardım. okula son 1-2 sene neredeyse her gün yemek götürdüm. kahvaltı yapıp yatmak bence mantıklı değil çünkü uyku sırasında tekrardan vucüt yavaş çalışıyor. 9'da kakıp kahvaltı yapıp yatmak terine 10-11 gibi kalk derim. uykunun kalitesi de son derece önemli. Bildiğimiz üzere bu spor beslenme-antrenman ve dinlenme. ve tabi ki bunların kaliteli olması.

_SpinozA_ bunu beğendi.
  6. _SpinozA_

_SpinozA_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    cevaplarınız için tesekkurler. programımı bidaha gözden geçiricem :)

Sayfayı Paylaş